آموزشی, اخبار, دکوراسیون

رمز و رازهای دکوراسیون داخلی با سبک روستیک+مدل های پرطرفدار

طراحی داخلی روستایی نشان دهنده یک سبک طراحی طبیعی، خشن، قدیمی و غیررسمی است. این دسته بندی گسترده است و طیف وسیعی از تغییرات در سبک را شامل می شود، از جمله توسکانی، ساحلی، کلبه و روستایی مدرن. صرف نظر از تنوع، سبک روستیک زیبایی ناهموار و طبیعی را برجسته می کند. در این مقاله با گامی نو همراه باشید تا تمامی رمز و رازهای سبک روستیک را بخوانیم.

تاریخچه سبک روستیک

در قرن 19 میلادی وقتی که مردمان مهاجر در سراسر ایالات متحده که به دور از شهر می رفتند، شرایط بردن بار ها و مبلمان سنگین را نداشتند، به همین دلیل وقتی به محل اسکان می رسیدند از تمامی وسیله هایی که در محل یافت می شد دکوراسیون و چیدمان خانه را انجام می دادند. با اینکه این سبک بسیار از سبک چیدمان اروپایی و امروزی دور است اما بسیار خاص و زیبا است.

سبک روستیک چیست؟

تعریف روستیک را می توان سبکی طبیعی و برجسته سازی المان ها است. در سبک روستیک استفاده از اجزای چوبی، سنگی، برگ و سایز وسیله های ارگانیک استفاده می شود. روستیک به جای نگرانی در مورد خطوط کامل، به شخصیت هر قطعه اجازه می دهد تا برجسته شود. از کهنگی بر روی فلز گرفته تا خطوط ناهموار بر روی چوب، برای مثال می توانید از میز پاتختی فرفورژه ساخت گامینو برای دیزاین سبک روستیک استفاده نمایید و همگی در این سبک زیبایی حساب می شوند. این سبک نقطه مقابل سبک مدرن و امروزی است.

چه فضاهایی را می توان به سبک روستیک چیدمان کرد؟

  • اتاق خواب
  • اتاق پذیرایی
  • اتاق نشیمن
  • سرویس بهداشتی
  • حمام
  • اتاق غذاخوری
  • آشپزخانه
  • راهرو
  • حیاط خلوت
  • سان روم

اتاق خواب به سبک روستیک

در اتاق خوابی به سبک روستیک شما می توانید به راحتی سرویس خواب را چیده و رنگ بندی آن را به دلخواه خود انتخاب کنید. برای اجرای این سبک چیزی که مهم است انتخاب چارچوب های چوبی برای اجزای اتاق خواب است. هر چه این رنگ چوب تیره تر باشد به سبک روستیک نزدیک تر است. می توانید برای تخت خواب راحتی شال تخت بافت در نظر بگیرید و یا از گیاهان زیادی استفاده کنید. اگر می خواهید به فضای اتاق خواب عمق بیشتری بدهید می توانید از کاغذدیواری با الهام از طبیعت استفاده کنید.

سبک روستیک در اتاق پذیرایی

اتاق پذیرایی، از آنجایی که از اسم آن مشخص است محلی برای پذیرایی از میهمانان به حساب می آید، بنابراین در این مکان از مبلمان پذیرایی استفاده شده و با یک فرش کوچک ابریشمی کار را زیباتر می سازد. انتخاب رنگ برای این فضا هم می تواند با سلیقه و انتخاب شما باشد و هم تیم طراحی آن را انجام دهید اما چیزی که مهم است استفاده از اجزایی است که سبک روستیک را حفظ کند.

اتاق نشیمن در سبک روستیک

می توان گفت امروزه به دلیل کوچک کردن خانه ها و ساختار آنها، اتاق های جدا مانند اتاق نشیمن و پذیرایی کم شده و اغلب این اتاق ها یکی شده اند. فرق اتاق نشیمن با اتاق پذیرایی در انتخاب مبلمان است، در این اتاق از مبلمان راحت تری استفاده می شود و اغلب با تلویزیون و میز تلویزیون دکور می شوند. می توانید برای روستیک کردن این فضا از شال مبلی استفاده کنید.

سرویس بهداشتی و حمام به سبک روستیک

وقتی به دکوراسیون روستایی فکر می کنیم، سطوح ناهموار، پتینه های فرسوده و فضاهایی را در نظر می گیریم که احساس راحتی و آرامش را القا می کنند. بنابراین جای تعجب نیست که طراحی روستایی می تواند حمام و سرویس بهداشتی را متحول کند و آن را از حالت ساده و ابتدایی به آرامش بخش و آرام تبدیل کند. به علاوه، در یک فضای کوچک مانند حمام و سرویس بهداشتی دکوراسیون روستایی به اندازه کافی قوی است که بدون اینکه اتاق را تحت الشعاع قرار دهد و به هم ریختگی های غیرضروری اضافه کند، شخصیت می بخشد. یکی از محصولات پر کاربرد در این فضا انواع شلف دیواری است.

دکوراسیون اتاق غذاخوری و آشپزخانه به سبک روستیک

سبک روستیک گرم و دلپذیر است و آن را به یک انتخاب طبیعی برای تزئین اتاق های غذاخوری تبدیل می کند. از میز ناهارخوری چوبی فرسوده گرفته تا روکش های فلزی قدیمی، دکوراسیون اتاق غذاخوری روستایی گرفته تا فرش های منطقه ای همه این ها تکمیل کننده سبک روستیک می باشند. 

مقاله مرتبط: سان روم چیست و چه کاربردی دارد؟!

سخن پایانی

در این مقاله سبک روستیک را برای شما بازگو کردیم، اگر به سبک های دکوراسیون داخلی علاقه مندید و برای خرید و مشاهده محصولات ما به سایت مراجعه فرمایید. محصولاتی چون میز کنسول چوبی و یا مدل کمد لباس چوبی جدید را مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید:

استفاده از فضای پرت پذیرایی+ عکس

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *