آموزشی, اخبار

معرفی انواع مدل های کتابخانه ام دی اف

کتابخانه ساحل ساخت گامی نو از ام دی اف درجه یک و با کیفیت

به قفسه‌هایی که برای طبقه‌بندی و نگهداری کتاب و مجله و… استفاده می‌شود کتابخانه‌ ام دی اف گفته می‌شود. براساس ابعاد و اندازه و سنگینی کتاب‌ها می‌توان برای خرید کتابخانه ایده‌آل اقدام نمود و خرید مناسبی را داشته باشید. مهمترین نکته که در هنگام خرید کتابخانه‌ای باید در نظر گرفت، رنگ و ابعاد آن است که متناسب با دکوراسیون محل قرارگیری کتابخانه باشد.

برای اتاق خواب و پذیرایی خانه باید آن‌گونه فضایی دوست داشتنی خلق شود تا زمینه برای مطالعه کتاب بیشتر گردد. برای ایجاد چنین فضای لذت بخش و آرامی، باید دکوراسیون اتاق و یا پذیرایی طوری طراحی گردد که جای مناسبی برای قفسه‌های کتاب ایجاد شود. این قفسه‌ها میتوانند از انواع شلف‌ دیواری و یا خود کتابخانه چوبی باشد. اکنون برای خلق و ایجاد فضای نشستن میتوان از یک صندلی راک کمک گرفت که هنگام مطالعه حس راحتی را به خواننده القاء کند. اگر در کف منزل خود از کف پوش سرامیکی یا پارکت بهره می‌برید، می‌توان یک قالیچه در کف اتاق پهن نمود و گرمای فضای اتاق خود را تقویت و دو چندان کنید.

اطلاعاتی درباره کتابخانه چوبی

همان‌طور که وجود کتاب در هر خانه‌ای ضروری است، زیبایی و کارایی کتابخانه نیز امری ضروری است. حتی میتوانید آن ها را با میز آرایش، میز تحریر و تخت خواب و پاتختی در اتاق خود ست کنید.

فرد استفاده کننده

برای کودکان باید کتابخانه ای مخصوص کودکان با رنگ شاد و ابعاد قابل دسترسی کودکان ساخته شود تا با روحیات لطیف کودک نیز سازگاری داشته و کاربردی باشد.

برای دانش آموزان و نوجوانان، یک کتابخانه استاندارد با ارتفاع 180 و عرض 90 سانتی‌متر بسیار مناسب است. عمق هر کتابخانه استانداردی بین 32 الی 38 سانتی‌متر ساخته می‌شود. اگر شخصی در سطح دانشگاه و بالاتر از آن به کتابخانه نیاز پیدا کند باید حتماً از کتابخانه‌ای با استحکام بالا استفاده کند.

هرچه باشد کتاب‌های آنها معمولاً تخصصی و بزرگ و سنگین هستند و قفسه‌هایی که برای نگهداری این کتاب‌ها درنظر گرفته می‌شود بسیار مهم است.

برای دانش آموزان دوره مدارس هم بایستی کتابخانه ای ساخته شود که ابعاد و قفسه ها و ارتفاع کتابخانه چوبی استاندارد کتاب های آنان باشد (مانند نوجوانان).

جنس کتابخانه

برای ساخت هر کتابخانه می‌توان از جنس تمام ام دی اف و یا نئوپان روکش ام دی اف که در اصطلاح به آن نئوپان ملامینه می‌‎گویند استفاده می‌شود. در حقیقت روکش در هر دو حالت یکی است و تنها داخل ورق (مغزی چوب) آن تفاوت دارد. البته برای تشخیص اگر ورق ام دی اف باشد به دلیل فشردگی کمی سنگین‌تر از نئوپان است. در هر حال ورق جنس ام دی اف معمولاً در مقابل نم و رطوبت، مقاومت بیشتری نسبت به ورق نئوپانی از خود نشان داده است برای جاکفشی یا میز تلویزیون بسیار مناسب هستند.

اگر کتابخانه‌ای که در صدد خرید آن هستید برای استفاده در مناطقی مانند شمال و جنوب کشور که رطوبت در آنجا زیاد است می‌باشد، حتماً باید محصولات چوبی از جنس ام دی اف و یا پلی استر باشد که در مقابل رطوبت هوا مقاوم باشد. امّا اگر در مناطقی غیر از شمال و جنوب کشور یا شهرهایی که آب و هوایی با رطوبت پایین دارد ساکن هستید می‌توانید کتابخانه‌ای غیر از ام دی اف تهیه کنید.

به دلیل روکش یکسان تفاوت ظاهری چندانی نخواهند داشت امّا مسلماً طول عمر کتابخانه ام دی اف در دراز مدت خود را نشان خواهد داد که بهتر است. در فروشگاه اینترنتی گامی نو دنا چوب کتابخانه‌ها از ام دی اف و با رنگ و شکل‌های مختلفی طراحی و ساخته می شود. از جمله مدل های زیر برای کتابخانه چوبی موجود می‌باشد.

  • مدل در دار: برای افرادی که زیاد از کتاب های خود استفاده نمی‌کنند و یا در کتابخانه خود غیر از کتاب‌های مختلف از وسایل دیگری نیز نگهداری مناسب می‌باشد. مانند کتابخانه فراز.
  • مدل بدون در: برای کسانی که زیاد از کتاب ها و لوازم خود استفاده می‌کنند و باز و بسته کردن در برایش سخت می‌شود یا نمای ظاهری کتاب را دوست داشته و همیشه می‌خواهند در معرض دید و دسترس باشد مناسب است. مانند کتابخانه آلوا.
  • مدل پله‌ای: علاوه بر اینکه به عنوان دکوری در اتاق محسوب می شود، چینش آن طوری است که بصورت پله ای است و شخص به سلیقه خودش می تواند حالت پله ای آن را مرتب کند که از سمت چپ به راست و یا برعکس از راست به چپ باشد. قسمت بالای این مدل کتابخانه ها بجهت استفاده لوازم دکوری بسیار مناسب و داخل آن جهت قرار دادن کتاب و لوازم بیشتر کاربرد دارد. مانند کتابخانه رادمان.

مزیت کتابخانه در هر خانه

در دنیای امروزی اختراع گوشی‌های هوشمند و اینترنت باعث شده تا کتابخوانی و نگهداری کتابهای کاغذی رونق خود را از دست بدهد. البته می‌توان با ابزارهای جدید نیز به مطالعه کتاب پرداخت ولی آن حس ورق زدن برای کتاب یک چیز دیگر است. برای ایجاد همچین محیطی باید کاری کرد تا یک فضای دلنشین و آرام‌بخشی را بوجود آورد تا عادت دیرینه کتابخوانی از بین نرود. میتواند آن را با تخت خواب دو نفره مدرن یا پاتختی نیز ست کنید.

انواع مدل کتابخانه موجود در بازار و حتی مدل‌هایی که در اینترنت می‌توان دید به قدری زیاد و متنوع هستند که برای هر فضایی با هر بودجه‌ و سلیقه‌ای مدل‌های متنوعی از کتابخانه چوبی و ام دی اف وجود دارد که میتوان برای فضای خانه یا اداره انتخاب کرد. البته که وجود سازنده‌هایی مانند گامی نو دنا نیز امکان طراحی با رنگ و شکل و ابعاد دلخواه و مناسب هر فرد را نیز امکان‌پذیر کرده است.

انتخاب رنگ هنگام خرید کتابخانه بسیار اهمیت دارد و در زیبایی دکوراسیون داخلی و تحول فضای داخلی هر بخش از اتاق فوق العاده موثر می‌باشد. تاثیر سرد و گرمی رنگ محیط اثر بخشی زیادی در روحیه افراد خواهد داشت. ترکیب و انتخاب درست و هوشمندانه این المان‌ها در محیط و فضای انتخابی شما برای استفاده و قرار گیری کتابخانه چوبی از اولویت‌های مهم می‌باشد.

بعد از اینکه رنگ زمینه در دیوار و کف اتاق و غیره اجرا شد، نوبت به رنگ اصلی خواهد رسید و به هنگام خرید کتابخانه چوبی می‌بایستی توجه زیادی به آن کرد. به طبع زمانی که کتابخانه چوبی شما از رنگ و لعاب شاد و آرامبخشی برخوردار باشد، میل استفاده از این محیط و فضا برای مطالعه و کتابخانی شما ناخودآگاه به طرز چشم‌گیری بیشتر خواهد شد.

براساس نظریه‌های روانشناسان، طرح‌هایی که غیر نرمال و غیر حرفه‌ای هستند ذهن انسان را گرفتار نوعی نا آرامی و تشویش می‌کند. صحبت از خلاقیت به این معنا نیست که طرح‌های عجیب و غریب پیاده شود. بلکه اجرای یک نوع طرح نو و جدید محسوب شود.

بنابر این با ترکیب طرح های مختلف و زیبا یک کتابخانه چوبی زیبا و خوش رنگی را برای منزل و اعضای خانواده خود به ارمغان بیاورید همچنین میتوانید با پرداخت هزینه معقول برای دراور یا میز تلویزیون لاکچری یک ست زیبا برای خود بسازید. برای این منظور باید کتابخانه خود را از مجموعه‌ای که کار ساخت و آماده‌سازی کتابخانه را خود به عهده دارد (مانند گامی نو دنا) درتماس بود.

بعضی از کتابخانه‌های منزل به قدری از کتاب و مجلات مختلف شلوغ و بهم ریخته است که آدم حتی تمایلی به نزدیک شدن به اینگونه کتابخانه‌هایی را ندارد. این کتابخانه‌ها دکوراسیون منزل و اتاق شما را بی‌روح و کسل کننده به پرده خواهد کشید و چیدمان آن حس خوبی را نیز به آدم القاء نمیکند.

در صورتی که چیدمان کتابخانه‌ها و قفسه ها باید انرژی بخش باشد. بی تاثیر نخواهد بود اگر در کنار کتاب‌ها  در اتاق خود از یک گلدان هر چند مصنوعی و یا طبیعی استفاده شود و برای فضای اتاق درمیان کتاب‌ها، حس شلوغی را از بین برده و یک آرامش را برای شما بوجود بیاورد اگر از کتابخانه در نشیمن استفاده میکنید، میز جلو مبلی را هم میتوانید با آن ست کنید.

مدل‌های موجود در سایت تنها بخشی از کتابخانه های قابل تهیه است. شما مشتریان عزیز می‌توانید با توجه به فضای کاربری و نیازهای خود، از تخصص و دانش مجموعه گامی نو دنا بهرمند شوید، برای اطلاعات بیشتر و سفارش، از طریق راه های ارتباطی که در سایت درج شده با ما در تماس باشید.

مطالعه این مقالات نیز به شما پیشنهاد می شود:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *