دکوراسیون

ایده های کاربردی و جذاب برای استفاده از فرورفتگی های دیوار

ایده های کاربردی و جذاب برای استفاده از فرورفتگی های دیوار

فرورفتگی های دیوارها، به عنوان یک مشکل عمومی در ساختمان ها، می تواند منجر به خرابی و تخریب سازه شود.
با این حال، به دلیل اینکه برخی از فرورفتگی ها نیز می توانند به عنوان یک مزیت و ظرفیت در استفاده از فضاهای داخلی ساختمان در نظر گرفته شوند، می توان از آنها در طراحی و چیدمان فضاهای داخلی استفاده کرد.
در ادامه این مقاله از
گامی نو به بررسی برخی از ایده های استفاده از فرورفتگی های دیوارها پرداخته خواهد شد.

ایده های کاربردی و جذاب برای استفاده از فرورفتگی های دیوار

ایده هایی برای استفاده از فرورفتگی های دیوار در دکوراسیون

ساخت بناهایی با طراحی منحصر به فرد: 

یکی از ایده هایی که می توان در استفاده از فرورفتگی های دیوارها در نظر گرفت، ساخت بناهایی با طراحی منحصر به فرد است. با بهره گیری از فرورفتگی های موجود در دیوارها، می توان به راحتی بناهایی با شکل و فرم های جدید و منحصر به فرد طراحی کرد که باعث ایجاد یک تجربه متفاوت در محیط ساختمان می شود.

کتابخانه: 

یکی دیگر از ایده هایی که می توان در استفاده از فرورفتگی های دیوارها در نظر گرفت، خرید کتابخانه است. با بهره گیری از فرورفتگی های موجود در دیوارها، می توان دسترسی به کتاب ها را به صورت یکپارچه تر و راحت تر ارائه داد. همچنین، این فضا می تواند به عنوان فضایی برای خواندن، تحقیق و مطالعه در محیطی آرام و صمیمی استفاده شود.

کتابخانه، خرید کتابخانه، ساخته شده در مجموعه گامینو

کتابخانه، خرید کتابخانه، ساخته شده در مجموعه گامینو

دیوار نمایشگاهی:

 ساخت دیوار نمایشگاهی، یکی دیگر از ایده های استفاده از فرورفتگی های دیوارها است. با استفاده از فرورفتگی های موجود در دیوارها، می توان دیوارهای نمایشگاهی را طراحی کرد و از آنها به عنوان فضایی برای نمایش و ارائه آثار هنری، عکس ها، گل ها و حتی به عنوان میز ناهار خوری یا صندلی و نشیمن استفاده کرد. با این رویکرد، نمایشگاه ها به شکلی متفاوت و جذاب تر برای بازدیدکنندگان خود طراحی خواهند شد.

ساخت دیوار های پوشیده شده از نور: 

استفاده از فرورفتگی های دیوارها به عنوان فضاهایی با نورپردازی مناسب، یکی دیگر از ایده های جذاب در طراحی داخلی ساختمان است. با بهره گیری از فرورفتگی های موجود در دیوارها، می توان دیوار هایی را طراحی کرد که از نورپردازی خاصی برخوردار باشند و به عنوان یک المان دکوراتیو و مجسم در فضای داخلی ساختمان عمل کنند. یا حتی داخل آن ها آینه دکوراتیو نصب کرد و با نور پردازی مناسب به عنوان میز آرایش مدرن استفاده کرد.

ایده های کاربردی و جذاب برای استفاده از فرورفتگی های دیوار

استفاده از فضاهای داخلی ساختمان به عنوان فضای بازی: 

با استفاده از فرورفتگی های دیوارها، می توان فضاهای داخلی ساختمان را به عنوان فضای بازی برای کودکان و جوانان مورد استفاده قرار داد. با طراحی مناسب و ایجاد امکانات مناسب، فضاهای داخلی ساختمان می توانند به عنوان فضاهایی برای بازی، تفریح و سرگرمی به کار گرفته شوند.

ایده های استفاده از فرورفتگی های دیوار در اتاق خواب

اتاق خواب یکی از مهمترین فضاهای داخلی ساختمان است که برای استفاده از فرورفتگی های دیوار، می توان به ایده های زیر رجوع کرد:

طراحی شلف های دیواری: 

با استفاده از فرورفتگی های موجود در دیوارهای اتاق خواب، میتوان شلف دیواری چوبی طراحی کرد و برای قرار دادن کتاب، دکوری و لوازم آرایشی و … استفاده کرد. این شلف ها به عنوان یکی از عناصر دکوراتیو در اتاق خواب عمل کرده و به تنظیم و مرتب سازی اشیاء در اتاق کمک می کنند.

شلف دیواری درنا

شلف دیواری درنا

طراحی دیوارهای سه بعدی:

با استفاده از فرورفتگی های دیوارها، می توان دیوارهای سه بعدی طراحی کرد که به عنوان یکی از عناصر دکوراتیو در اتاق خواب عمل کنند. این دیوارها می توانند با استفاده از مواد مختلفی مانند چوب، ملامینه، سنگ و … ساخته شوند و به تزیین و تزئین اتاق خواب کمک کنند.

ایجاد فضای خواب مجزا:

با استفاده از فرورفتگی های دیوارهای اتاق خواب، با قرار دادن یک تخت خواب ساده می توان فضایی مجزا برای خوابیدن طراحی کرد. برای مثال، با ساخت یک فضای خواب کوچک در فرورفتگی دیوار، فضایی مجزا برای خوابیدن طراحی می شود که از باقی فضای اتاق خواب جداست و به خواب بهتری کمک می کند.

طراحی میز برای تلویزیون:

با استفاده از فرورفتگی های دیوارهای اتاق خواب، می توان یک میز تلویزیون لاکچری طراحی کرد. این پشتیبانی می تواند با استفاده از مواد مختلفی مانند چوب، ام دی اف،  فلز و … ساخته شود و به تلویزیون به عنوان یکی از عناصر دکوراتیو در اتاق خواب کمک کند..

میز تلویزیون دیواری پارسا

میز تلویزیون دیواری پارسا

ایده های استفاده از فرورفتگی های دیوار در آشپزخانه

فرورفتگی های دیوارهای آشپزخانه می توانند در طراحی و دکوراسیون این فضا بسیار مفید واقع شوند. در ادامه به برخی از ایده های استفاده از فرورفتگی های دیوار در آشپزخانه اشاره می کنیم:

طراحی قفسه:

با استفاده از فرورفتگی های دیوار، می توان قفسه هایی در دیوارهای آشپزخانه طراحی کرد که به عنوان فضایی برای ذخیره کردن وسایل آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند. این قفسه ها می توانند با استفاده از موادی مانند چوب و فلز و … ساخته شوند و به تناسب با سبک دکوراسیون آشپزخانه انتخاب شوند. 

استفاده از فرورفتگی ها به عنوان فضای ذخیره سازی:

با استفاده از فرورفتگی های دیوار به عنوان فضای ذخیره سازی برای وسایل آشپزخانه نیز می تواند یکی از ایده های خلاقانه برای دکوراسیون آشپزخانه باشد. مثلاً می توان برای ذخیره سازی سبد های میوه و سبزیجات از فرورفتگی های دیوار استفاده کرد.

ایده های کاربردی و جذاب برای استفاده از فرورفتگی های دیوار

طراحی دکوراسیون دیوار با کاشی: 

از کاشی هایی با طرح های جالب و جذاب می توان در فرورفتگی های دیوارهای آشپزخانه استفاده کرد تا دیوارها زیباتر و جذاب تر به نظر برسند. همچنین، از کاشی هایی با خاصیت ضد آب می توان در قسمت هایی از دیوارهای آشپزخانه که با آب و رطوبت سر و کار دارند، مانند بخش حول سینک استفاده کرد.

استفاده از فرورفتگی های دیوار به عنوان قفسه های کوچک: 

فرورفتگی های دیوار می توانند به عنوان قفسه های کوچک در آشپزخانه استفاده شوند. این قفسه ها می توانند برای ذخیره کردن وسایلی مانند فنجان، لیوان، ادویه جات و … به کار گرفته شوند.

ایده های استفاده از فرورفتگی های دیوار در نشیمن

فرورفتگی های دیوار در آشپزخانه نه تنها می توانند به عنوان قفسه و یا سطح کاربردی برای وسایل مناطق مختلف خانه مثل آشپزخانه استفاده شوند، بلکه استفاده از فرورفتگی های دیوار در نشیمن نیز می تواند به عنوان یکی از ایده های خلاقانه در دکوراسیون داخلی محسوب شود. در ادامه به برخی از این ایده ها اشاره می کنیم:

 استفاده از فرورفتگی ها به عنوان جاکفشی: 

در ورودی های خانه با استفاده از فرورفتگی های دیوار می توان فضایی را به عنوان جاکفشی آپارتمانی برای نظم دادن به کفش ها ایجاد نمود.

جاکفشی نشیمن دار آمیتیس

جاکفشی نشیمن دار آمیتیس

استفاده از فرورفتگی های دیوار به عنوان کنسول:

 می توانید از فرورفتگی های دیوار به عنوان کنسول چوبی استفاده کنید. این فضا می تواند برای قرار دادن گلدان، شمعدانی، یا جاکلیدی و دکوری استفاده شود. 

طراحی دکوراسیون دیوار با کتابخانه:

 اگر در نشیمن شما فرورفتگی های دیواری وجود دارد، می توانید از آن ها برای ساخت کتابخانه(library) کوچکی استفاده کنید. با استفاده از این کتابخانه، می توانید کتاب ها و لوازم الکترونیکی را ذخیره کنید.

 استفاده از فرورفتگی ها به عنوان نشیمن :

اگر فرورفتگی های دیواری در نزدیکی یک صندلی یا تخت قرار دارد، می توانید از آن به عنوان نشیمن یا میز پاتختی زیبا استفاده کنید. با نصب یک چوب به عنوان نشیمن روی فرورفتگی، یک جای دنج درست کنید و برای خودتان و مهمانانتان این فضا را راحت تر کنید. 

طراحی دکوراسیون دیوار با قاب عکس: 

می توانید از فرورفتگی های دیواری به عنوان فضایی برای نصب قاب عکس استفاده کنید. با نصب یک چوب روی فرورفتگی و قرار دادن قاب های عکس بر روی آن، یک دکوراسیون دیوار زیبا و کاربردی خلق کنید. 

طراحی دیوار با پوسترهای بزرگ:

اگر فرورفتگی های دیواری در نزدیکی تخت شما وجود دارد، می توانید از آن ها برای نصب پوسترهای بزرگ استفاده کنید. با نصب یک چوب و قرار دادن پوسترها درون فرورفتگی، دیوار زیبایی را برای اتاق خود ایجاد کنید. 

فرورفتگی های دیواری می توانند به عنوان یک فضای کاربردی در دکوراسیون داخلی در هر اتاقی از خانه شما به کار گرفته شوند. با استفاده از این ایده های خلاقانه، می توانید فضایی جذاب، دلنشین و کاربردی برای خانه خود ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *