آموزشی, دکوراسیون

با این ایده ها گوشه های خالی نشیمن را تزیین کنید!

با این ایده ها گوشه های خالی نشیمن را تزیین کنید!

حتما در خانه شما قسمت هایی وجود دارد که دوست دارید آن ها را تزئین کنید اما ایده ای برای این کار ندارید مثل تزئین گوشه های خالی خانه!

فضاهای خالی خانه رو چطور به طرزی زیبا پر کنیم!

ما در این مقاله از گامی نو به شما ایده هایی را ارائه می دهیم که به وسیله آن ها بتوانند قسمت های خالی خانه را به بهترین نحوه تزئین کنید تا ظاهر زیبایی به خود بگیرد.

مبل ها به سمت کنج و گوشه ها حرکت دهید

یکی از ساده ترین راه ها برای این که گوشه های خالی خانه را بدون کمترین هزینه پر کنید استفاده از مبل ها است. مخصوصا مبل های ال به راحتی و به زیبا ترین راه ممکن گوشه های خالی خانه را پر میکنند. 

برای این کار کافیست نگاهی دوباره به چیدمان خانه خود بیندازید و جای وسایل را تغییر دهید، مبل ها را به کناره ها ببرید و فضای کف اتاق را برای رفت و آمد بهتر یا قرار دادن دیگر وسیله ها آزاد نمایید.

حتی می توانید یک صندلی و نشیمن تک نفره زیبا خریداری کرده و به وسیله آن گوشه خالی خانه را کنید. این صندلی نیازی نیست که به مبل های شما شبیه باشد، تفاوت در مدل و جنس میتواند دکوراسیون شما را خاص تر کند.

میز تلویزیون برای گوشه خالی مناسب است

قرار دادن تلویزیون در مرکز اتاق به شدت چیدمان را راحت میکند، اما تلویزیون در گوشه خانه میتواند یک دکوراسیون خاص را برای شما فراهم کند. ضمن این که میتواند وسعت دید بیشتری از همه جای نشین به تلویزیون فراهم کند، اگر اهل تماشای تلویزیون با خانواده و دوستان خود هستند، این چیدمان مورد پسند شما واقع خواهد شد.

هم میتواند میز تلویزیون چوبی خود را به صورت اریب کنار دیوار قرار دهید و هم از میز تلویزیون های مناسب این فضا ها استفاده کنید. این کار به شما فضای بیشتری برای قرار دادن عناصری مانند میز کنسول یا تعداد مبل های بیشتری در دکوراسیون میدهد.

گوشه ای برای مطالعه درست کنید!

اگر عاشق کتاب هستند و اهل مطالعه، گوشه های خانه بهترین فضا برای قرار دادن شلف کتابخانه است تا به این ترتیب از کتابهای خود بهتر مراقبت نمایید و هم دکوراسیونی زیباتر و خاص تر داشته باشید. 

از آنجایی که امروزه کتابخانه ها تنها وسایلی برای قرار دادن کتاب ها نیست، می تواند با قرار دادن کتاب ها در کنار دکوری های زیبا این فضای به وجود آمده برای زیباتر کردن خانه و و نمایش وسایلی که دوست دارید استفاده نمایید. میتوانید اکسسوری های بزرگ و لوازم تزئینی مثل گرامافون رو اینجا قرار دهید.

با قرار دادن یک بین بگ یا مبل شنی یا بسته به سبک دکوراسیون یا فضایی که در اختیار دارید، یک صندلی مناسب میتوانید یک گوشه دنج برای مطالعه فراهم کنید تا بتواند با خیال راحت و در آرامش به علاقه خود رسیدگی کنید. قرار دادن یک میز جلو مبلی چوبی در کنار این صندلی به شما فضایی برای قرار دادن نوشیدنی یا کتاب ها می دهد.

کافی بار یا ایستگاه قهوه بسازید!

یک گوشه دنج در اتاق نشیمن مخصوصا در کنار میز ناهار خوری چوبی فضایی عالی برای اضافه کردن یک میز کنسول مدرن و ایجاد یک کافی بار است. اگر به قهوه و این دست نوشیدنی ها علاقه دارید، روی میز را با وسایلی مثل دستگاه اسپرسو، فرنچ پرس و ماگ ها و دکوری های مربوط تزئین کنید. میتوانید کنار این وسایل یک یا دو صندلی اپنی نیز قرار دهید تا محلی برای صرف نوشیدنی مورد علاقه تان نیز باشد.

از آباژور ها و لامپ های شیک برای پر کردن دیوارهای خالی استفاده کنید!

اگر دوست دارید این فضا ها بیشتر از این که کاربردی باشند، برای قرار دادن وسایل تزئینی و ارتقای سطح دکوراسیون شما مورد استفاده قرار بگیرند، استفاده از آباژور ها و لامپ های ایستاده بهترین ایده ممکن برای رسیدن به این خواسته است.

علاوه بر این که خود این وسایل به زیبا تر شدن اتاق شما کمک میکنند، با افزودن منابع روشنایی متعدد در اتاق دکوراسیون خود را حرفه ای تر میکنید. منابع نوری مختلف به اتاق بعد میدهند و مخصوصا در شب به درخشش بیشتر وسایل شما کمک میکنند.

اگر دوست دارید از چراغ های رومیزی استفاده نمایید می تواند این کار را با استفاده از یک میز کنار مبلی یا استند انجام دهید نتیجه کمی متفاوت خواهد بود اما همان تاثیرات مثبت را خواهد داشت. تنها باید به این نکته توجه داشته باشید که تمام عناصر دکوراسیون باید از یک سبک و هارمونی رنگی تبعیت نمایید تا دکوراسیون شما دچار هرج و مرج نشوند.

گیاهان و مجسمه های دکوراتیو به کنج های خالی، فضای بین دو پنجره اضافه کنید!

گیاهان طبیعی مخصوصا نمونه های بزرگ تر برای تزیین گوشه های خانه انتخاب های بی نظیری هستند. گیاهان به فضا رنگ و زندگی می دهند ودر داشتن های بهتر نیز کمک میکنند. تنها با اضافه کردن یک گلدان به خانه متوجه تاثیر آن در خانه خواهید شد.

استفاده زیاد از گیاهان دکوراسیون را شلوغ نشان می دهد پس تنها به 2 الی 3 مورد اکتفا نمایید. برای سایر مناطق خالی میتواند از انواع مجسمه ها گلدان های تزئینی استفاده کنید تا فضا روح و شخصیت پیدا کند. این کار میتواند به دکوراسیون شما کمک کند تا برای مهمان ها نیز جذاب باشد.

فضایی برای کار خود اختصاص دهید!

اگر به فعالیتی در خانه میپردازید یا این که جزو افرادی هستند که در خانه کار میکنند، گوشه خانه بهترین فضا برای داشتن یک مکان آرام برای مطالعه یا فعالیت های حرفه ای تان است. با قرار دادن یک میز تحریر مدرن و چند شلف چوبی متنوع برای خود گوشه دنج و بدون حواس پرتی برای رسیدن به کارهای خود بسازید.

با الهام از sena-homefurniture.co.uk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *