آموزشی, دکوراسیون

اصول و قواعد کاربردی در دکوراسیون اتاق خواب دو قلو ها

طراحی دکوراسیون اتاق برای یک کودک و تجهیز آن بسیار ساده تر از انجام همین کار برای دو کودک است، به خصوص زمانی که بچه ها دوقلو هستند. در اکثر مواقع تنها نقطه اشتراک دوقلو ها  روز تولد شان است و هر کودک با هویت منحصر به فرد خود بزرگ می شود و همین سبب میشود که به سختی یک اتاق خواب را با خواهر یا برادر خود به اشتراک بگذارد.

در ادامه این مقاله از گامی نو راهنمای کوتاهی برای تزیین اتاق خواب برای دوقلوها و ایجاد فضایی است که آنها باید به اشتراک بگذارند و همچنان فضایی که به صورت خصوصی مال خودشان است و هماهنگی بین آنها را حفظ می کند.

تخت خواب میزبان و مهمان نغمه

تخت خواب میزبان و مهمان نغمه

رنگ آمیزی 

اگر بچه‌هایی دارید که خیلی کوچک هستند و نمی‌توانند در مورد رنگ‌های دیوار نظر داشته باشند، دیوار اتاق خواب را با رنگ‌های خنثی مانند بژ، خاکستری یا سفید و کرم رنگ کنید. اما همانطور که آنها رشد می کنند و سلیقه شان را نیز توسعه می دهند، بنابراین در این صورت تغییر رنگ آسان تر خواهد بود. اگر بچه ها بزرگتر هستند و رنگ خاصی را دوست دارند، می توانید یک دیوار را به رنگ مورد علاقه آنها رنگ آمیزی نمایید.

اما وقتی دوقلوها بر سر رنگ دیوار اتاق خوابشان با هم به توافق نمی رسند چه؟ در این صورت می تواند نیمی از اتاق را به رنگی که یکی از دوقلوها دوست دارد و نیمی دیگر را به رنگی که خواهر یا برادرش دوست دارد رنگ آمیزی کنید. در این مقطع همخوان نبودن این دو رنگ با یکدیگر می تواند برای شما کمی دردسر بیافریند.

میز تحریر لوییز

میز تحریر لوییز

ماهیت و موضوع

انتخاب یک تم می تواند شور  و شخصیت را به اتاق خواب دوقلوها تزریق کند. در عین حال، می تواند با ظاهر و احساس کلی اتاق مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، اگر قرار بود چیزی مانند تم دیزنی داشته باشید و یک پسر و یک دختر در اتاق مشترک باشند، می توانید یک تم مینی موس برای دختر و یک تم میکی موس برای پسر داشته باشید. اگر دو پسر داشتید، می توانستید با ابرقهرمانان همراه شوید و برای یکی بتمن و برای دیگری سوپرمن داشته باشید.

درست مانند رنگ‌ها، می‌توانید با تم خنثی رفتار کنید.اگر فکر میکنید بازه هم دوقلو های شما نمی توانند سر یک موضوع به توافق برسند اتاق خواب را با رنگ های خنثی رنگ آمیزی کنید. رنگ‌های خنثی به شما این امکان را می‌دهند که شخصیت‌های کارتونی، ابرقهرمان‌ها یا سایر موتیف‌ها را به راحتی در دکوراسیون بگنجانید.

کتابخانه سارینا

کتابخانه سارینا

تقسیم مناطق

اگر اتاق خواب دوقلو های شما دارای فضاهایی برای بازی، خواب و فعالیت های دیگر است، بنابراین باید اتاق خواب دوقلوها را بر اساس آن ها تقسیم بندی کنید. تخت‌های دو طبقه، فضای خواب مجزایی را ایجاد می‌کنند، بدون اینکه نیاز باشد به موضع  به صرفه‌جویی در فضای اتاق اشاره کنیم. می توانید با معرفی یک میز تحریر با اندازه مناسب و 2 صندلی، یک منطقه مطالعه را ایجاد کنید. آن‌ها همچنین می‌توانند محلی با چند بالشتک روی زمین داشته باشند جایی که می‌توانند بخوانند، بازی کنند یا تلویزیون تماشا نمایند. 

کمد لباس توکان

کمد لباس توکان

با استفاده از تقسیم‌کننده‌ها  می‌توانید به ایجاد این مناطق کمک کنید و به هر دوقلو کمی حریم خصوصی یا فضای شخصی خودش را بدهید. میتوانید مجموعه ای از پرده های نازک از کف تا سقف در وسط اتاق خواب نصب کنید تا به ساده ترین حالت دو فضای مجزا ایجاد نمایید. یک کتابخانه بین دو تخت می‌تواند حس دو ناحیه مجزا را ایجاد کند، اما همچنان فضای باز در اتاق وجود دارد.

برای دوقلو های بزرگتر می‌توانید یک فضای سرگرمی با صفحه‌نمایش و کنسول های بازی ایجاد کنید که توسط یک میز تلویزیون با فضای ذخیره سازی تکمیل میشود. البته هنگام سازماندهی اتاق خواب دوقلوها آنقدر درگیر چیدمان نشوید که خود تخت خواب را فراموش کنید. همیشه باید از داشتن یک تشک راحت برای کودکان اطمینان حاصل کنید. این کار بر سایر ملاحظات اولویت دارد. 

مناطق ذخیره سازی

یکی از مشکلات دوقلو بودن این است که فرزندان ما باید تقریبا همه چیز شان را با هم به اشتراک بگذارد. با این حال، هر یک از آنها به فضایی برای وسایل شخصی خود نیاز دارند، بنابراین مطمئن شوید که گزینه های ذخیره سازی به اندازه کافی برای هر کدام از دوقلو ها دارید. فضاهای مختلفی را برای وسایل خاص تعیین کنید، مانند دراور هایی برای لباس های تا کردنی و … اگر اتاق به اندازه کافی بزرگ است، می توانید برای هر کدام یک کمد دیواری داشته باشید. 

میز تحریر M101

میز تحریر M101

دکوری ها

دکوری ها و اکسسوری ها می توانند به اتاق خواب کودکان شخصیت بیافزایند و به قسمت های مختلف اتاق حس و حال و شور و شوق منتقل کنند. کوسن ها و فرش ها برای این کار بهترین انتخاب ها هستند! چیدمان متفاوت اسباب‌بازی‌ها در اتاق، جلوه را بیشتر می‌کند. اگر دوقلوها اتاق خواب جداگانه دارند، یک موتیف با اولین حرف  اسمشان روی تخت می تواند فضای آنها را منحصر به فرد کند. 

اگر این مقاله برای شما مفید بود، پیشنهاد میکنیم موارد زیر را نیز مطالعه نمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *