آموزشی

همه چیز درباره میز تحریر + جدیدترین محصولات 1401

میز تحریر ماهان

همه چیز در رابطه با میز تحریر

میزهای تحریر قبل از به وجود آمدن میز کامپیوترهای فعلی وجود داشت. بر روی میز کامپیوتر می‌توان کارهای نوشتاری و مطالعه را نیز انجام داد. ارتفاع این میز تحریر قدیمی کوتاه بود. پس در حال نشسته بر روی فرش یا کف زمین می توانستیم از آن استفاده کنیم. در حال حاضر علاوه بر نمونه‌های قدیمی نمونه‌های جدید و مدرنی از میز تحریر با پایه‌های فلزی و تاشو نیز در بازار وجود دارد.

میز تحریر M104 ساخته شده از ام دی اف درجه یک و ضدخش

میز تحریر M104

میز تحریر ساده

یکی از محصولات مرسوم و عامیانه ای که بصورت همگانی مورد استفاده قرار می گیرد میز تحریر های با طرح و رنگ های ساده می باشند که هر سلیقه و هر سبکی را به سمت خود می کشاند.

میز تحریر سفید ساده

یکی از مدل های موجود در مجموعه گامی نو میز تحریر سفید ساده ای است این محصول ساخته شده از ام دی اف درجه یک و ضدخش که به طور کلی هر سلیقه ای را به سمت خود می کشاند.

میز مطالعه کوچک

یکی از چالش هایی که اکثر آپارتمان نشینان دارند کمبود فضا و جای مناسب در اتاق های خود برای قرار دادن انواع میز ها می باشد. در همین زمینه مجموعه گامی نو با تولید انواع میز های مختلف در ابعاد و اندازه های گوناگون این امکان را فراهم آورده است که با خیالی راحت میز مطالعه خود را خریداری نمائید.

میز تحریر توسکا

میز تحریر توسکا

خرید میز تحریر

خرید میز تحریر وسیله‌ای کاربردی در خانه و یا حتی محل کار است. می‌توان این‌گونه برداشت کرد که میز تحریر یک نظم دهنده اتاق کار یا اتاق مطالعه است. به دلیل آن‌که تمامی وسایل مورد نیاز مطالعه، طراحی، نگارش، کار با رایانه و … بر روی آن قرار دارد. نباید این نکته را فراموش کرد که وجود میز تحریر در خانه و یا محل کار باعث افزایش تمرکز و همین‌طور افزایش راندمان کاری خواهد شد. فراموش نکنید که با قرار گرفتن پشت میز تحریر، به فرد اینگونه القا می‌شود که زمان مطالعه، کار و … فرا رسیده است و می‌بایست تمامی وقت و توجه خود را معطوف به آن کار نماید.

قیمت میز تحریر

در مجموعه گامی نو انواع و اقسام میز های تحریر موجود می باشد که دارای تنوع قیمتی بالایی جهت رفاه حال شما مشتریان عزیز می باشد که می توانید با مراجعه به دسته بندی مربوطه قیمت ها را مشاهده نمائید.

میز تحریر جدید

 همچنین به علت مبله بودن خانه‌های امروزی، میزهای تحریر با ارتفاع بلند نیز وجود دارند. معمولاً میز تحریر به همراه یک صندلی ثابت یا چرخان مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیشتر میزها سبک و متحرک هستند و می‌توان آن‌ها را در داخل خانه جابجا کرد. البته که تعدادی از میزها نیز در فضای داخلی کابینت و کمد دیواری اتاق به صورت ثابت ساخته شده‌اند.

به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که حتما از دسته بندی میز تحریر ما بازدید نمائید. و تمامی محصولات این دسته را مشاهده کنید.

مطمئناً برای انجام امور درسی، کتاب خواندن، طراحی، نقشه برداری و … داشتن میز تحریر مناسب الزامی است. هر میز تحریر باید با توجه به نوع کارایی و هدف مورد نظر تهیه گردد. می‌توان گفت با توجه به فضای خانه و محل کار میز تحریر مناسب از وسایل الزامی زندگی‌های روزمره است.

میز تحریر ماهان مجموعه گامی نو

میز تحریر ماهان

میز تحریر

میز تحریر در حقیقت عبارت است از یک میز ساده چوبی که ابعاد آن باید به گونه‌ای باشد که نیازهای تحریری ما را پاسخ دهد. اگر شما نیز از جمله آن افرادی هستید که مطالعه و انجام دادن کارهای تحریری، بخشی از زندگی یا اهداف شما را پوشش می‌دهد، استفاده از میز تحریر یا میز مطالعه را به هیچ عنوان نمی‌توانید نادیده بگیرید.

اهمیت استفاده از میز تحریر

با توجه به این امر که اکنون همگی ما با همه‌گیری ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنیم، به سبک جدیدی در دنیای کاری خود (دورکاری) روی آورده‌ایم. برای انجام کار در خانه یا به اصطلاح دورکاری باید مکانی را در منزل برای کار خود اختصاص دهید. اولین قدم برای این امر انتخاب یک میز کار یا تحریر مناسب است. مورد بعدی انتخاب مکان و محیطی آرام برای مطالعه و انجام کارها و فعالیت‌های خوداست. باید در آن مکان، موقعیت بدنی و روانی مناسبی داشته باشید. به همین جهت، استفاده از میز تحریر، میز کار یا میز مطالعه اهمیت بسیار بالایی خواهد داشت.

شاید در سال‌های گذشته، داشتن اتاق‌هایی مجزا در بین بسیاری از خانواده‌ها جا افتاده نبود. ولی این روزها، به دلایل مختلف، کودکان و نوجوانان هر کدام اتاق مخصوص خود را دارند. از سوی دیگر، دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، روز به روز، دانش‌محورتر شده و نیاز به مطالعه و تمرکز نیز در آن نیز بیشتر جلوه می‌نماید. به همین دلیل، استفاده از میز تحریر یا میز مطالعه را چه برای خود و چه فرزاندانمان باید جدی گرفت. همین‌طور، استفاده از این ابزار مفید، باعث حفظ سلامتی جسمانی و جلوگیری از بروز بیماری‌ها و عارضه‌های جسمانی نیز خواهد شد.

فعلاً و در این مطلب قصد نداریم به معرفی انواع میز تحریر و مدل‌های متنوع آن بپردازیم. البته که شناخت میزهای تحریر ساده و چندکاره هم در نوع خود جذاب خواهد بود. قبل از هر چیزی قصد داریم تا بدانیم که نکات ضروری برای انتخاب میز تحریر، میزکار یا میز مطالعه مناسب چه چیزهایی است.

خرید میز تحریر ونکات حائض اهمیت آن

بسیار پیش آمده است که کودکان، تکالیف مدرسه خود را به حالت درازکش و در جلوی تلویزیون انجام دهند. یا اینکه در جمع‌های خانوادگی و محیط‌های شلوغ اقدام به انجام این کار می‌کنند. این امر نه تنها باعث کاهش تمرکز و حواس‌پرتی آن‌ها می‌شود، بلکه آسیب‌های جسمانی زیادی را  ممکن است به آن‌ها وارد کند. داشتن میز تحریر یا میز مطالعه مناسب می‌تواند بسیاری از این قبیل مشکلات را حل نماید. همین‌طور، عادت کردن کودکان و نوجوانان به استفاده از میز تحریر موضوعی حیاتی در رشد و پرورش آن‌ها خواهد بود.

اکنون بیایید باهم ببینیم که در انتخاب میز تحریر ساده به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم.

به قوس ستون فقرات توجه داشته باشید!

صندلی و فاصله میزهای تحریر ساده از بدن باید به صورتی باشد که بدن در حالت صاف باشد. همین‌طور اگر از لپ تاپ استفاده می‌کنید گردن و چشم‌ها باید به موازات مانیتور قرار بگیرد. همین‌طور، صندلی‌ای که برای نشستن پشت میز تحریر استفاده می‌شود، باید گودی پشت کمر را بپوشاند. همچنین از خم شدن زیاد به جلو نیز خودداری نماید. در صورتی که پشتی صندلی شما صاف است، باید از بالشتک‌های خاص برای پوشاندن آن استفاده کرد.

گردن بیشتر از ۲۰ درجه نباید خم شود!!!

فرقی ندارد که از میز تحریر ساده‌ای استفاده می‌کنید یا میز کاری که مخصوص برش‌کاری یا برای انجام کارهای هنری خاص طراحی شده‌اند؛ ارتفاع میز و نشیمن‌گاه صندلی باید به صورتی باشد که هنگام مطالعه و انجام کار، زاویه گردن شما بیشتر از ۲۰ درجه خم نشود. در غیر این‌صورت باید با استفاده از رحل یا نگهدارنده کتاب بتوانید آن را بیشتر به سمت چشمان خود خم نمائید و بالا بیاورید.

میزهای تحریر ساده برای مطالعه!

در صورتی که هدفتان از به‌کارگیری میزهای تحریر، صرفاً مطالعه و یا نوشتن است، بهتر این است که از میزهای تحریر ساده استفاده کنید. منظور این است که بر روی میزتان، زرق و برق‌های اضافی قرار نداشته باشد. علی‌الخصوص که میزهای تحریر مخصوص مطالعه، باید ترجیحاً سبک بوده تا جابجایی آن هم راحت باشد. این امر وقتی که در آپارتمان‌ها زندگی می‌کنید یا قصد جابجایی منظم از خانه‌ای به خانه دیگری دارید، بیشتر اهمیت خواهد داشت.

با محیط اتاق هماهنگ باشید!

بهتر است میزی که برای مطالعه یا کار انتخاب می‌کنید، هارمونی و هماهنگی خاصی با دیگر اجزای دکوراسیون اتاق داشته باشد. این امر موجب می‌شود تا تمرکز در حین مطالعه یا کار بیشتر شود. علاوه بر این، امنیت و آرامش ذهنی بیشتری نیز در حین انجام کار خواهید داشت. فراموش نکنید که در صورتی که در اتاق خود، کتابخانه دارید، باید مکان مناسبی برای میزتان نسبت به کتابخانه انتخاب نمائید.

همچنین با سفارش از گامی نو این امکان وجود دارد تا آن را با تخت خواب، میز تحریر ، میز آرایش، میز پاتختی، دراور، کمد لباس، شلف دیواری، صندلی و نشیمن ست کنید.

جنس مناسب میز تحریر

میزهای تحریر نیز مانند دیگر مصنوعات چوبی از جنس‌های مختلفی که بر اساس بودجه و هدف شما می‌توانند انتخاب شوند ساخته می‌شوند. میزهای تحریر چوبی یا روکش چوب، از بهترین انتخاب‌ها برای میز می‌تواند باشد.

میز تحریر لمینت یا ام‌دی‌اف، یکی دیگر از جنس‌های موجود و مناسب برای میز تحریر است. سطح پلاستیکی که در یک هسته چوبی قرار گرفته است، هزینه‌های شما را نسبتاً پایین آورده و حتی مقاومت میز را نیز در برابر فرسایش بیشتر خواهد کرد.

لمینت‌ها، دارای آرایه و زمینه‌های رنگی وسیعی هستند و الگوهای محتلفی با طرح‌های چوبی مناسب با سلیقه هر فردی در خود دارند. لمینت‌ها در عین مقاومت بالا در برابر فشار، هزینه‌های کمتری هم خواهند داشت.

ابعاد استاندارد میز تحریر

میزهای تحریر هم مانند بسیاری از ابزارها و وسایل خانه، ابعاد استانداردی دارند. به صورت معمول برای ساخت این میزها باید طول آن را چیزی درحدود ۷۰ سانتیمتر تا ۱.۵ متر در نظر گرفت. همین‌طور، عمق صفحه نیز مقداری مابین ۶۰ تا ۷۵ سانتیمتر خواهد بود. ارتفاع رویه میز از سطح زمین هم به صورت تقریبی حدود ۷۵ سانتیمتر است (مابین ۷۳ تا ۷۷ سانتیمتر). شایان ذکر است که ارتفاع میز را باید با در نظر داشتن نوع صندلی که در صدد استفاده از آن هستید باید تعیین کنید.

ضخامتی که صفحه میز تحریر باید داشته باشد، حداقل ۱۶ میلیمتر است. در صورتی که بخواهید وسایل سنگین‌تری برروی میز خود قرار دهید، می‌توانید ضخامت آن را دو برابر کنید.

میز متناسب با متراژ اتاق

میز تحریر را لازم است آن قدر در اتاق جابجا کنید تا بهترین زاویه و مکان را پیدا کنید. این میز باید در مکانی مناسب قرار گرفته تا نوری که از پنجه یا دیگر وسایل روشنایی به آن می‌تابد، باعث آزار چشم فرد در هنگام کار یا مطالعه نشود.

اگر اتاق شما کوچک است، لازم است میز را با حداقل ابعاد استاندارد تهیه کنید. همین‌طور، می‌توانید به جای استفاده از میزهای تحریر مستقل، از میزهای خاصی استفاده کنید که به تخت‌خواب یا کتابخانه متصل هستند و امکان تا شدن (جمع شدن در صورت عدم استفاده) دارند. بنابراین، در انتخاب میز تحریر، ابعاد، متراژ و فضای لازم برای آن را حتماً در نظر بگیرید.

ابعاد صندلی میز تحریر

نشیمن‌گاه صندلی شما باید حدود ۹۰ درصد از طول ران شما را تحت پوشش قرار دهد. این مقدار در صورتی که بیشتر شود، باعث فشار آوردن به زانوهایتان می‌شود. همین‌طور، کمتر بودن آن هم باعث آسیب‌های عضلانی به ران می‌گردد. ابعاد صندلی تا حد زیادی به پهنای بدن شما هم بستگی دارد.

در صورتی که فردی چاق یا لاغر باشید، ابعادی که برای صندلی شما مناسب است نیز تغییر خواهد کرد. همین‌طور در نظر داشتن اندازه جثه شخص، در تعیین ابعاد میز نیز تأثیراتی را خواهد داشت.

میز تحریر یا میز کامپیوتر

البته که این موضوع بیشتر در مورد کامپیوترهای دسکتاپ (personal camputer) صدق می‌کند. استفاده از لپ‌تاپ‌ها می‌تواند به راحتی برروی میز کار و تحریر انجام شود. موضوعی که نباید آن را فراموش کنید، این است که همیشه باید نمایشگر در زاویه‌ای مستقیم با چشم‌ها قرار داشته باشد. بنابراین، اگر می‌خواهید از میزهای تحریر برای کار با کامپیوتر نیز استفاده کنید، باید شرایط مطلوب آن را هم محیا کنید.

همچنین اگر دوست دارید یک شرویس چوب کامل تهیه کنید میتوانید انواع مبلمان نظیر جاکفشی، میز کنسول همراه با آینه ، میز تلویزیون، میز جلو مبلی، میز ناهار خوری، حتی تشک و کفی تخت خواب را از گامی نو تهیه نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *