آموزشی, دکوراسیون, مبلمان

چگونه دکور خانه خود را عوض کنیم تا مد روز شود؟

چگونه دکور خانه خود را عوض کنیم تا مد روز شود؟

همه ما دوست داریم که خانه ای زیبا داشته باشیم تا زمانی که بعد از یک روز کاری بر میگردیم و یا اینکه روز خود را در آن سپری می کنیم با نگاه به اطراف حس رضایت داشته باشیم. از این رو یک تمایل وصف نشدنی به به روز کردن و چیدمان مد روز مبلمان در خانه هایمان داریم تا روحیه خود را نیز به وسیله آن به روز کنیم. 

به همین دلیل از دکوراسیون خانه هایمان انتظار داریم که دنج و خلاقانه باشند. برای این منظور خوشبختانه راه حل هایی وجود دارد که با بودجه ی حداقلی که در اختیار داریم، بتوانیم آن را مد روز نماییم.

درست است که مد ها به طور متناوب در حال تغییر هستند و روز به روز تکامل پیدا می کنند، اما به طور قطع لایق آن هستیم که از یک فضای زیبا با طراحی مد روز لذت ببریم.  اگر به‌ روز رسانی دکوراسیون یک اتاق برای شما دشوار به نظر می‌رسد، ما در این مقاله از گامی نو نکاتی را به شما میگوییم که با استفاده از آن ها  می توانید یک اتاق با دکوراسیون خسته کننده را مد روز کنید.

برای مد روز کردن دکوراسیون نیازی نیست که همه وسایل اتاق مثل میز تلویزیون، جاکفشی یا تخت خواب را عوض کنید بلکه با کمی تغییرات آگاهانه زیبایی و طراوت آن ها را حفظ کنیم. گاهی اوقات ایجاد تغییرات سخت است و با نگاه به حجم کاری که قرار است انجام دهیم، ممکن است به نظرمان طاقت فرسا به نظر برسد. برای همین تاکید می کنیم که تغییرات یکباره نمی تواند اتفاق بیفتد و بیشتر شبیه یک فرایند چند مرحله ای زمان بر است.

چگونه دکور خانه خود را عوض کنیم تا مد روز شود؟

چگونه دکور خانه خود را عوض کنیم تا مد روز شود؟

دو نکته مهم که قبل از به روز رسانی

قبل از شروع به فرایند به روز رسانی در خانه، دو نکته مهم وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. این دو نکته کمک زیادی به روند به روز رسانی اتاق های شما خواهد کرد.

نکته اول

شما باید شناخت درستی از سبک دکوراسیون خود داشته باشید، دانستن سبک دکوراسیون مانند این است که شما یک برنامه کلی داشته باشید که به شما کمک می کند انتخاب های بهتری داشته باشید. به این طریق هر گزینه ای که برای دکوراسیون خود انتخاب می کنید از یک فیلتر عبور میکند. وقتی می دانید که به چه چیزی احتیاج دارید و چه چیزی قابل مصرف نیست، مد روز کردن یک اتاق راحت تر خواهد بود.

نکته دوم

بعد از سبک دکوراسیون دومین نکته ای که باید به آن توجه کنید، پالت رنگ است. نه تنها پالت رنگی که در حال حاضر دکوراسیون شما با استفاده از آن چیده شده است، بلکه رنگی هایی که می خواهید در بروز رسانی دکوراسیون استفاده شود را نیز باید در نظر داشته باشید. داشتن یک پالت رنگ به شما کمک می کند که بتوانید همه چیز را در یک محیط با هم ست کنید.

کاغذ دیواری

یکی از راه هایی که طراحان داخلی در به روز کردن دکوراسیون عاشق آن هستند، تغییر کاغذ دیواری ها است. یک راه حل برای افرادی که خانه های اجاره ای دارند، استفاده از لیبل های دیواری است که به راحتی روی کچ، رنگ، کاغذ دیواری و حتی کابینت ها می شود چسباند و بدون آسیب به لایه های زیری می توان آن ها را نو و به روز کرد. 

رنگ کنید

طراحان دکوراسیون به رنگ کردن دیوار ها بسیار اهمیت می دهند. قلمو برای شما ماننند یک ابزار جادویی است که می توانید در یک چشم بر هم زدن، روح تازه ای به اتاق شما ببخشد. با استفاده از رنگ به دیوار های خود جان تازه ببخشید. مطمئن باشید سطح تفاوت را قبل و بعد از رنگ کردن دیوار ها نمی توانید باور کنید. استفاده از رنگ های روشن مثل سفید، می تواند خانه را دلباز تر نشان دهد.

باز هم رنگ

با استفاده از رنگ ها اکریلیک می توانید تقریبا همه چیز را رنگ کنید و به روز کنید. اگر یک آینه دارید که از آن خسته شده اید یا قدیمی شده است، قاب آن را رنگ کنید. یک صندلی دارید که دیگر دوستش ندارید، آن را رنگ کنید حتی ساعت دیواری را نیز که زمانی بهترین انتخابتان بوده است اما الان از مد افتاده است را رنگ کنید.

با استفاده از رنگ های مخصوص می توان گلدان های قدیمی را به یک اثر هنری شیک و زیبا تبدیل نمود. ان گلدان ها را می توان با شاخه ها و گیاهان خشک زیباتر کرد. یادگیری رنگ کردن اشیاء در خانه کمک زیادی می کند تا ظاهری تازه به آن ها ببخشید و در ضمن یک کار سرگرم کننده خواهد بود.

چگونه دکور خانه خود را عوض کنیم تا مد روز شود؟

چگونه دکور خانه خود را عوض کنیم تا مد روز شود؟

پارچه ها

پارچه ها می توانند به یک باره شخصیت دکور را تغییر دهند، اگر از مبل ها خسته شده اید، نیازی نیست هزینه زیادی را صرف کنید تا آنها را تعویض نمایید، با استفاده از روکش کردن مبل ها می توان ظاهری جدید به آنها داد. حتی میتوانید از دو طرح پارچه در یک تناژ رنگی برای تغییر بیشتر استفاده کنید. صندلی و نشیمن و مبل ها، صندلی های میز ناهار خوری، پاف ها و … همه جزو عناصری هستند که با روکش مجدد می توانید آن ها را دگرگون نمایید.

ایجاد یک دیوار به سبک گالری

یکی از دیوار های خالی خانه را انتخاب نمایید و آن را با قاب های زیبا و تصاویر هنری پر کنید. برای صرفه جویی بیشتر می توانید از قاب عکس هایی که دارید استفاده نمایید. نیازی نیت تمام قاب ها یک شکل باشند، همین که در یک سبک و تونالیته رنگی باشند حق مطلب را ادا می کنند. میتوانید آن ها را روی میز کنسول یا شلف دیواری نیز بچینید.

کابینت ها

با استفاده از ظروف زیبا، مانند جا ادویه ها و جای حبوبات، این موارد را به جای داخل کابینت ها روی سطح پیشخوان بچینید. با استفاده از انواع استند و سینی های چوبی می توانید این عناصر را نظم دهید و یک حس گرما را به کل خانه و آشپزخانه خود القا کنید. استفاده از ترکیب چوب و فلز خیلی تاثیر دارد.

نورپردازی 

نور مناسب می تواند یک اتاق معمول یرا به یک اتاق شیک و پر از انرژی با رنگ های زنده تبدیل نماید. می توانید برای زیر کابینت ها از نور مخفی استفاده نمایید تا کابینت های خود را به طرز باور نکردنی ای تغییر دهید و مد روز کنید به این ترتیب علاوه بر افزایش زیبایی می توانید روی کابینت ها و کانتر ها روشن کنید تا در هنگام کار کردن دید بیشتری داشته باشید.

قفسه ها

 اگر چسباندن پوستر ها لیبل های دیواری برای شما ایده جالبی نیست، یک راه دیگر با بودجه حتی کمتر وجود دارد که می توانید از آن برای شخصیت بخشیدن به فضا استفاده نمایید. با استفاده از قفسه های ساده و چیدمان اکسسوری ها داخل آن می توانید کوچکترین فضا ها را هم زیبا و بروز کنید.

کتاب ها روی جلو مبلی 

یکی دیگر از طراحی ها  چیدمانی که مورد علاقه طراحان است، استفاده از کتاب ها است. کتاب ها تنها برای خواندن نیستند، بلکه دکوری های عالی ای برای تزیین میز جلو مبلی هستند. می توانید حتی از آن ها برای ایجاد بعد روی میز استفاده نمود. ترجیحا از کتاب هایی با رنگ های خنثی استفاده کنید با استفاده از موضوع کتاب ها می توانید شخصیت خودتان را نیز به مهمان ها معرفی نمایید.

میز جلو مبلی J101

میز جلو مبلی J101

گل ها و گیاهان

با استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی این امکان برای شما فراهم است که طبیعت را به خانه خود راه دهید. آن ها به محض ورود به دکوراسیون بافت و حس آرامش می دهند. می توانید گیاهان گل دار و بدون گل را با هم ترکیب کنید تا یک تناژ رنگی زیبا ایجاد کنید. روی دراور و میز پاتختی ها و جزیره ها بهترین مکان ها برای استفاده از گل ها است.

استفاده از شلف دیواری

افزودن یک شلف دیواری به محیط، یک فضای ذخیره سازی را در عین زیبایی برای چیدمان دکور ها  فراهم می کند. شلف ها با نصب به دیوار امکان چیدمان موارد مورد علاقه شما به روش های خلاقانه فراهم می کند. می توانید حتی از این شلف ها به عنوان کتابخانه در کنار میز تحریر خود استفاده نمایید.

کوسن های بیشتر

می توانید با استفاده از کشون ها رنگ و طرح را به فضای دکوراسیون خود اضافه نمایید. برای صرفه جویی می توانید کوسن های خودتان را با استفاده از انواع پارچه و وسیله بسازید. ساخت آنها راحت است و این گونه دست شما در سایز و رنگ و شکل کاملا باز است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *