آموزشی

روش های از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون

میز زیر تلویزیون، میز تلویزیون، ساخته شده در مجموعه گامی نومیز زیر تلویزیون، میز تلویزیون، ساخته شده در مجموعه گامی نو

همه ما برای دکوراسیون خانه مان و اجزای آن سعی می کنیم از وسیله های مورد استفاده و روزانه غافل نشویم و مناسب با بودجه ای که در دست داریم بهترین آن را تهیه کنیم. یکی از این موارد تلویزیون می باشد که ممکن است در طول استفاده کردنمان دچار آسیب شود و الودگی و گرد و غبار بر روی آن بنشیند. در ادامه با گامی نو همراه باشید تا چند ایده برای از بین بردن لکه از روی آن را برای شما شرح دهد.

برای شفاف نگه داشتن صفحه تلویزیون و تصویر مانند روز خرید، کارشناسان توصیه می کنند که هر هفته یکبار تمیز کردن را برای حذف گرد و غبار اجتناب ناپذیر، اثر انگشت انجام دهید. هرچه مدت بیشتری روی صفحه باقی بمانند، حذف آن‌ها سخت‌تر می‌شود.

تخفیف گامینو

آنچه برای تمیز کردن صفحه تلویزیون نیاز دارید

  • پارچه های میکروفیبر
  • آب (آب مقطر ترجیح داده می شود)
  • سرکه
  • یک کاسه یا بطری اسپری

نحوه تمیز کردن صفحه تلویزیون

تمیز کردن تلویزیون و حتی میز زیر تلویزیون یکی از ساده ترین کارهاست. اگرچه همیشه هوشمندانه است که برای جزئیات مربوط به مدل دقیق خود به دفترچه راهنمای تلویزیون خود مراجعه کنید، کارشناسان می گویند دستورالعمل های زیر نسبتاً جهانی هستند.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون داخلی منزل کوچک (60متری)

مرحله 1: تلویزیون را خاموش کنید

قبل از هر کاری، تلویزیون را خاموش کنید. این نه تنها ایمن‌تر است (وسایل الکترونیکی و مایعات با هم ترکیب نمی‌شوند) بلکه دیدن کثیفی، زباله‌ها و اثر انگشت روی یک صفحه سیاه و سفید نیز آسان‌تر است، بنابراین می‌توانید دقیقاً بدانید که نقاط سخت کجا هستند.

میز زیر تلویزیون، میز تلویزیون، ساخته شده در مجموعه گامی نو

مرحله 2: تلویزیون خود را با یک پارچه میکروفیبر خشک گردگیری کنید

از یک پارچه میکروفیبر نرم و خشک استفاده کنید تا به آرامی سطح صفحه تلویزیون خود را گردگیری کنید، زیرا پارچه‌های دیگر می‌توانند خیلی خشن باشند و به طور بالقوه خراش‌هایی را پشت سر بگذارند. با حرکت بالا و پایین یا چپ به راست کار کنید. فراموش نکنید که قاب و پایه را نیز گردگیری کنید.

میز زیر تلویزیون، میز تلویزیون، ساخته شده در مجموعه گامی نو

مرحله 3: از آب یا محلول تمیز کننده سرکه-آب برای تمیز کردن لکه ها استفاده کنید

اگر لکه هایی روی صفحه نمایش خود دارید، می توانید سعی کنید پارچه میکروفیبر خود را با آب مرطوب کنید تا پاک شود. شما می خواهید به آرامی و با همان حرکتی که هنگام گردگیری انجام می دهید کار کنید فشار وارد نکنید! سپس آن را با یک پارچه تمیز خشک کنید. اگر با نقاط سخت‌تری سر و کار دارید، می‌توانید محلول تمیزکننده‌ای از آب مقطر مساوی و سرکه سفید برای تمیز کردن صفحه‌نمایش درست کنید. (آب معمولی را می توان به صورت کمی استفاده کرد، اما مقطر توصیه کارشناسان است.)

میز زیر تلویزیون، میز تلویزیون، ساخته شده در مجموعه گامی نو

مرحله 4: یک پارچه میکروفیبر را در محلول فرو کنید

هرگز محلول تمیز کننده را مستقیماً روی صفحه نمایش خود اسپری نکنید. پارچه تمیز کننده خود را به جای آن در یک کاسه مخلوط سرکه و آب فرو کنید. اگر ترجیح می دهید از یک بطری اسپری استفاده کنید، خوب است. پارچه را اسپری کنید، نه صفحه نمایش را این کار باعث آسیب نرسیدن به صفحه نمایش می شود.

بیشتر بخوانید: رمز و رازهای دکوراسیون داخلی با سبک روستیک+مدل های پرطرفدار

آیا می توانم برای تمیز کردن صفحه تلویزیون از الکل استفاده کنم؟

شما محصولی با ایزوپروپیل 70 درصد (احتمالاً الکل مالشی) و بدون اتیل می‌خواهید، زیرا ممکن است به صفحه نمایش شما آسیب جدی وارد کند. محلول پاک کننده خود را با مخلوط کردن 4 قسمت آب مقطر با 1 قسمت الکل ایجاد کنید. وارد یک بطری اسپری کنید و آماده تمیز کردن هستید.

آیا می توانم از آب برای تمیز کردن صفحه تلویزیون استفاده کنم؟

اگر لکه هایی وجود دارد که به سختی پاک می شوند، می توانید پارچه را کمی با آب مقطر مرطوب کنید و صفحه را به آرامی تمیز کنید.

میز زیر تلویزیون، میز تلویزیون، ساخته شده در مجموعه گامی نومیز زیر تلویزیون، میز تلویزیون، ساخته شده در مجموعه گامی نو

سخن پایانی

شما می توانید با استفاده از ایده هایی که در بالا برای شما ارائه دادیم با ایمنی و حفظ استاندارد تلویزیون آن را تمیز کرده و لکه های آن را از بین ببرید. شما می توانید وسیله های دکوری مانند: شلف دیواری تلویزیون، کنسول پذیرایی را از مجموعه گامینو سفارش دهید.

مقاله مرتبط :

ترفند های خانگی از بین بردن خط و خش روی چوب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *