دکوراسیون

ایده های جدید برای چیدمان دکوراسیون منزل ایرانی ساده

ایده های جدید برای چیدمان دکوراسیون منزل ایرانی ساده

در خانه ما ایرانی ها نشیمن خانه جزو مهمترین قسمت های خانه است که به آن توجه ویژه ای داریم. چه در خرید لوازم خانه از جمله مبلها، میز زیر تلویزیون ، میز کنسول کلاسیک در چیدمان همیشه بیشترین توجه و بودجه را صرف این قسمت از خانه می کنیم. زیرا افراد خانواده در این قسمت دور هم جمع می شوند و از مهمان ها و دوستانمان نیز در این قسمت پذیرایی می کنیم.

ایده های جدید برای چیدمان دکوراسیون

در ادامه ی این مقاله به ایده هایی می پردازیم که به واسطه آن ها می توانیم دکوراسیون خانه به ویژه اتاق نشیمن را بهبود دهیم.

ایده های جدید برای چیدمان دکوراسیون منزل ایرانی ساده

ایده های جدید برای چیدمان دکوراسیون منزل ایرانی ساده

نشیمن اضافی

همانطور که اشاره کردیم، اتاق نشیمن جایی برای پذیرایی از دوستان و مهمان هایمان است. یکی از مواردی که معمولا ما را در این زمینه دچار چالش می کند، نداشتن عناصر نشیمن مانند مبل،  صندلی و نشیمن به اندازه کافی زمان حضور مهمان ها است. استفاده از صندلی های پاف یکی از ایده های بسیار کاربردی برای این هدف است که در زمان حضور مهمان ها به عنوان یک نشیمن اضافی در دکوراسیون کمک کننده خواهد و در مواقع دیگر می توانیم پاهایمان را روی آن قرار داده و استراحت کنیم.

انتخاب بنر مقاله

استفاده از شلف ها

یک راه حل زیبا و بسیار کاربردی برای افزودن جذابیت بصری به فضای نشیمن استفاده از طبقات یا شلف دیواری چوبی است تا به وسیله آنها بتوانیم دکوری های مورد علاقه خود را در معرض نمایش قرار دهیم و یا چند تابلو هنری را به دکوراسیون افزود.

یک لوستر زیبا

چه در نشیمن و چه در فضای ناهار خوری اضافه کردن یک لوستر زیبا و خاص می تواند دکوراسیون معمولی خانه شما را به طور ویژه ای تغییر دهند. لوستر ها فقط یک وسیله برای اضافه کردن روشنایی نیستند و می تواند از آنها برای برجسته کردن دکوراسیون استفاده نمود.

استفاده از مبل ال

همه ما آرزوی داشتن یک مبل ال زیبا را در دکوراسیون خانه خود داریم اما این ایده می تواند کمی ریسکی باشد. زیرا شاید در خانه بعدی یا تغییر دکوراسیون دیگر نتوانیم از آن به شیوه ای که دوست داریم استفاده کنیم. اما برای خانه های کوچک استفاده از یک مبل ال و میز جلو مبلی می تواند دکوراسیون خانه شما را خاص تر کند و و فضای بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورند.

ایده های جدید برای چیدمان دکوراسیون منزل ایرانی ساده

ایده های جدید برای چیدمان دکوراسیون منزل ایرانی ساده

تابلو های هنری

اگر سبک دکوراسیون کلاسیک را برای خانه خود انتخاب نکرده اید، انتخاب های زیادی برای استفاده از تابلو ها در خانه خود دارید. استفاده از یک تابلو خاص و کمتر رسمی می تواند محیط خانه را گرم تر و صمیمی تر نماید.

یک رنگ خاص

اگر می خواهید دکوراسیون خود را با کمترین زحمت و هزینه خاص کنید، کافیست بی خیال کاغذ دیواری هایی که همه جا می بینیم شوید و تنها به رنگ ها بسنده کنید. یکی از دیوار ها را با یک رنگ خاص، رنگ آمیزی کنید و ببینید که در کنار رنگ های خنثی چقدر زیبا است و جلب توجه می کند.

گیاهان سبز

برای آوردن طبیعت زیبا و طراوت بخش به خانه یک گلدان کافی است. اگر به گیاهان علاقه دارید که حتما از این ایده استقبال خواهید نمود اما دقت کنید که زیاده روی نکنید. اگر هم زیاد طرفدار گیاهان طبیعی نیستید استفاده از یک گلدان روی میز ناهار خوری 4 نفره می تواند به تنهایی این وظیفه را به بهترین شکل انجام دهد.

از طبیعت الهام بگیرید

اگر می خواهید حس راحتی و صمیمیت را در نشیمن خانه خود القا کنید یک راه حل ساده دارد، استفاده از رنگ های خنثی، الگو های ظریف و طبیعی که از طبیعت الهام گرفته شده است باعث ایجاد جذابیت بصری در دکوراسیون خواهد شد.یک راه ساده برای به اجرا درآوردن این ایده استفاده  از عناصر طبیعی نظیر چوب یا طرح چوب است.

ایده های جدید برای چیدمان دکوراسیون منزل ایرانی ساده

ایده های جدید برای چیدمان دکوراسیون منزل ایرانی ساده

برجسته کردن دیوار

یکی از راه های ایجاد تفاوت در دکوراسیون استفاده از یک دیوار است. بزرگترین دیوار نشیمن یا اتاق خواب خود را انتخاب نمایید و با یک طرح منحصر به فرد و خاص آن را کاغذ دیواری کنید. اگر رنگ آن را در تضاد با مبل ها یا تخت خواب ساده و شیک خود انتخاب کنید این زیبایی چند برابر می شود.

تقارن ایجاد کنید

در چیدمان مبل ها از تقارن استفاده نمایید. شومینه یا میز تلویزیون خود را به عنوان نقطه کانونی قرار دهید و میل ها را صورت متقارن نسبت به آن بچنید. این نوع چیدمان فضای صمیمی برای گفتگو های خانوادگی یا پذیرایی از مهمان ها را فراهم می کند و به گرم تر شدن آن کمک می کند. بهتر است به تناسب میز و صندلی در هنگام چیدمان دقت کنید.

فرش مناسب

نمیتوان از خانه ایرانی و چیدمان خانه ایرانی صحبت کرد اما از فرش ها حرفی نزد. فرش ها در دکوراسیون نقش مهمی را ایفا می کنند و انتخاب درست و چه از نظر طرح و چه اندازه بسیار مهم است. استفاده از فرش های بزرگ می توانند فضا را بزرگ تر نشان دهد و از فرش های کوچکتر می توان برای بخش بندی فضای نشیمن استفاده نمود. 

پیرو مد نباشید

شاید مد و ترند شدن بعضی از مدل ها طرح ها بسیار شگفت انگیز باشد و ترغیب شوید که از آنها استفاده نمایید. اما طراحان اکیدا توصیه میکنند که در وسایل بزرگتر مثل مبل ها به گزینه های ساده تر و کلاسیک تر پایبند باشید و مد را در اکسسوری ها و دکوری ها استفاده کنید.

زیرا همانطور که میدانید مد ها در مدت کوتاهی بین مردم محبوب می شوند و به همان سرعت هم محو می شوند. مبلمان بزرگتر هزینه بیشتری دارند و تغییر دادنشون سخت تر هم هست به جای آن ها می توانید مجسمه ها، کوسن ها و … را تغییر دهید.

آینه ها

استفاده از آینه دکوراتیو تنها به اتاق خواب یا ورودی خانه محدود نمی شود و می توان از آن ها در نشیمن نیز بهره برد به این صورت آینه ها نه تنها به عنوان یک نقطه کانونی عمل می کنند بلکه با سطح بازتابنده شان، نور را چند برابر میکنند و به روشن شدن و درخشان تر شدن اتاق کمک می کنند.

ایده های جدید برای چیدمان دکوراسیون منزل ایرانی ساده

ایده های جدید برای چیدمان دکوراسیون منزل ایرانی ساده

کوسن ها

برای زیبا تر کردن یک مبل ساده یا قدیمی سعی کنید کوسن هایی را متناسب با سبک دکوراسیون خود انتخاب کنید. برای سبک های سنتی و کلاسیک از تعداد کوسن های زوج در دو طرف مبل ها استفاده کنید و برای سبک های معاصر تر و مدرن تر به تعداد فرد کوسن ها را در یک سمت بچینید.

تخفیف گامینو

اتاق را تقسیم کنید

این ایده بیشتر در نشیمن های باز و بزرگ اجرایی می باشد به این صورت که با استفاده از مبل ها یک کتابخانه، قسمت غذا خوری را از نشیمن تفکیک کرده یا یک فضای دنج مطالعه با افزودن یک کمد کتابخانه  ایجاد نمایید. میتوانید برای نرم تر کردن طراحی های زاویه دار از مبلمان منحنی بهره ببرید.

جمع بندی

ایده های زیادی وجود دارد مانند ایده هایی که ما در گامی نو به آن ها اشاره کردیم. ممکن است آن ها به همان شیوه که بیان شد استفاده نمایید یا طبق سلیقه و نیاز خود تغییرش دهید. تنها نکته مهم این است که ایده ها و یا هر تغییری که در دکوراسیون می خواهید اجرا کنید، مستلزم آزمون و خطا است تا دقیقا بتواند با شما و دکوراسیون شما منطبق شود.

همچنین پیشنهاد می شود این مقالات را نیز مطالعه نمایید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *