آموزشی, مبلمان

راهنمایی کامل انتخاب صندلی میز تحریر مناسب

راهنمای کامل صندلی میز تحریر

زمانی که حرف از خرید تجهیزات مطالعه مثل میز تحریر و صندلی و نشیمن می شود، ما بیشتر به میز تحریر توجه می کنیم. درست است که میز هم اهمیت بالایی دارد اما ما ساعات زیادی را قرار است روی آن ها بشینیم و به همین دلیل مستقیما روی سلامت ما تاثیر گذار هستند.

یک صندلی خوب می تواند به طور ویژه ای بهره وری ما را چه در هنگام کار و چه مطالعه افزایش می دهد. نمیشود از افراد انتظار داشت در حالی که احساس راحتی نمی کنند بتوانند برای ما سود دهی داشته باشند.

صندلی میز تحریر

شاید فکر کنید که گزینه های زیادی برای انتخاب وجود ندارد اما اینگونه نیست. انواع مختلفی صندلی اداری برای میز تحریر وجود دارد که با کمی جستجو می توانید گزینه مناسب خودتان را بیابید که کاملا ارگونومی طراحی شده باشد.

این نوع به طور خاص برای نشستن پشت میز و صندلی  و کار کردن طراحی شده است. اکثر این محصولات دارای نشیمن راحت، تکیه گاه مناسب و دسته هایی برای قرار دادن آرنج روی آن طراحی شده اند.  بهترین انتخاب این است که ستون فقرات شما را در حالت مناسب قرار دهد و همچنین به گفته متخصصین دارای چرخ باشد که سهولت در استفاده و حرکت را همراه داشته باشد. اکثر مواقع بین 5 تا 10 ساعت را در حالت نشستن روی صندلی می گذرانیم پس تمام این موارد اهمیت دارند.

چگونه یک صندلی اداری انتخاب کنیم؟

"انتخاب

برای یک انتخاب مناسب باید موارد زیادی را در نظر گرفت از جنس و متریال بکار رفته گرفته تا قابلیت های تنظیم بر اساس نیاز کاربر، سبک کلی، هزینه و … شاید تصویر می کنید که نیاز نیست وقت زیادی را صرف نمایید اما با توجه به میزان ضرورت این عنصر، مهم است که بدانید چگونه یک صندلی مناسب را انتخاب کنید.

برای بسیاری از افرادی که از دور کار هستند، ممکن است ابتدا فکر کرده باشند داشتن یک صندلی آنقدر ها هم مهم نیست اما اگر برای تمام یا بخشی از روز پشت میز کار میکنید، اما برخوردی از آن، برای کمک به حفظ وضعیت بدنی خود و جلوگیری از کشیدگی عضلانی بسیار مهم است. قبل از خرید باید عوامل بسیاری را در نظر بگیرید، از جمله مناسب شما باشد، تنظیمات و قابلیت ها ، زیبایی و ظاهر، راحت، کیفیت خوب با توجه به هزینه، برند و…

اولین چیزی که قبل از انتخاب صندلی اداری باید در نظر بگیرید این است که چه نوع از آن را می خواهید، گزینه های زیادی برای انتخاب بین گزینه هایاداری ارگونومیک، با تکیه گاه سر، بدون تکیه گاه، با پایه های ثابت یا چرخ دار وجود دارد. 

در بین همه این موارد توصیه ما به شما این است که مدل های ارگونومیک معمولی را انتخاب نمایید. زیرا به طور کامل از پشت شما محافظت می کند.

متریال

انواع مختلفی از این نوع صندلی ها وجود دارد از بین آن ها می توان به پشتی مشبک، بالشتک دار، چرخ دار و پایه ثابت اشاره نمود. استفاده از صندلی های چرخدار می توانید برای شما بسیار مناسب باشد تا به نقاط مختلف مثل کتابخانه راحت تر دسترسی داشته باشید البته اگر کف محل کار شما برای این صندلی ها مناسب باشد.

صندلی های دارای تکیه گاه مشبک به دلیل قابلیت تنفس و انعطاف به راحتی با بدن شما سازگار می شود و برای افرادی که مدت زمان زیادی را مجبور هستند پشت میز بگذرانند مناسب تر هستند.

پشتیبانی

یک صندلی خوب باید بتواند از بدن، کمر و گردن و حالت های آن ها پشتیبانی کند. داشتن یک تکیه گاه کمری مناسب برای اطمینان از وضعیت صحیح نشستن شما بسیار مهم است. جدا از اینکه داشتن یک صندلی خوب می تواند در بهبود فیزیک ما موثر باشد، باید به طور مکرر برای راه رفتن، استراحت کردن و انجام حرکات کششی، از روی صندلی خود بلند شوید. اگر نمی توانید این کار ها را انجام دهید، انتخاب صندلی مناسب می تواند کمک کننده باشد.

یک صندلی مناسب نباید خمیدگی پشت را به بیرون هل دهد، نباید فشاری در جهت مخالف ستون فقرات شما به کمرتان وارد کند، زیرا تمام این موارد موجب تنش و ایجاد درد در بدن شما می شود. انتخاب یک صندلی با داشتن تکیه گاهی در قسمت کمر ستون فقرات شما را در شرایط مطلوب نگه میدارد.

اگر احساس میکنید که در حین کار فشار زیادی به گردن شما وارد می شود، بهتر است صندلی را انتخاب نمایی که تکیه گاه سر داشته باشد و از عضلات گردنتان در برابر فشار حمایت کند. در آخر نیز در نظر بگیرید که به دسته صندلی برای تکیه گاه آرنج نیاز دارید یا نه، برخی افراد ترجیح می دهند که بازو هایشان آزاد باشد و برخی دیگر نیز ترجیح می دهند که در هنگامی که تایپ نمی کنند دستشان روی این قسمت استراحت کند.

قابلیت تنظیم

بعد از اینکه تصمیم گرفتید که چه نوع صندلی نیاز دارید، باید بررسی نمایید تا ببینید که ارتفاع و شیب آن قابل تنظیم است یا خیر. اکثر صندلی های اداری قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند تا بتوانید آن را به تناسب مورد نظرتان تنظیم نمایید. 

برای اینکه بدانید صندلی شما در ارتفاع درستی تنظیم شده است باید بتوانید پاهای خود را صاف روی زمین قرار دهید و ران هایتان با زمین موازی باشد. اگر به دلیل ارتفاع بالای میز نمی توانید پا ها را در این حالت قرار دهید بهتر است یک استراحتگاه برای زیر پا هایتان در نظر بگیرید.

اگر صندلی شما دسته دارد، زمانی که آرنج های خود را در کنارتان قرار می دهید، باید تا سطح میز حالت قائم داشته باشد و به سمت بالا یا پایین زاویه نداشته باشد. صندلی های دارای تنظیم کننده ارتفاع دسته نیز به بهبود قرارگیری دستان شما کمک می کنند.

ظاهر و سبک

حال که تمام ویژگی ها را در نظر گرفته اید، وقت آن رسیده که به ظاهر و سبک فکر کنید، گاهی اوقات داشتن یک صندلی زیبا با تمام ویژگی های ارگونومی نمی تواند ممکن باشد، اما با کمی تحقیق  وجستو جو می توانید صندلی شیکی را پیدا نمایید که هر دو ویژگی را داراست.

"ظاهر

هزینه

قیمت نیز با توجه به وضعیت اقتصادی یک فاکتور مهم است که خواه یا ناخواه روی انتخاب ما تاثیر میگذارد. اگر یک کارمند ساده یا دانشجو هستند می کنیم صندلی بگیرید که در عین قیمت مناسب حداکثر ویژگی های ارگونومی را داشته باشد.

اما اگر به طور حرفه ای به برنامه نویسی و گیمینگ مشغول هستید، بهتر است مبلغ خوبی را برای آن صرف نمایید. گامی نو همواره بهترین و زیبا ترین میز تحریر های روز دنیا را برای شما فراهم می آورد که می توانید با یک صندلی خوب آن را ترکیب کرده و از ساعات کار و مطالعه خود حداکثر لذت را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *