دکوراسیون

تفاوت فرش مدرن و کلاسیک، کدام یک بهتر است؟

تفاوت فرش مدرن و کلاسیک، کدام یک بهتر است؟

آیا جزو دسته افرادی هستید که درگیر خرید جهیزیه برای شروع زندگی مشترک یا تغییر دکوراسیون خانه خود هستید؟ یکی از مراحلی که اهمیت زیادی هم دارد انتخاب فرش مناسب است! زمانی که وارد یک فرش فروشی می‌شدید شاید فکرش را هم نمی‌کردید که با این همه تنوع در طرح و رنگ و سبک مواجه شوید و همین تنوع ممکن است سبب گیج شدن شما شود.

جدا از طرح و رنگ که کاملاً سلیقه‌ای و به سایر عناصر دکوراسیون شما وابسته است، ما در مورد انتخاب سبک مناسب از فرش‌ها می‌توانیم به شما کمک کنیم. امروز در این مقاله از گامی نو می‌خواهیم به شما در مورد دو سبک مدرن و کلاسیک توضیح دهیم تا بتوانید با چشم باز انتخابی درست مناسب خانه خود داشته باشید.

تفاوت فرش مدرن و کلاسیک، کدام یک بهتر است؟

فرش کلاسیک چیست؟ 

فرش در فرهنگ ما ایرانی‌ها جایگاه به خصوصی دارد ر خانه‌ای را می‌توان از بین ایرانی‌ها پیدا کرد که از فرش در آن استفاده نشده باشد. مانند هر چیز دیگری در دنیای دکوراسیون در گذر زمان طرح ها و نقش ها دچار تغییر میشوند و فرش نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. فرش های کلاسیک در واقع به فرش هایی گفته میشود که نقش های آن سنتی باشد. نقش هایی که شاید زمانی که کودک بودیم در خانه پدر مادر ها یا پدر بزرگ و مادر بزرگ هایمان دیده باشیم و به محض دوباره دیدن آن ها خاطرات آن دوران در ذهن ما مرور شود.

تفاوت فرش مدرن و کلاسیک، کدام یک بهتر است؟

این فرش ها از نگاره های سنتی ایرانی و اسلامی و رنگ های شاد و متنوع بهره‌مند هستند و بسته به سبک طرح و نقش که در هر منطقه از ایران متفاوت است نقوش متنوعی دارد. از جمله ویژگی‌های کلاسیکی می‌توان به دارا بودن حاشیه و قاب بندی نقش‌ها و گل‌های ریز تنوع بالای رنگ اشاره نمود.

شما بسته به سلیقه و جوجه خود می‌توانید فرش‌های کلاسیک را در مدل‌های ماشینی و دستگاه خریداری نمایید تنها چیزی که باید به آن دقت کنید نحوه نگهداری از فرش‌های دستباف است که نیازمند دقت و تخصص است‌ و به همین دلیل ما فرش‌های دستباف را به خانه‌هایی که دارای فرزند و حیوانات خانگی هستند توصیه نمی‌کنیم. 

تفاوت فرش مدرن و کلاسیک، کدام یک بهتر است؟

فرش مدرن چیست؟

فرش های مدرن همانطور که از اسمشان میشه فهمید برای سبک دکوراسیون مدرن مناسب هستند و به راحتی با یک نگاه قابل تشخیص میباشند.

از ویژگی های فرش های مدرن میتوان به ساده بودن ان ها در طرح و نقش اشاره کرد. این فرش ها معمولا یا بدون نقش هستند و یا جزییات کمی دارند. در رنگ بندی آنها هم پالت رنگی متنوعی وجود ندارد و از رنگ های نود و خنثی برای بافت آنها استفاده شده است. 

تفاوت فرش مدرن و کلاسیک، کدام یک بهتر است؟

ارتباط فرش و سبک دکوراسیون

همانطور که ظاهر این دو نوع فرش با هم متفاوت است کاربرد آنها نیز با هم فرق دارد. اگر شما دکوراسیون کلاسیک، نیو کلاسیک، بوهمی و این دست سبک ها را برای دکوراسیون خود انتخاب نموده اید که استفاده از جزییات و طرح و رنگ از شاخصه های اصلی آنها است، فرش مدرن نمیتواند انتخاب درستی برای شما باشد. به این صورت شما نه تنها خانه ای با دکوراسیون زیبا نخواهید داشت بلکه نداشتن اصول در چیدمان آن را ناقص نشان خواهد داد.

تفاوت فرش مدرن و کلاسیک، کدام یک بهتر است؟

در حالت برعکس نیز به همین صورت است. اگر شما سبک مدرن، مینیمال، معاصر و … را برای خانه خود انتخاب نموده اید و سایر اثاثیه مثل میز تلویزیون دیواری مدرن، میز کنسول، جاکفشی آپارتمانی را به سبک مدرن انتخاب نموده اید که همگی دارای طرح های ساده و بدون جزئیات خطوط صاف تمیز هستند استفاده از فرش های سبک کلاسیک می تواند سادگی دکوراسیون شما را از بین ببرد.

توصیه

اگر از اثاثیه و عناصر سبک مدرن خوشتان می آید اما فرش های مدرن را بی روح می دانید به شما سبک تلفیقی را توصیه میکنیم که به شما آزادی عمل بیشتری در انتخاب عناصر دکوراسیون را میدهد. سبک مدرن برای خانه های امروزی و آپارتمانی که معمولا متراژ های محدودی دارند بسیار مناسب تر است زیرا به صورتی طراحی شده اند که با کمترین ابعاد کاربرد بالایی داشته باشند. 

تفاوت فرش مدرن و کلاسیک، کدام یک بهتر است؟

فرش هایی که دارای ترنج در قسمت مرکزی فرش نیستند و از نقش های ریز و خلوت تر در بافت آنها استفاده شده است برای استفاده در سبک تلفیقی بسیار مناسب است که هم زیبایی و هم شخصیت فرش های ایرانی در آن حفظ شده است علاوه بر این می توانید آن ها را حتی در اتاق خواب  با عناصری مانند تخت خواب راحتی، میز پاتختی، میز آرایش، میز تحریر اسپرت، کمد و دراور چوبی را به و هم ظاهر ساده تر و کم جزییات تری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *