دکوراسیون

معرفی رنگ های مکمل رنگ کرم در دکوراسیون

معرفی 7 رنگ مکمل رنگ کرم در دکوراسیون

از دیرباز تاکنون رنگ کرم به عنوان رنگ محبوب در دکوراسیون شناخته شده است که فضای خانه شما را دنج می‌کند و آن را بسیار دلپذیر می‌نماید. کرم به عنوان یک رنگ خنثی برای دکوراسیون بسیار مناسب است زیرا می تواند با انواع رنگ های دیگر به راحتی تطبیق پیدا کند.

اما اینکه کدام رنگ‌ها می‌تواند با ترکیب شدن با رنگ کرم بهترین نتیجه را برای دکوراسیون خانه شما به ارمغان آورد مسئله‌ای است که ما در این مقاله از گامی نو به آن پرداخته‌ایم و به شما کمک می‌کنیم تا دکوراسیون کرمی خود را با بهترین ترکیب رنگی چیدمان کنید.

بهترین ترکیب رنگ ها با کرم

کارشناسان و طراحان داخلی بهترین ترکیب رنگ‌ با کرم را خاکستری، رنگ‌های مکمل و سفید پیشنهاد کرده‌اند، اما اگر شما هم دوست دارید کمی فراتر بروید و یک دکوراسیون جذاب و خاص برای خانه‌های خود ایجاد کنید؛ می توانید از ترکیب رنگی هایی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم در دکوراسیون خود استفاده کنید.

  • سفید

معرفی 7 رنگ مکمل رنگ کرم در دکوراسیون / سفید

معرفی 7 رنگ مکمل رنگ کرم در دکوراسیون / سفید

شاید در مرحله اول تصور کنید که سفید و کرم بسیار نزدیک به هم هستند و ممکن است ترکیبشان با یکدیگر جذاب نشود اما با توجه به تفاوت‌های شهودی که هر دوی این رنگ ها با هم دارند، تضاد ملایم و در عین حال قابل لمسی را در دکوراسیون ایجاد می کنند.

قرارگیری رنگ سفید در کنار رنگ کرم باعث خواهد شد که این رنگ خود را بیشتر از سایر اوقات نشان دهد. اگر به این ترکیب رنگی قطعه‌های دکوراسیون مانند میز تلویزیون چوبی خود را به رنگ قهوه ای ملایم انتخاب کنید، جذابیت آن را چندین برابر خواهید نمود.

ترکیب این دو رنگ با یکدیگر یک پالت رنگی خنک و آرامش بخش را ایجاد می‌کند که ریسک اشتباه در  آن بسیار پایین است و می‌توانیم در دوره‌های مختلف بدون نگرانی بابت اینکه از مد بیفتد از آن استفاده کنید.

  • مشکی

معرفی 7 رنگ مکمل رنگ کرم در دکوراسیون / مشکی

معرفی 7 رنگ مکمل رنگ کرم در دکوراسیون / مشکی

اگر دوست دارید که دکوراسیون کرمی خانه خود را شیک و مدرن جلوه دهید به شما توصیه می‌کنیم که آن را با رنگ مشکی ترکیب کنید. رنگ مشکی به تناژ خنثی ای که رنگ کرم ایجاد می‌کند شکوه و وقار می‌بخشد.

اضافه کردن رنگ مشکی به دکوراسیونی که بیس و ساختار اصلی آن  از رنگ‌های آن کرم است، تعادل می‌بخشد و آن را کمی گرم‌تر می‌کند. استفاده از مبلمان به رنگ مشکی یکی از بهترین راه‌ها برای اضافه کردن این رنگ به دکوراسیون است. شما می‌توانید برای مثال جاکفشی مدرن یا تخت خواب راحتی خود را به رنگ مشکی انتخاب کرده و آن را در دکوراسیون کرمی خود جای دهید.

اگر تمایل دارید که رنگ مشکی شاخص‌تر در دکوراسیون باشد می‌توانید عناصر موجود در خانه خود  را به صورت یک رنگ مشکی انتخاب کنید، اما اگر دوست دارید که این رنگ کمتر جلوه کند می توانید بخشی از عناصر مد نظرتان را به این رنگ و بخش دیگر را با رنگ‌های دیگر انتخاب کنید. انتخاب چارچوب وسایل به رنگ مشکی در کنار دیگر رنگ‌ها می‌تواند فرصت مناسبی را برای استفاده از این رنگ به مقداری کم ولی تاثیرگذار برای شما ایجاد کند.

  • طوسی

معرفی 7 رنگ مکمل رنگ کرم در دکوراسیون / طوسی

معرفی 7 رنگ مکمل رنگ کرم در دکوراسیون / طوسی

همونطور که در کمی قبل‌تر اشاره کردیم سیاه و سفید رنگ‌های مناسبی برای ترکیب با رنگ کرم هستند حال اگر این دو رنگ را با هم مخلوط کنیم به طوسی دست پیدا می‌کنیم که آن هم بر اساس همین موضوع بسیار مکمل خوبی برای رنگ کرم است.

طوسی یک رنگ زیبا، با وقار، ملایم، سرد و دلپذیر است که وقتی با رنگ کرم که ماهیتی گرمتر دارد ترکیب می‌شود برای دکوراسیون خانه شما یک تعادل مناسب و عالی ایجاد می‌کند.

شاید تصور کنید که این دو رنگ هر دو خنثی هستند و ممکن است باعث شوند دکوراسیون خانه شما بی‌روح به نظر برسد که در این صورت حق با شماست ما برای اینکه تعادل لازم را بین رنگ‌های خنثی اصلی ایجاد کنیم توصیه می‌کنیم که در کنار رنگ طوسی و کرم از رنگ‌های شاخص‌تر مانند تناژ‌های مختلف قهوه‌ای در وسایل چوبی مثل میز جلو مبلی کلاسیک یا دراور چوبی استفاده کنید. زمانی که تناژ های مختلف رنگ چوب به فضای شما اضافه می‌شود دکوراسیون شما را گرمتر و صمیمی‌تر می‌کند به آن یک حس آرامش بخش اضافه می‌نماید.

اگر می‌خواهید دکوراسیون زنده‌تر و پر جنب و جوش‌تری داشته باشید می‌توانید از سایر رنگ‌ هایی که این ویژگی را دارند در دکوراسیون خود که آن را با کرم و طوسی ایجاد نموده‌اید به صورت وسایل دکوری کوچک اما تاثیرگذار استفاده نمایید.

  • زغالی یا نوک مدادی

معرفی 7 رنگ مکمل رنگ کرم در دکوراسیون / نوک مدادی

معرفی 7 رنگ مکمل رنگ کرم در دکوراسیون / نوک مدادی

اگر دوست دارید کمی فضای خانه خود را دراماتیک‌تر نشان دهید توصیه می‌کنیم که به جای رنگ طوسی روشن از طوسی تیره یا نوک مدادی در دکوراسیون خود استفاده کنید، مثلا یک آینه ی دکوراتیو، تا به وسیله ترکیب با رنگ کرم یک تناژ پررنگ در مقابل کمرنگ که می‌تواند به دکوراسیون شما بُعد دهد را ایجاد نمایید.

استفاده از رنگ ذغالی یا نوک مدادی باعث می‌شود که فضای شما بسته به عناصری که در آن می‌گذارید بسیار مدرن دیده شود. البته این رنگ این خاصیت را دارد که اگر با عناصر سبک روستیک ترکیب شود ظاهر روستایی به خود بگیرد پس در انتخاب ژانر دکوراسیون خود می‌توانید رنگ خاکستری را به عنوان یک رنگ همه کاره و جذاب در نظر بگیرید.

مانند رنگ مشکی اگر دوست ندارید که با استفاده از رنگ خاکستری فضای خود را خیلی تیره کنید می‌توانید از آن برای بخشی از عناصر و یا دکوری‌هایی که روی میز ناهار خوری یا آینه میز آرایش مدرن استفاده کنید.

  • قهوه‌ای

معرفی 7 رنگ مکمل رنگ کرم در دکوراسیون / قهوه ای

معرفی 7 رنگ مکمل رنگ کرم در دکوراسیون / قهوه ای

مگر می‌شود از رنگ کرم در دکوراسیون استفاده نمود اما به رنگ قهوه‌ای اشاره نکرد. یکی از کلاسیک‌ترین و رایج‌ترین ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون رنگ کرم و قهوه‌ای است این ترکیب بسیار جذاب، زیبا و مادام العمر است به طوری که شما بارها در در طول زمان شاهد تکرار این ترکیب رنگ در دکوراسیون‌ها، مانند میز نهارخوری، خواهید بود که هیچگاه از مد نمی‌افتد.

رنگ قهوه‌ای در کنار رنگ کرم باعث ایجاد دادن به فضای دکوراسیون شما می‌شود و آن را بسیار دلپذیرتر می‌کند. یکی از بهترین راه‌ها برای وارد کردن رنگ قهوه‌ای و شکلاتی به دکوراسیون استفاده از چوب یا مصنوعات چوبی است توصیه می‌کنیم که عناصر مختلف دکوراسیون را برای افزودن رنگ قهوه‌ای از این جنس انتخاب کنید برای مثال انتخاب‌های فوق‌العاده‌ای برای این منظور هستند.

  • سرمه‌ای

معرفی 7 رنگ مکمل رنگ کرم در دکوراسیون / سرمه ای

معرفی 7 رنگ مکمل رنگ کرم در دکوراسیون / سرمه ای

ترکیب سورمه ای همراه با کرمی، گزینه ای است که کمتر از سایر رنگ‌ها به آن اشاره شده و ممکن است کمتر هم به چشم دیده باشید، اما رنگ سرمه‌ای به دلیل وقار و جذابیتی که دارد به محض ورود به دکوراسیون زیبایی آن را چندین برابر می‌نماید.

تخفیف گامینو

اگر انتخاب شما این پالت رنگ جذاب است برای جسوران جلوه دادن آن کافیست از اکسسوری‌های طلایی برای بخشیدن جسارت بیشتر به آن استفاده کنید تا یک دکوراسیون بی‌نقص را برای خانه خود ایجاد کنید برای مثال اگر یک روتختی به رنگ سورمه ای انتخاب نموده اید، یک میز تحریر با چارچوب طلایی را به اتاق خود اضافه کنید.

  • آبی آسمانی

معرفی 7 رنگ مکمل رنگ کرم در دکوراسیون / آبی

معرفی 7 رنگ مکمل رنگ کرم در دکوراسیون / آبی

اگر از طرفداران رنگ آبی هستید، آبی آسمانی همراه با کرم یک جذابیت پیچیده و در عین حال خاص زیبا را برای خانه شما به ارمغان می‌آورد. شاید فکر کنید که مانند رنگ طوسی روشن و کرم این رنگ هم خروجی کمرنگی دارد و ممکن است دکوراسیون شما را بی روح نشان دهد. اگر همچین برداشتی از ترکیب این دو رنگ دارید به شما توصیه می‌کنیم که از رنگ‌های قهوه‌ای و برنز در دکوراسیون خود برای ایجاد تعادل استفاده کنید. برای مثال اگر یک کمد لباس جدید با رنگ تیره در دکوراسیون خود استفاده نموده اید، میتوانید کاور تشک یا ملحفه های خود را به این رنگ ها انتخاب نمایید و آن را با یک میز پاتختی فانتزی یا پاف که میتواند به عنوان صندلی و نشیمن مورد استفاده قرار گیرد ست کنید تا جذابیت و کارایی دکوراسیون خود را بیشتر نمایید. برای افزایش فضای ذخیره سازی خود نیز میتوانید از یک کفی تخت خواب جک دار استفاده نمایید تا به شما دسترسی مناسبی به فضای ذیر تخت را بدهد.

با الهام از homedecorbliss

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *