آموزشی

محاسبه قیمت کمد لباس و معرفی مدل های جدید سال 1401

کمد لباس دو کشو هومان
کمد لباس دیبا ساخته شده از ام دی اف درجه یک از مجموعه گامی نو

کمد لباس دیبا

کُمُد کلمه‌ای فرانسوی‌الاصل (Commodes) اتاقک و فضای کوچکی است که برای آویزان کردن و نگهداری البسه یا سایر وسایل استفاده می‌شود. کمدهای جدید به‌طور معمول در اتاق خواب و در میان دیوار به‌صورتی که از نظر ظاهری جلب توجه نکند یا به صورت مجزا و مانند یک قفسه ساخته می‌شود.

نحوه محاسبه قیمت کمد

اگر قصد خرید یا سفارش کمد لباس یا یک کمد دیواری به جای آن داشته باشید، به طور قطع قیمت کمد لباس نقش مهمی در انتخاب شما خواهد داشت. اینجا در گامی نو دنا می‌توانید کمد مورد نظر خود را با ابعاد و طرح خاص متناسب با بودجه انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت کمد و کمد دیواری، چگونگی محاسبه قیمت کمد دیواری و قیمت کمد لباس با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

علل تفاوت قیمت کمد

قیمت تمام مدل‌های کمد و کمد دیواری را نمی‌توان متری و یا اینکه با فرمول مشخصی، محاسبه کرد. به دلیل آن‌که کیفیت محصول با توجه به مواد و متریال مورد استفاده در ساخت متفاوت است. به همین دلیل درجات مختلف کیفی دارد.

همین‌طور کمدها تنوع بالایی دارند و پرداخت و ساخت برخی از کمدها که ریزه‌کاری بسیاری دارند پرکارتر است. در نتیجه زمان بیشتری باید صرف شود و متعاقباً هزینه بیشتری به همراه دارد.

 

کمد لباس سه کشو هومان رنگ بدنه لیون روشن رنگ نما سفید

جهت مشاهده و خرید کمد لباس سه کشو هومان کلیک کنید.

تفاوت قیمت کمد و کمد دیواری در مدل‌های مختلف را می‌توان نشأت گرفته از عوامل زیر دانست:

 • جنس در
 • جنس بدنه
 • یراق‌آلات
 • نوع طراحی
 • شیوه اجرا

تفاوت ساخت و قیمت کمد و کمد دیواری

میان قیمت کمد و قیمت کمد دیواری تفاوت‌های بسیاری وجود دارد. درنتیجه هزینه ساخت کمد با کمد دیواری نیز متفاوت خواهد بود.

برای ساخت کمد دیواری از سقف و کف و دیوارهای اتاق کمک گرفته می‌شود. درنتیه از متریال کمتری در کمد دیواری استفاده می‌شود و همین موضوع موجب ارزان‌تر شدن هزینه ساخت است.

کمد به نسبت از کمد دیواری، از استحکام، دوام و دقت بیشتری برخوردار است. همین‌طور امکان اجرای طرح‌های متنوع‌تری در نمای بیرونی کمد و طراحی داخلی آن بیشتر است.

امکان جابه‌جایی کمد یکی از مهم‌ترین مزیت‌های آن نسبت به کمد دیواری است. کمد دیواری وابسته به فضای کوچکی در گوشه‌ای از اتاق است. درحالی که یک کمد با امکان جابه‌جایی را می‌توان در هر مکانی به نسبت سلیقه خود قرار داد.

 

کمد لباس K107 ساخته شده در مجموعه گامی نو

کمد لباس K107

مشاهده و خرید کمد لباس K107 

عوامل تأثیرگذار در محاسبه قیمت کمد دیواری

جهت محاسبه قیمت کمد دیواری ابتدا باید عوامل تأثیرگذار در قیمت آن را بشناسیم.

ساختمان کمد

به طور معمول قیمت کمد دیواری‌هایی که از چارچوب فلزی یا چوبی از پیش‌ساخته تهیه شده‌اند، ارزان‌تر خواهد بود. به دلیل آن‌که دیگر نیازی به ساخت فریم و کلاف نیست.

نوع در

درهای متفاوتی برای هر کمد دیواری طراحی و تولید می‌شود. انواع مختلف در عبارتند از:

 • در ریلی
 • در لولایی
 • در آکاردئونی

مکانیزم استفاده شده در ریل و قرقره‌ها کمی پیچیده است. به همین دلیل در ریلی نسبت به در لولایی قیمت گران‌تری دارد. باید این نکته را نیز فراموش نکرد که گاهی انتخاب در، سلیقه‌ای نیست. بلکه به طرح کمد و فضای اتاق بستگی دارد.

به طور کلی در لولایی، ارزان‌ترین نوع در است. پس از آن به ترتیب در ریلی و در آکاردئونی قیمت‌گذاری می‌شوند. البته گاهی در آکاردئونی نیز هم‌قیمت با در ریلی است.

 

کمد لباس سه کشو دموی

کمد لباس سه کشو دموی

خرید و مشاهده کمد لباس سه کشو دموی یکی از پرفروش ترین محصولات مجموعه گامی نو

طراحی داخلی کمد دیواری

طراحی و قفسه‌بندی داخل کمد دیواری براساس نیاز و سلیقه و کاربری آن متفاوت است. به عنوان مثال تقسیم‌بندی داخلی کمد لباس با محل نگهداری رخت خواب متفاوت است. به صورت کلی کمد رخت‌خواب، قفسه‌بندی کمتری دارد. درنتیجه ارزان‌تر خواهد بود. ولی کمد دیواری برای لباس، قفسه‌بندی و کشوهای متعددی دارد. همین‌طور متریال و یراق بیشتری نیز مصرف می‌کند و در نتیجه گران‌تر است.

جنس در کمد

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تعیین قیمت کمد دیواری، جنس در آن است. انواع متفاوت در به ترتیب گران‌ترین به ارزان‌ترین عبارتند از:

 1. در تمام چوب با رنگ پوششی و رنگ پولیشی
 2. در با روکش چوب
 3. ممبران روکش وکیوم
 4. اکرولیک
 5. پلی گلس
 6. لامی گلس
 7. هایگلاس ترک و ایرانی
 8. ام دی اف با روکش ملامینه
 9. نئوپان روکش ملامینه

فرمول محاسبه قیمت کمد دیواری

همان‌گونه که پیش‌تر گفته شد، اگر کمد دیواری دارای چارچوب باشد، هزینه ساخت آن بسیار ارزان‌تر است. فرمول محاسبه قیمت کمد دیواری برای ساخت یا تعویض درب کمد به شکل زیر محاسبه می‌شود:

عرض در* ارتفاع در* قیمت هر متر مربع = قیمت کمد دیواری

براساس توضیحات قبل، قیمت هر متر مربع با توجه به جنس در، متفاوت است.

جدای از این، هزینه یراق و قفسه‌بندی‌های داخلی به صورت جداگانه حساب شده و به قیمت کمد دیواری اضافه خواهد شد.

محاسبه قیمت کمد

همانطور که پیش‌تر گفته شد، قیمت کمد از کمد دیواری کمی بیشتر است. اما متعاقباً استحکام و تنوع و امکان جابه‌جایی نیز از مزیت‌های مهم و غیر قابل انکار کمد به شمار می‌آید. به صورت کلی برای خانه‌های اجاره‌ای، سفارش کمد بسیار به صرفه‌تر و منطقی‌تر است.

عوامل اثرگذار بر روی قیمت کمد، مشابه با کمد دیواری است. این عوامل عبارتند از:

 • جنس بدنه
 • نوع در
 • اکسسوری‌ها
 • یراق‌الات
 • تعداد کشو
 • تعداد طبقات
 • رگال
 • آینه
 • نورپردازی
 • تاج و …

تفاوت عمده قیمت کمد و کمد دیواری در این است که برای ساخت هر کمد، علاوه بر در، باید هزینه کف و سقف و دیواره‌ها را هم حساب کرد.

بر اساس اینکه کمد، دارای عمق است، قیمت ساخت آن بر اساس متر مکعب محاسبه می‌شود. ولی در صورتی که از عمق استاندارد کمد (که بین 50 سانتی متر تا 60 سانتی متر است) استفاده شود، می‌توان محاسبه قیمت کمد را بر اساس متر مربع نیز انجام داد.

قیمت کمد برابر است با: عرض کمد * ارتفاع کمد * قیمت واحد به متر مربع

قیمت هر متر مربع کمد به دو شکل درمیان کارفرما و پیمانکار به توافق خواهد رسید:

 1. در روش اول، قیمت خام کمد بدون یراق و اکسسوری‌های استفاده شده محاسبه می‌شود. در نهایت هزینه موارد دیگر و اجرت و دستمزد و حمل و نصب به آن اضافه می‌گردد.
 2. در روش دوم، بعد از تائید طرح نهایی و با در نظر گرفتن تمام جزئیات، قیمت کمد محاسبه شده و هزینه حمل و نصب به آن افزوده می‌شود.

روش دوم محاسبه قیمت کمد مطمئن‌تر است. با استفاده از این روش اختلافات میان مشتری و سازنده به حداقل می‌رسد. در نتیجه تا حدودی به مشتری تضمین داده می‌شود که هزینه‌ای اضافی پرداخت نخواهد کرد.

 

کمد لباس K100

کمد لباس K100

خرید و مشاهده کمد لباس K100

تضمین قیمت نهایی کمد

همانطور که گفته شد، روش دوم محاسبه قیمت که پس از در نظر گرفتن جزئیات طرح، قیمت نهایی کمد محاسبه می‌شود. اختلافات کم‌تر می‌شود امّا باز هم ممکن است دو طرف(سازنده و خریدار) به مشکل برخورند.

مسأله تضمین قیمت تا حد زیادی به اصول و روند کاری سازنده کمد بستگی دارد.

در راستای رفع هرگونه اختلاف در قیمت نهایی، گامی نو دنا نه تنها برای کمد بلکه برای تمامی محصولات خود ضمانت قیمت می‌دهد.

پس از تایید طرح و قیمت کارشناسان گامی نو دنا سفارش شما را بررسی کرده و به کارگاه تخصصی مجموعه برای ساخت می‌سپارند.

فراموش نکنید که قیمت کمد که در سایت مشاهده می‌کنید، همان هزینه نهایی است و با گران شدن متریال و مشکلات این‌چنینی، به هیچ عنوان نیاز نیست هزینه‌ای اضافه را پرداخت کنید.

در تمام مسیر طراحی و سفارش می‌توانید از مشاوره رایگان و راهنمایی کارشناسان گامی نو دنا چه تلفنی و یا با شبکه‌های اجتماعی مرتبط کمک بگیرید.

این تضمین قیمت صرفاً به دلیل ساخت مستقیم و استفاده از مواد دسته اول در مجموعه است. تمامی محصولات مجموعه ساخته شده از ام دی اف درجه یک و ضدخش می باشد که شما عزیزان می توانید تمامی آن هارا با نمونه های خارجی موجود در سایت هایی همچون علی بابا و یا آمازون مقایسه نمائید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.