دکوراسیون

شال تخت خواب و کاربرد آن در زیبایی دکوراسیون اتاق خواب

شال تخت خواب و کاربرد آن در زیبایی دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب با توجه به اهمیت این اتاق خیلی برای افراد مهم است. برخی اوقات ممکن است حس کنید که به یک چیز تازه در دکوراسیون اتاق تان نیاز دارید تا زیبایی آن را مجددا برگردانید. اگر دوست دارید تنها با یک تغییر دکوراسیون اتاق خواب خود را از این رو به آن رو کنید ما به شما استفاده از پتوها یا شال های تخت خواب را پیشنهاد میکنیم.

شال های تخت خواب را میتوان در رنگ های مختلف پیدا کرد و با استفاده از آن ها به دکوراسیون اتاق خواب رنگ و بافت داد تا حس و حال اتاق تغییر کند. شما با این کار اتاق خود شخصیت می دهید و دکوراسیون آن را متحول می کنید.

در ادامه این مقاله از گامی نو ما ایده هایی برای تزیین تخت خواب و اتاق خوابتان با استفاده از شال تخت خواب به شما ارائه می دهیم که می توانید از آن ها برای زیبا تر شدن اتاق خود کمک بگیرید.

 

تخت را به طور کامل بپوشانید

اگر به مرتب بودن و ساده بودن اتاق بیشتر تمایل دارید می توانید روی تخت خواب خود را با یک شال بزرگ مانند یک پتوی دوم بپوشانید. این کار به صرف زمان زیادی برای استایل دادن به شال ندارد و خیلی سریع میتوانید به یک دکور شیک دست پیدا کنید. می توانید با کمک کوسن ها این استایل را کامل تر نمایید.

با استفاده از رنگ های روشن میتوانید جذابیت بصری اتاق را بیشتر نمایید. این شال ها تنها نقش تزئین ندارد و می توانند برای یک چرت کوتاه به شما کمک کنند تا زمان خواب احساس سرما نکنید. 

استفاده از چند لایه پتو

تزیین اتاق خواب با استفاده از شال های تخت یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین راه ها است. اگر دوست دارید که تزیینی متفاوت داشته باشید می توانید به جای یک شال تعداد بیشتری استفاده کنید و به اتاق خود رنگ ها و بافت های گوناگونی را اضافه نمایید. 

مخصوصا اگر تم اتاق شما از رنگ های خنثی تشکیل شده است این راه، یک روش عالی برای افزودن کمی رنگ و طرح است بدون این که حالت ساده وشیک اتاق از بین برود. این کار به اتاق شما گرما و شخصیت اضافه می کند.

قسمت پایین تخت خواب

استفاده از شال های تخت با بافت های مختلف می تواند به دنج تر شدن اتاق شما کمک زیادی نماید. از پتو های بافت استفاده کنید تا تخت خود را راحت تر از قبل نمایید. آن ها میتوانند هم کاربردی باشند تا هر زمان حس سرما کردید استفاده کنید یا تنها به عنوان شی های تزئینی روی تخت خود قرار دهید. اگر این این نوع شال ها استفاده می کنید قرار دادن آن ها در گوشه پایین تخت دور از میز پاتختی می تواند حس لوکس بودن و صمیمیت را هم زمان به اتاق شما انتقال دهد.

شال های بافت پفکی

اگر به دکوراسیون مینیمال علاقه دارید اما در عین حال نمی خواهید که دکوراسیون شما بی روح شود استفاده از این شال ها بهترین انتخاب برای تزئین اتاق خواب شما خواهد بود. مخصوصا اگر یک رنگ متضاد با دکوراسیون خود انتخاب کنید می تواند به سادگی و تنها با یک حرکت به اتاق خود بافت  و رنگ بدهد که همه توجه ها را به خود جلب نماید.

آن را با دکوری های مختلف ترکیب کنید

در صورتی که شال های سبک تر و کوچکتر برای تزئین تخت خود استفاده می کنید می توانید آن را با سایر دکوری های مانند یک سینی یا میز کوچک ترکیب کنید. با این کار شما جزئیات بیشتری برای دکور در اختیار دارد. قرار دادن چند کتاب دکوراتیو یا واقعی بر اساس تمایل خود یا یک سبد حصیری نیز به همین شیوه میتواند زیبایی اتاق خواب شما را بیشتر نماید.

به صورت مرتب آن را تا کنید

اگر اتاق خواب شما کوچک است و به اندازه کافی وسایلی مانند دراور یا کمد و میز آرایش در آن وجود دارد که باعث شود شلوغ به نظر برسد، در زمان استفاده از شال هی مبل به سراغ مواردی با جزییات کمتر بروید و آن را به صورت ساده پایین تخت خود قرار دهید تا هم تخت را زیبا تر کنید و هر زمان نیاز داشتید از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *