دکوراسیون

رنگ دیوار پذیرایی؛ رنگ های مناسب برای پذیرایی های کوچک

رنگ پذیرایی

اگر به فکر رنگ کردن دیوار منزلتان هستید و هنوز رنگ مورد نظر را پیدا نکرده اید، و پذیرایی منزلتان کوچک است و نمیتوانید هر رنگی برای پذیرایی خانه تان پیدا کنید، در این مقاله بهترین رنگ های 2023 را به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین رنگ برای دیوار پذیرایی

انتخاب بهترین رنگ برای بزرگتر جلوه دادن یک اتاق کوچک بیشتر یک هنر است تا یک علم. بسیاری از طراحان داخلی و دکوراتورهای خانه به رنگ سفید به عنوان گزینه ای مناسب برای فضاهای کوچک،  ابمان دارند. یکی از راه‌های کلیدی برای بزرگ‌تر کردن اتاق،افزایش نور طبیعی است، رنگ سفید نور را منعکس می‌کند و می‌تواند چشم و ذهن شما را فریب دهد تا فضای خانه را بزرگتر نشان دهد.

بسته به چیدمان، کیفیت نور طبیعی، و نور و دکور شما، طیف وسیعی از سایه های سفید وجود دارد که از رنگ های سرد گرفته تا رنگ های خنثی و گرم را شامل می شود که نه تنها بر ظاهر، بلکه بر حس و حال آن نیز تأثیر می گذارد. رنگ روشن می تواند فضای کوچک را بزرگتر نشان دهد، عکس آن نیز می تواند صادق باشد. با رنگ کاری دیوار، با رنگ تیره می توانید این توهم را ایجاد کنید که فضای خانه بزرگتر است. شما میتوانید با استفاده از المان های چوبی روح بیشتری نیز به فضا ببخشید، برای مثال استفاده از میز کنسول جدید و یا خرید میز جلو مبلی برای پذیرایی می تواند ترکیب زیبایی با رنگ های سفید و خنثی را داشته باشند.

رنگ های مناسب پذیرایی کوچک

برای پذیرایی های کوچک از رنگ های خنثی استفاده کنید، رنگ های خنثی از ویژگی بزرگی که دارند هماهنگ شدن با بقیه رنگ ها است. میتوانید برای جلوگیری از بی روح شدن منزل از دیوار کانونی و یا تابلو هایی با رنگ گرم استفاده کنید. همچنین می توانید از وسایل چوبی و یا فرش هایی با رنگ های خنثی استفاده کنید برای مثال اگر آپارتمان نشین هستید با خرید جا کفشی آپارتمانی به رنگ خنثی دیزاین خوبی داشته باشید.رنگ پذیرایی

مطالعه بیشتر. 5 مورد از پر فروش ترین مدل های جاکفشی در سال 1403

رنگ های خنثی چه رنگ هایی هستند

رنگ های خنثی می توان به طیف های مختلف خاکستری، طوسی و دودی، شیری، نقره ای، اتواع کرم از رنگ های خنثی هستند. رنگ های خنثی هیچگاه از مد نمی افتند و همیشه از رنگ های روز دنیا هستند.

رنگ پذیرایی

 1. سفید خالص
 2. رنگ سفید
 3. سفید لیمویی
 4. بژ
 5. خاکستری کم رنگ
 6. خاکستری متوسط گرم
 7. خاکستری تیرهرنگ پذیرایی

بررسی رنگ های دیگر

 • گلبهی: رنگ گلبهی، یاد آور فصل بهار و اردیبهشت و حال و هوای خوب برای هر فردی است، این رنگ با منعکس کردن نور فضای خانه را روشن تر و بزرگ تر می کند. از مکمل های رنگ گلبهی میتوان به ترکیب رنگ های زیر اشاره کرد.
 1. گلبهی+ خاکستری
 2. گلبهی+ سرمه ای
 3. گلبهی+ قرمز
 4. گلبهی+ بنفش پاستیلی
 5. گلبهی+ فیروزه ای 
 6. گلبهی+ سبز پاستیلی
 • آبی فیروزه ای: اگر رنگی خاص و چشمگیر می خواهید آبی فیروزه ای برای شما بهترین گزینه است که می توانید با وسایل خود ست کنید، برای استفاده از این رنگ می توانید با رنگ های طلایی، سفید، صورتی و مشکی استفاده کنید.رنگ پذیرایی
 • رنگ بنفش: استفاده از این رنگ شاید برای خیلی ها کاری سخت باشد پس می توان گفت استفاده از این رنگ کاری جسورانه است، این رنگ نماد قدرت و اعتماد به نفس است، برای ست کردن این رنگ با دیگر رنگ ها می توانید از رنگ های طوسی و سفید استفاده کنید.رنگ پذیرایی

بیشتر بخوانید. جدیدترین روش ها برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

در آخر

پیدا کردن رنگ مورد علاقه برای دیوار خانه بستگی به سلیقه شما دارد ولی برای فضاهای کوچک بهتر است از رنگ های خنثی استفاده کنید تا هم بازتاب نور خوبی داشته باشید و هم خطای دید هم داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر راجب دکوراسیون می توانید به سایت گامی نو مراجعه فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *