آموزشی

آشنایی کامل با دستگاه الیت + فیلم آموزشی

دستگاه الیت مجموعه گامی نو

در رابطه با تاریخچه الیت می توان این چنین گفت که؛ این پیچ در سال 1980 میلادی توسط کمپانی hafele  طراحی و تولید شده است. از دستگاه الیت به عنوان اتصالی نام برده می شود که دو صفحه چوبی MDF یا لترون را به هم وصل می کند.
دستگاه الیت یکی از اتصالات جدید و محبوب می باشد که قابلیت ایجاد اتصال و جداسازی راحتر و آسانتری را دارا می باشد.
اسم الیت در زبان انگلیسی Mini Fix نام برده می شود.

مجموعه گامی نو با استفاده از الیت هیچگونه محدودیتی در تولید محصولات چوبی که شامل ( کمد، کتابخانه، میزتلوزیون ، جاکفشی و .. ) را ندارد. در همین حال با استفاده ازالیت می توان به راحتی و سادگی تمام محصولات چوبی (MDF) را به هم متصل نموده  و همچنین جهت حمل ونقل و جابه جایی آسان تر، آن ها را بتوان از هم جدا کرد و به مکانی دیگر منتقل نموده و دوباره به هم وصل کرد.

ویژگی های استفاده از الیت

یکی از ویژگی های اصلی الیت نسبت به پیچ های معمولی مقاومت بالا و استحکام خوبی که دارند  سبب متمایز شدن آن ها شده است و از دیگر نکات مهم و حائز اهمیت آن می توان به این مورد اشاره کرد. که بدون دخالت مواد شیمیایی و چسب باعث جلوگیری از آسیب زدن و محیط زیست می شود.

دستگاه الیت مجموعه گامی نو

دستگاه الیت مجموعه گامی نوبیشتر

بیشتر بخوانید. جدیدترین روش ها برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

نصب آسان و کاهش زمان مونتاژ

با استفاده از الیت نصب و مونتاژ تمامی محصولات چوبی مثل میز تحریر جدید یا میز آرایش جدید بسیار آسان و سریع تر انجام می شود و نیاز آنچنان به تخصص جهت نصب کالا نمی باشد و همچنین در حین انجام کار باعث کاهش زمان می شود.

دارای قابلیت مونتاژ و دمونتاژ

یکی دیگر از ویژگی های الیت این است که : با استفاده از اتصالات الیت می توان محصول مورد نظر خود را در هر زمانی که نیاز به جدا کردن و یا اتصال می باشد را به هم متصل و یا جدا کنیم. این ویژگی حتی کوچکترین تغییری را در ظاهر و نما و شکل ظاهری  محصول ایجاد نمی کند یعنی به هیچ عنوان دچار افت کیفیت و یا شل شدگی نمی شود.

انتخاب بنر مقاله

عدم نمایش محل اتصال

بطور کلی در اتصالات الیت محل اتصال و جای سوراخ شده دیده نمی شود اما در اتصال پیچ های معمولی به این صورت نیست و برای پوشاندن آن ها از برچسب های مخصوصی که در نظر گرفته می شود استفاده می کنند.

ابزار کم جهت نصب

برای مونتاژ کردن و تکمیل محصولی مثل تخت خواب و یا میز و صندلی که در آن ها پیچ الیت به کار رفته است تنها با یک پیچ گوشتی و یا دریل و توسط یک شخص نصب می شود و نیاز به ابزار دیگری و آنچنانی نمی باشد.

اجزای تشکیل دهنده پیچ الیت

الیت از سه بخش : پیچ فلزی، رول پلاک از جنس درونی پلاستیک و میله رابط فلزی تشکیل شده است و با متصل شدن به یکدیگر قطعه الیت تشکیل می شود.

 

دستگاه الیت مجموعه گامی نو

دستگاه الیت مجموعه گامی نو

دستگاه الیت زن

کارکرد دستگاه الیت زن به این صورت می باشد که سوراخ های مخصوص در MDF  را در سریع ترین زمان ممکن و بدون هیچ ایرادی ایجاد کند این دستگاه دارای دو جهت مته می باشد. به این صورت که در قسمت افقی مته سوراخ 8 میلی متری و در بخش عمودی سوراخ 15 میلی متری ایجاد می کند.
تمامی مراحل سوراخ کاری روی محصلی مانند شلف دیواری انجام شده بوسیله دستگاه الیت ایجاد می شود که خود ضامن دقت و سرعت بالا می باشد. که سبب متمایز شدن با سایر محصولات می شود.

دستگاه الیت مجموعه گامی نو

دستگاه الیت مجموعه گامی نو

طریقه نصب پیچ الیت

در ابتدا و پس از ایجاد سوراخ روی چوب MDF توسط دستگاه الیت زن باید رول پلاک مناسب تهیه شود. و پیچ در آن قرار گرفته و نصب گردد، سپس مهره مهره مورد نظر نیز باید بر روی چوب دیگری تعبیه گردد. و در آخر با کنار هم قرار دادن دو قطعه در کنار یکدیگر و چرخاندن مهره حول پیچ دوم دو قطعه به طور کامل به یکدیگر وصل میگردند.

در آخر

همانطور که گفتیم دستگاه الیت جدید ترین دستگاه برای اتصال MDF و این دستگاه زیبایی به کار شما را چندین برابر می کند. مجموعه گامی نو تمامی محصولات و لوازم چوبی با اتصال الیت و کیفیت بالا دارد. برای مشاهده بیشتر به سایت مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *