آموزشی, دکوراسیون

دکوراسیون ورودی خانه و آپارتمان با وسایل ارزان و کاربردی

دکوراسیون ورودی خانه و آپارتمان با وسایل ارزان و کاربردی

طراحان معتقدند که  اولین تاثیر ماندگار است. به این ترتیب، ورودی خانه شما بخش مهمی از دکوراسیون خانه شما خواهد بود ایده های دکوراسیون ورودی خانه شما پایه و اساس انتظاراتی را ایجاد می کند که افراد پس از ورود به خانه شما می توانند داشته باشند. بسته به اینکه چگونه این قسمت از خانه را دکور می کنید، خانه شما را از منظر بیننده  گرم و دعوت کننده یا سرد جلوه می دهد.

شما توانید برای تزئین ورودی خانه خود از انواع تابلو ها که دارای عکس یا نوشته هستند، گیاهان، آینه، شلف و حتی کاغذ دیواری های متنوع استفاده نمایید تا یک ورودی کاربردی و جذاب در عین حال منحصر به فرد بسازید.

ایده هایی برای زیبا تر کردن و چیدمان ورودی خانه

اگر به دنبال دکوراسیون ورودی برای خانه خود هستید، جای درستی هستید. از مدرن تا کلاسیک در این مقاله از گامی نو ، چند ایده برای دکوراسیون ورودی خانه شما آورده شده است تا به وسیله آن ها بر مهمان های خود هنگام ورود بهترین تاثیر ممکن را بگذارید.

تخفیف گامینو

جملات تاثیر گذار

می تواند برای تزیین ورودی خانه خود از نقل قول های افراد معروف و یا یک شعر زیبا از شاعر مورد علاقه خود استفاده کنید تا تاثیر گذار و الهام بخش باشد. اگر هم روحیه شاد و منعطفی دارید و میخواهید کمی با مزه عمل کنید می تواند از سبک جملات خنده دار برای این کار استفاده کنید. می توانید تنها با چند کلمه ساده مثل خوش آمدید هم این کار را به بهترین شکل انجام دهید. این کار باعث می شود تا مهمان ها یا افراد خانواده شما در هنگام ورود احساس صمیمیت بیشتری داشته باشند.

گالری تصاویر

اگر از این ایده خوشتان نیامد و آن را مناسب روحیات خود نمیدانید و یا اینکه چیزی بیشتر از کلمات برای بروز می خواهید، به شما تصاویر را پیشنهاد می کنیم. با استفاده از تصاویر می توان چیز های زیادی را به مخاطب القا نمود. 

شما می توانید با توجه به تم کلی و دکوراسیون منزل خود از هر ایده ای برای تابلو ها و تصاویری که قرار است در ورودی خانه نصب شوند استفاده کنید. از طرح های انتزاعی مدرن یا کپی شاهکارهای هنرمندان مشهور و حتی برخی از بهترین آثار خود به عنوان دکوراسیون دیوار ورودی خانه بهره ببرید. میتوانید آنها را روی کنسول مدرن نیز قرار دهید.

دکوراسیون ورودی خانه و آپارتمان با وسایل ارزان و کاربردی

دکوراسیون ورودی خانه و آپارتمان با وسایل ارزان و کاربردی

عکس های خانوادگی

اگر می خواهید دکوراسیون دیوار ورودی خانه خود را کاملا مختص خود کنید،میتواند آن را با عکس های خانوادگی خود تزیین کنید. از پرتره‌های حرفه‌ای گرفته تا عکس‌های سفر های مورد علاقه‌تان با هم، هر چیزی را که برای این قسمت از خانه دوست دارید انتخاب کنید تا به همه از عشق میان شما و اعضای خانواده تان مطلع شوند.

یک ایده بسیار جالب برای این کار این است که با استفاده از تصاویر پولاروید یک کلاژ زیبا درست نمایید که تشکیل شده از تصاویر سفر ها و ماجراجویی هایتان است می توانید کل دیوار یا قسمت بزرگی از آن را با این عکس ها پر کنید.

گیاهان طبیعی

معمولا ورودی خانه جایی است که در آن کفش هایمان را در می آوریم و در جاکفشی قرار می دهیم. با استفاده از جاکفشی آپارتمانی زیبایی که می توانید در گامی نو خریداری کنید، می تواند زیبایی این قسمت از خانه خود را چند برابر نمایید. اگر به فکر این هستید که روی این جاکفشی را با وسیله هایی تزیین کنید، ما به شما گیاهان طبیعی را پیشنهاد می کنیم. بهتر است از گیاهانی استفاده نمایید که نیاز به نگهداری سختی نداشته باشند و حساس نباشند. از گلدان های مناسب با ذکور خود برای این گیاهان استفاده کرده و این قسمت از خانه خود را با طراوت کنید.

فضای مطالعه 

اگر تا به حال به این گزینه فکر کرده اید که در خانه خود فضایی را به مطالعه اختصاص دهید، بهترین مکان برای این کار ورودی خانه شما است به شرطی که به اندازه کافی بزرگ باشد. با قرار دادن یک قفسه کتاب یا شلف کتابخانه در محوطه ورودی خانه خود، آن را به یک ایستگاه مطالعه تبدیل نمایید. علاوه بر کتاب ها می توانید در این کتابخانه ها انواع اکسسوری ها و دکوری ها مثل قاب عکس یا گلدان ها را نیز قرار دهید. 

قرار دادن کتابخانه در فضای ورودی می تواند باعث شود که منطقه ای که قرار است توسط این عنصر در سایر اتاق ها اشغال شود صرف قرار دادن وسایل دیگری مثل میزتحریر یا میز آرایش اسپرت بشود.

آینه 

آینه ها همیشه همراه خود لوکس بودن را به ارمغان می آورند. با استفاده از آن ها علاوه بر این که می توانید با خاصیت بازتاب کنندگی نور، فضای ورودی خانه را که عموما تاریک هستند، روشن تر نمایند. می توانید از یک آینه کوچک استفاده کنید یا از انواع آینه های بزرگ که به دیوار نصب می شوند. آینه ها باعث می شوند فضا از نظر بیننده عمق بیشتری داشته باشد و بزرگ تر دیده شود. از آینه ها در ورودی می تواند در کنار میز کنسول یا جاکفشی استفاده کنید تا وقتی در حال خارج شدن از خانه هستید، بتوانید نگاهی دوباره به استایل خود بیندازید.

دکوراسیون ورودی خانه و آپارتمان با وسایل ارزان و کاربردی

دکوراسیون ورودی خانه و آپارتمان با وسایل ارزان و کاربردی

خود دیوار

حتما نباید از یک عنصر دیگر برای زیبا کردن ورودی خانه استفاده نمود. دیوار ها پتانسیل بالایی برای تغییر و تحول دارند به طوری که تنها با انتخاب یک رنگ خاص یا یک کاغذ دیواری طرح دار آن را برجسته و جذاب نمایید. تنها یک جرقه کافیست تا اید هایی برای انجام این کار در ذهن ما جاری شوند. میتوانید در کنار آن از صندلی و نشیمن نیز استفاده کنید و در کنار آن ها دکوری های ایستاده زیبا مانند استند های گل قرار دهید

شلف دیواری

اگر به دنبال افزودن کمی شخصیت و عناصر زیبا به ورودی خانه خود هستید، به شما پیشنهاد می کنیم از انواع شلف دیواری ساده استفاده نمایید. شلف های دیواری با تنوع پذیری بالایی که دارند، می توانند برای قرار دادن انواع وسیله مورد استفاده قرار بگیرند. یک گلدان کوچک، چند مجسمه، شمع و عمو و … همه عناصری هستند که می توانند به جذاب تر شدن شلف های دیواری کمک کنند.

پیشنهاد میکنیم مقاله ما در مورد چگونه از شلف ها در دکوراسیون خانه استفاده کنیم؟! را مطالعه نمایید.

سوالات متداول

انتخاب بنر مقاله

  1. روی دیوار ورودیم چه چیز هایی می توانیم قرار دهیم؟

بسته به نیاز و علاقه خود، می توانید هر چیزی را روی دیوار ورودی خانه خود قرار دهید. از قلاب های آویز برای آویزان نمودن کیف و لباس ها گرفته تا آینه یا تابلو های هنری و یا یک جا کفشی با یک کشو  برای قرار دادن کفش ها و کلید و غیره.

  1. چگونه ورودی ورودی خود را زیبا کنم؟

شما می توانید ورودی خانه خود را با نظم هر چه بیشتر و مرتب کردنش زیبا کنید. اضافه کردن یک آینه و روشن کردن محیط با نورهای گرم می‌تواند باعث انتقال خس بهتر در هنگام ورود به خانه شود.

  1. روی یک دیوار خالی در ورودی چه چیزی بگذارم؟

می توانید هر یک از موارد زیر را روی دیوار خالی در ورودی قرار دهید:

  • تابلو های هنری
  • آینه
  • عکس های خانوادگی
  • شلف های دیواری
  • صنایع دستی شهر خود

با الهام از مقاله سایت homelane

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *