آموزشی, دکوراسیون

ایده های خلاقانه برای تزئین راه پله

ایده برای تزئین راه پله

راه پله شخصیت اصلی یک ورودی شیک است به این معنی که اولین چیزی است که مهمانان می بینند یا در یک فضای داخلی با مفهوم باز قرار دارد. در هر صورت، راه پله ها به یک فضا جذابیت بصری می بخشند و به اندازه بقیه خانه شما سزاوار توجه هستند. این تغییرات چه در تزئین دیوار، نورپردازی و یا ایده های خلاقانه نرده باشد، چه در ورودی های بزرگ چه کوچک در این مقاله به شما کمک می کنیم تا با هر سبک خانه ای آن را چیدمان کنید. وقتی صحبت از دکوراسیون خانه به میان می آید، راه پله نادیده گرفته می شود. پس با ما در گامی نو همراه باشید تا ایده های خلاقانه را به همراه هم بخوانیم.

ایده های خلاقانه برای تزئین راه پله ها

از ترفند های نورپردازی کمک بگیرید

ایده‌های شیک و امروزی تزئین راه پله شامل طراحی نورپردازی است، چه لوسترهای بالا، چه دیوارکوب یا ویژگی‌های فانوس روی پله‌ها، همچنین به راحتی می توان فهمید که چرا  یک وسیله شیک می تواند یک فضا را فقط با ظاهر خود به روز کند نه به اضافه کردن نور، سایه و درام اضافی، با این حال به خاطر داشته باشید که هنگام افزودن دکور به پله ها، هنوز هم باید فضای زیادی برای تردد پیاده وجود داشته باشد. استفاده از نورپردازی باعث توجه بیشتر به المان هایی است که در آن مکان چیده شده است. برای مثال اگر در آن مکان از میز کنسول پذیرایی استفاده شده باشد و از روی میز کنسول برای وسیله های تزئینی به کار گرفته شده باشد نور پردازی بهترین گذینه است.

ایده برای تزئین راه پله

آثار هنری جذاب به دیوار آویزان کنید

اگر علاقه مند به آثار هنری هستید و یا حتی رشته و کار مورد علاقه شما به آثار هنری مانند تابلوهای نقاشی و دیواری مربوط است، می توانید از آن برای زیباسازی راهرو استفاده کنید. این آیتم را در اول ورودی قرار دهید تا زمانی که افراد ورود می کنند اولین چیزی که نظرشان را جلب می کند تابلوی باشکوه شما باشد.

ایده برای تزئین راه پله

شما می توانید قسمت اول این مقاله را در سایت مشاهده کنید: تزیین راه پله ها با این ایده های خلاقانه 

دکور دیوار راه پله با باکس های چوبی

دیوارهای یک راه پله، بوم خالی کاملی را برای نمایش برخی از دکورهای دیوار مورد علاقه شما فراهم می کند. از طرف دیگر، می توانید یک دیوار ویژگی خیره کننده ایجاد کنید که مطمئناً صحنه زیبایی را برای افرادی که به خانه ورود می کنند ایجاد می کند. با استفاده از شلف دکوری می توانید اکسسوری و تزئئینات دکوری خود را به دیوار متصل کنید.

ایده برای تزئین راه پله، شلف

کتابخانه ایده ی جذابی است

بهترین گذینه برای استفاده از فضای پرت زیر پله کتابخانه است. شما می توانید با خرید کتابخانه و یا حتی ساخت کتابخانه با توجه به ابعاد و اندازه زیر پله یک فضای زیبا برای مطالعه خود داشته باشید. این ایده تزئین راه پله برای هر کسی که به دنبال اضافه کردن فضای ذخیره سازی و نمایش بیشتر به خانه خود است عالی است.

ایده برای تزئین راه پله،کتابخانه

فضای مطالعه برای خود ایجاد کنید

شما می توانید با استفاده از فضای زیر پله و توجه به ابعاد آن میز تحریری را جای داده و یک فضای برای مطالعه درسی خود و فرزندتان داشته باشید. این فضا نیازمند طراحی خاصی ندارد و نتیجه خلاقیت خودتان است. شما می توانید با خرید میز تحریر حرفه ایی و صندلی و رنگ کردن دیوار آن محیط یک فضای آرامش بخش برای لحظات مطالعه خود داشته باشید.

ایده برای تزئین راه پله، میز تحریر

از دیوار زنده و بیوفیلیک استفاده کنید

طراحی بیوفیلیک میانبری برای افزودن سریع شخصیت و سبک به خانه شما است. می‌توانید یک باغ مینیاتوری در زیر پله‌ها ترتیب دهید، یک دیوار زنده اضافه کنید، یا چند گیاه گلدانی از پله‌ها اضافه کنید. چنین ایده هایی به طرز شگفت انگیزی با نخ ها و دیوارهای چوبی ترکیب می شوند. خاصیت این دیوار ها و گیاهان حفظ روحیه و انرژی بخشی و حتی بهبود تهویه هوا است.

ایده برای تزئین راه پله

آینه های دکوراتیو رو فراموش نکنید

گنجاندن آینه در دکوراسیون منزل باعث ایجاد توهم فضای بزرگتر می شود. در مورد یک راه پله، نصب یک دیوار آینه ای با آثار هنری مختلف ظاهری دقیق و دلپذیر به آن می بخشد. راه پله هایی وجود دارد که پنجره ندارند و شما می توانید با استفاده از آینه دکوراتیو نور مصنوعی را انعکاس دهید.

ایده برای تزئین راه پله، آینه

میتوانید فضایی به عنوان کمد طراحی کنید

شما می توانید با کمک گرفتن از خلاقییتان کمدی شیک و زیبا را در کنار پله های خود لحاظ کنید و کمد لباس جدید یکی از موارد ذخیره سازی بسیار مفید برای خانه شما به حساب می آید. بسته به رنگ دیوارها و دکوراسیون داخلی تان می توانید گفتی با همان هارمونی رنگ را لحاظ کنید.

 

انواع متریال در ساخت راه پله

متریال یک راه پله به عوامل زیادی بستگی دارد و طبق آن باید انتخاب شود با این حال از انواع مختلفی ساخته می شوند و تنوع بسیاری دارد. عواملی مانند: میزان استفاده از پله، نوع کاربری، شرایط محیطی، بودجه و سلیقه شخصی کارفرما از مهم ترین عوامل شناخته شده است.

 • پله شیشه ای
 • پله آجری
 • پله بتنی
 • پله چوبی
 • پله سنگی

ایده برای تزئین راه پله

انواع پلکان

 1. پلکان مستقیم
 2. پلکان با پاگرد
 3. پلکان به شکل ال
 4. پلکان بدون پاگرد
 5. پلکان مدور
 6. پلکان فرار

ایده برای تزئین راه پله

در آخر

همانطور که در این مقاله خواندید راه پله ها هم می توانند کاربردی و بسیار جذاب دکور شوند و این تماما به خلاقیت شما بستگی دارد. ساخت راه پله را با متریال و سبک خاص و مورد علاقه تان را به سازنده مربوطه آن بسپارید و بعد آن دکورش را به سلیقه خودتان انجام دهید. شما می توانید تمامی دکور چوبی را که در بالا اعلام شد را به سرعت و با خیال راحت از گامی نو سفارش دهید.

بیشتر بخوانید: امسال چه پرده هایی مد و ترند شده است؟ 1403

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *