دکوراسیون

بهترین ترکیب‌ها برای رنگ قهوه‌ای در دکوراسیون

بهترین ترکیب‌ها برای رنگ قهوه‌ای در دکوراسیون

انتخاب یک رنگ مناسب در دکوراسیون همیشه جزو سوالاتی بوده است که ما از طراحان داخلی داشته‌ایم. یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها در دکوراسیون رنگ قهوه‌ای است که سال‌ها است بدون اینکه خسته کننده شود مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروز در این مقاله از گامی نو ما می‌خواهیم به بررسی رنگ‌هایی بپردازیم که با رنگ قهوه‌ای بهترین ترکیب را ایجاد می‌کنند تا دکوراسیون ما زیبایی هرچه بیشتری داشته باشد.

بهترین ترکیب‌ها برای رنگ قهوه‌ای در دکوراسیون

رنگ قهوه‌ای در دکوراسیون

ما می‌توانیم رنگ قهوه‌ای را در دکوراسیون داخلی به عنوان یک رنگ خنثی و همه کاره در نظر بگیریم که فضایی دنج گرم و غیر خسته کننده را برای ما ایجاد می‌کند.

اما یک نکته مهم برای رسیدن به یک طراحی زیبا این است که بتوانید با ترکیب رنگ‌ها یک کنتراست جذاب ایجاد نمایید. با بررسی مقاله‌های مختلف که طراحان داخلی آن را نوشته‌اند ما ۸ ترکیب رنگی با قهوه‌ای را پیدا کرده‌ایم که برای دکوراسیون داخلی مناسب می‌باشند.

رنگ قهوه‌ای از آنجایی که یک رنگ تیره و گرم میباشد با رنگ‌های خنثی ترکیب بسیار جذابی را ایجاد می‌کند. رنگ‌هایی مانند سفید، کرمی، قرمز سیر، سبز صدری و سبز زیتونی حتی رنگ‌هایی مانند صورتی و نارنجی از جمله زیباترین مکمل‌ها برای رنگ قهوه‌ای میباشند.

نکته مهمی که در زمان ترکیب رنگ‌ها با یکدیگر باید در نظر بگیرید کنتراست است هرچه کنتراست بین دو رنگ بیشتر باشد تاثیرگذاری آن ترکیب رنگ نیز بیشتر می‌شود.برای مثال در چرخه رنگ قرار دادن دو رنگ مکمل که  مقابل همدیگر هستند باعث می‌شود هر دو رنگ زیبایی خود را به بهترین شکل نشان دهند. 

آبی و قهوه ای

از اونجایی که ما می‌توانیم رنگ قهوه‌ای را تیره‌تر شده رنگ نارنجی بدانیم پس در چرخه رنگ مقابل رنگ آبی قرار می‌گیرد. توناژ‌های سردتر و تیره‌تر رنگ آبی با قرار گرفتن در کنار گرمای رنگ قهوه‌ای، یک ظاهر خاص و پیچیده ایجاد می‌کند که می‌تواند هر فردی را مجذوب خود کند. 

برای مثال یک دکوراسیون می توانید یک دیوار را به رنگ سرمه‌ای انتخاب کنید که با قرار گرفتن در کنار متریال رنگ قهوه‌ای و چوب جلوه زیبایی را ایجاد می‌کند‌‌. این دو رنگ به خصوص در اتاق خواب بسیار زیبا می‌شود شما می‌توانید از خاصیت آرامش بخش رنگ آبی و سرمه‌ای استفاده کنید و دیوار شاخص اتاق خود را به این رنگ در بیاورید و یک تخت خواب با فریم قهوه‌ای یا گردویی در کنار دو پاتختی با همین رنگ را در مقابل این دیوار قرار دهید تا تضاد زیبای این دو رنگ به شما یک دکور شیک را هدیه کند.

بهترین ترکیب‌ها برای رنگ قهوه‌ای در دکوراسیون

سبز و قهوه ای

در واقع ترکیب رنگ سبز و قهوه‌ای انتخابی است که توسط طبیعت انجام شده است و می‌دانیم که طبیعت هرگز اشتباه نمی‌کند. رنگ سبز به محیط طراوت شادابی و آرامش می‌بخشدری و زیتونی نزدیکی بیشتری داشته باشند. شما می‌توانید پس زمینه اتاق خود را به رنگ سبز انتخاب کنید و از مبلمان با رنگ قهوه‌ای برای دکوراسیون خود استفاده کنید. 

از آنجا که هر دوی این رنگ الهام گرفته شده از طبیعت هستند، انرژی مثبتی دارند و می توانید از آنها برای مدت زیادی استفاده کنید بدون اینکه برای شما خسته کننده شوند. برای مثال در تصویر زیر ما یک اتاق خوری با دیوارهای سبز را مشاهده می‌کنیم که در کنار یک میز ناهارخوری و صندلی و نشیمن‌های خاص جلوه زیبایی پیدا کرده است و مشاهده می‌کنید که همدیگر را به بهترین شکل ممکن کامل کرده‌اند.

بهترین ترکیب‌ها برای رنگ قهوه‌ای در دکوراسیون

سفید و قهوه ای

رنگ سفید از جمله رنگ‌هایی است که هرگز در دکوراسیون اثر خود را از دست نمی‌دهد و مدت‌هاست که طراحان با استفاده از این رنگ به عنوان پایه یا پس زمینه دکورهای فوق العاده‌ای را به وجود آورده‌اند. ما تنها در مورد متریال صحبت نمی‌کنیم، شما دیوارهای سفید را در کنار کفپوش‌های چوبی رنگ قهوه‌ای در نظر بگیرید حتی زمانی که هیچ وسیله‌ای در چنین اتاقی چیده نشده است هم کنتراست زیبایی دارند.

ترکیب این دو رنگ به قدری زیبا است و مورد پسند همگان قرار می‌گیرد که اکثر محصولات تولید شده مجموعه ما مانند محصولات زیر از ترکیب دو رنگ گردویی و سفید انتخاب می‌شوند.

نارنجی و قهوه ای

شاید نتوانید تصور کنید که دو رنگ نارنجی و قهوه‌ای در کنار یکدیگر چه خروجی خواهند داشت، اما همانطور که اشاره کردیم قهوه‌ای را می‌توانیم یک تناژ تیره‌تر شده از رنگ نارنجی بدانیم. بنابراین می‌توانیم بگوییم که این دو رنگ مشابه به یکدیگر و در یک خانواده قرار دارند. 

از آنجایی که این دو رنگ تهرنگ مشابهی با همدیگر دارند، می‌توانند یک خروجی شیک داشته باشند. 

انرژی و گرمای رنگ نارنجی در کنار همین خصوصیات از رنگ قهوه‌ای می‌توانند یک محیط مطبوع گرم و صمیمی ایجاد کنند که اگر به دنبال ایجاد حس نوستالژی در دکور هستید بهترین انتخاب‌ها خواهند بود.

باالهام از homesandgardens

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *