آموزشی, دکوراسیون

نکات و ویژگی های مهم برای خرید میز تلویزیون!!

نکات و ویژگی های مهم برای خرید میز تلویزیون

شاید پیش خود فکر کنید که مگر میز تلویزیون چه نکته ای می تواند داشته باشد، اما برای خرید میز تلویزیون باید به نکاتی فراتر از رنگ، طرح و مدل توجه کنید. همانطور که در خرید خود تلویزیون حساسیت به خرج می دهید و قبل از انتخاب به بررسی مدل ها و برند های مختلف می پردازید، برای خرید فضایی که قرار است این محصول را روی آن قرار دهید نیز توجه نمایید.

برای مثال چند دستگاه صوتی و تصویری قرار است روی این میز قرار بگیرد ، دوست دارید ارتفاعش چقدر باشد، کیفیت و متریال استقاده شده در آن مقاوم و مطلوب است و نکات بسیار دیگری که در ادامه این مطلب به آن ها می پردازیم.انتخاب بنر مقاله

کاهش بهم ریختگی ها

تجهیزات

با پیشرفت تکنولوژی روز به روز به مقدار وسایل الکترونیکی که در خانه خود استفاده می کنیم اضافه می شود. لوازم صوتی و تصویری هم از این قاعده مستثنا نیستند. برای شروع به تمام این تجهیزات که قرار است در کنار تلویزیون قرار بگیرد فکر کنید، برای مثال یک گیرنده دیجیتال، اسپیکر ها، ستاپ باکس، مودم و … که باید در میز گنجانده شوند.

اگر فضای کافی برای قرار گیری این موارد را در نظر نگرفته باشید و موقع چیدمان این وسایل مجبور می شوید که آن ها را به صورت فشرده و در هم بر هم قرار دهید که در نتیجه تمام سلیقه و هزینه ای که در خرید میز تلویزیون هزینه کردید، بی فایده خواهد بود.

علاوه بر این قرارگیری بدون فضای این وسایل باعث گرم شدن دستگاه ها و در نتیجه کاهش طول عمر و آسیب به آن ها خواهد شد. باید امکان گردش هوا برای تجهیزات الکترونیکی وجود داشته باشد. میز تلویزیون برنا فضای مناسبی برای قرار گیری این دستگاه ها را به راحتی فراهم می کند.

بهتر است میز تلویزیون انتخابی خود را برای زیبا تر شدن فضا با اثاثیه هایی مانند جاکفشی، کتابخانه، میز کنسول، شلف دیواری، میز جلو مبلی ، میز و صندلی، صندلی و نشیمن ، میز ناهار خوری و … ست کنید.

میز تلویزیون برنا، میز تلویزیون مدل جدید

میز تلویزیون برنا، میز تلویزیون مدل جدید

کابل ها

یکی از مواردی که ممکن است در هنگام خرید به آن توجه نکنید، کابل ها و بهم ریختگی آن ها است که جلوه زیبایی ندارد. وقتی که همه این تجهیزات را می خواهید به تلویزیون وصل کنید به کابل ها احتیاج خواهد داشت، برای اتصال تمام این ها به برق نیز باز به کابل ها متکی هستید که در نتیجه با مقدار زیادی کابل روبرو خواهید شد. مدیریت این کابل ها با خرید میز تلویزون هایی مثل مدل افرا گامی نو که پشت آن ها به وسیله ام دی اف سه میلیمتری بسته شده است و تنها یک فضای کوچک برای رد شدن کابل ها دارد، بسیار ساده و راحت خواهد شد.

این قسمت تمام کابل ها را از دید پنهان می کند. برای این که این سیم و کابل های پشت میز تی وی هم منظم و مرتب باشد از وسایلی که برای نظم دادن به سیم ها هستند مثل انواع چسب های نره وماده یا حتی بست های کمربندی استفاده کنید.

میز تلویزیون افرا

میز تلویزیون افرا

پایه ها

بهتر است از میز هایی استفاده کنید که یا به طور کامل پایه نداشته باشند و به اصطلاح حرفه ای پا سنگ باشند یا ارتفاع پایه آن ها به قدری باشد مثل میز تلویزیون MT104 که بتوان زیر آن ها را جارو کرد. در بهترین حالت هم نمی توانید مانع گرد و خاک و نشستن آن ها زیر میز شوید.

میز تلویزیون ماهان، میز تلویزیون مدل جدید

میز تلویزیون ماهان، میز تلویزیون مدل جدید

میز تلویزیون های کمد دار

این که میز تلویزیون کمد دار بخرید یا نوع هایی که قفسه ای هستند، به اینکه چه وسایل و تجهیزاتی قرار است داخل آن قرار دهید وابسته است. اکثر وسایل این چنینی که در بالا به آن ها اشاره کردیم با کنترل از راه دور کار می کنند که در این صورت نیاز است حتما در دید هم باشند پس یک میز کمد دار برای چنین  استفاده ای، مناسب نیست و اینگونه شما مجبورید در زمان استفاده و تماشای برنامه ها در های کمد را باز بگذارید. برای این کار میز هایی با در های شیشه ای و یا قفسه ای گزینه های بهتری خواهند بود. اما اگر زیاد اهل استفاده از این وسایل نیستید و کمد های میز را برای قرار داد دیگر وسایل احتیاج دارید، برای کاهش بهم ریختگی های فضا و نظم دهی به لوازم حتما یکی از مدل های میز تی وی های کمد دار مثل مدل MT107 را بخرید.

میز تلویزیون MT1007 رنگ بدنه لیون روشن رنگ نما کرم

میز تلویزیون MT1007 رنگ بدنه لیون روشن رنگ نما کرم

انتخابی مناسب

سایز

این که میزی که می خواهید بخرید باید چه اندازه ای باشد به عوامل مختلفی وابسته است. اول از همه اندازه خود تلویزیون، میز باید به اندازه کافی پهن باشد تا پایه های به طور مطمعنی روی آن قرار گیرد و با لغزش تصادفی سقوط نکند. بخاطر داشتن یک نمای زیبا هم بهتر است میز طویل تر از خود دستگاه باشد تا جلوه تلویزیون را از بین نبرد این ویژگی در تمام میز تلویزیون های مجموعه گامی نو رعایت شده است.

دوام

از نظر متریال هم باید موادی که در ساخت میز استفاده شده است، دارای استحکام مطلوبی باشد برای مثال میز های فلزی و شیشه ای یا سنگی نسبت به ام دی اف یا لمینیت کمتر دچار خط و خش، لک هایی مثل رد آب، ساییگی و غیره می شوند. اما برای مثال امکان شکستن میز شیشه ای با برخود یک جسم دیگر یا هنگام جا به جایی از موارد دیگر محتمل تر است. بسته به استفاده و محیط زندگی خود باید میز با متریال مناسبی مانند چوب و فلز را انتخاب کنید.

بهتر است برای جلوگیر از خم شدن صفحه رویی میز، در ساخت آن یک پنل در حالت قائم به میز و پایه ها استفاده شود تا وزن را به طور یکسان پخش کند.

سخن پایانی

نکات مهم هنگام خرید میز تلویزیون و نکاتی که باید هنگام خرید به آن توجه کنید را کنیم. مجموعه گامی نو تولید کننده انواع میز تلویزیون، میز کنسول مدرن و لوازم دیگر با بهترین متریال و قیمت است. با مشاوران ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *