آموزشی, دکوراسیون

بهترین نقطه برای قرارگیری کتابخانه

بهترین نقطه برای قرارگیری کتابخانه

هیچ حسی بهتر از مطالعه کتاب مورد علاقه خود در کمال آرامش نیست. اما کتابخانه یا قفسه کتاب های مان را باید در کجای خانه قرار دهیم؟ اگر به کتابخانه از سایت گامی نو فکر میکنید به پیشنهاد می کنیم که این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

قفسه های کتاب به دلیل اهمیت بالایی که در دکوراسیون دارند و نقش پر رنگشان، حتی می توانند به عنوان نقطه های کانونی در دکوراسیون مورد استفاده قرار بگیرند.

بهترین مکان ها برای قرارگیری کتابخانه شما یکی از موارد زیر است:

  • کنار یا زیر پنجره
  • کنار در ها
  • پشت کاناپه
  • دفتر کار
  • اتاق خواب
  • مقابل دیوار
  • گوشه یا کنج

مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، قسمت هایی از خانه هستند که مناسب قرارگیری کتاب خانه ها یا شلف های کتاب است که در ادامه به تفصیل به آن ها خواهیم پرداخت.

پنجره

از آنجایی که کنار پنجره ها دارای نور طبیعی بسیار مناسبی برای مطالعه هستند و مطالعه در نور مصنوعی و کم باعث فشار به چشم ها و خستگی آن ها می شود. پس داشتن یک میز مطالعه در کنار پنجره ایده مناسبی خواهد بود و با قرار دادن کتابخانه نزدیک این میز دسترسی به کتاب ها و موارد مورد نیازتان ساده تر خواهد شد.

اگر خانه ای که در آن زندگی میکنید مطعلق به خودتان است با قراردادن یک نیمکت برای نشستن کنار پنجره و قاب کردن پنجره با قفسه های کتاب یک دکور سیک و خاص برای شما ایجاد خواهد کرد. این نوع چیدمان کتاب مخصوصا برای اتاق نوجوانان و کودکان به شدت پیشنهاد می شود.

کتابخانه میرا

کتابخانه میرا

کنار در ها

اگر منزل شما متراژ محدودی دارد و نگران این مسئله هستید که قرار دادن کتابخانه فضای زیادی از اتاق شما را اشغال نماید، کنار درها مکان های  خوبی برای قرار دادن یک قفسه است تا از آن به عنوان کتابخانه استفاده نمایید. فرقی نمیکند این درب، درب ورودی منزل شما باشد یا درب اتاق تان، هر کدام که جای بیشتری برای قرار گیری این وسیله را دارد، از آن استفاده نمایید با این کار دیوار های بزرگتر را برای مبلمان بزرگ تر نگه خواهید داشت.

پشت کاناپه

اگر کاناپه شما در موقعیتی قرار دارد که پشت آن به دیوار نچسبیده است، میتوان در این قسمت یعنی امتداد پشت مبل که خالی و بلا استفاده است یک کتابخانه قرار داد تا هم محیط را زیبا و جذاب کرد و هم اینکه از این فضا بهترین استفاده را نموده اید. این نوع چیدمان برای سبک دکوراسیون مینمیال و مدرن انتخاب جالبی خواهد بود. این مدل کتابخانه ها را میتوان در سایت هایی مثل آمازون مشاده نمود.

دفتر کار

اگر بیشتر از آن که به مطالعه آزاد علاقه داشته باشید، حرفه ی شما شرایطی ایجاد کرده است که به مطالعه تعداد زیادی کتاب باید مشغول باشید، دفتر کار شما با یک کتابخانه تکمیل می شود. اینگونه علاوه بر اینکه به کتاب ها دسترسی بهتر و راحت تری خواهید داشت، از لحاظ ظاهری هم فضای حرفه ای را ایجاد خواهید کرد. کتابخانه را در دفتر کار بهتر است با میز مطالعه ست کنید و از یک رنگ کلاسیک برای آن ها استفاده نمایید.

اما اگر در اتاق نشیمن از آن استفاده می کنید بهتر است آن را با وسایلی چون جاکفشی، میز تلویزیون، میز کنسول، میز جلو مبلی ، میز ناهار خوری، صندلی و نشیمن ست کنید.

اتاق خواب

برای دانشجویان و دانش آموزان که مکان ساکتی را برای مطالعه نیاز دارند، بهترین مکان برای این کار اتاق خوابشان هست که هم رفت و آمد در آن کم است و اینگونه تمرکز بیشتری خواهند داشت و هم اینکه این مکان ها معمولا نسبت به بقیه قسمت های خانه دارای جو آرام تری هستند. برای این منظور قرار دادن کتابخانه ای در کنار یک میز تحریر یا میز آرایش ، میز پاتختی ، دراور ، شلف دیواری، تخت خواب برای آن ها فضایی که به آن نیاز دارند را تامین می نماید.

برای افرادی هم که قبل از خواب مطالعه انجام می دهند داشتن یک کتابخانه در کنار تخت شان ایده ای کاربردی خواهد بود. تحقیقات نشان داده اند که مطالعه قبل از خواب تا 70 درصد استرس را کم می کند و اینگونه به خواب راحت تر شما کمک خواهد کرد.

میز تحریر پروا ساخت گامی نو

میز تحریر پروا

مقابل دیوار

اگر فضایی دارید که یک کتابخانه بزرگ را درد آن قرار دهید، حتما پیشنهاد می شود این کار را انجام دهید، به شرطی که اتاق را کوچک و فشرده نشان ندهد. می توانید از قفسه های بلند تر برای داشتن فضای بیشتر استفاده نمایید.

اما اگر فکر میکنید با این کار فضا ی اتاق شما گرفته می شود، راه رو ها انتخاب های پیش روی شما هستند، این فضا ها به دلیل باریک بودن برای کار های دیگر قابل استفاده نیستند، اما یک کتاب خانه با عمق 30 سانتی متر فضای زیادی را اشغال نخواهد کرد و می توانید برای جذاب تر کردن این قسمت ها از انواع لوازم دکوری مثل گلدان ها یا مجسمه های هنری استفاده نمایید.

گوشه یا کنج

اگر مکان خاصی برای قرار گیری قفسه های کتاب در نظر ندارید و فضای کافی نیز برای این کار در اختیار تان نیست، چرا یکی از گوشه های خانه که معمولا از آن ها استفاده چندانی هم نمیشود را انتخاب نکنیم؟ این نوع کتاب خانه ها علاوه بر این که در مدیریت فضا کمک کننده هستند، می توانند محیط را به شدت زیبا کنند. انواع کتابخانه و شلف را میتواند در سایت گامی نو مشاهده کنید و در هر رنگ و مدلی که مد نظرتان می باشد سفارش دهید.

کتابخانه آرسن محصولی جدید از مجموعه گامی نو

کتابخانه آرسن محصولی جدید از مجموعه گامی نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *