دکوراسیون

جایگاه میز کنسول در دکوراسیون خانه امروزی

جایگاه میز کنسول در دکوراسیون خانه امروزی

در بین همه میزهایی که در خدمت خانه و دکوراسیون ما هستند، عناصری مثل میز ناهار خوری و میز جلو مبلی همیشه همه جا حضور دارند و نقششان به خوبی مشخص است، آن ها در مرکز دکوراسیون قرار می گیرند و از این جهت مورد توجه می باشند و وظیفه شان نیز به خوبی مشخص است. حتی میز های کنار مبلی هم که برای پذیرایی و خدمت در نظر گرفته شده اند، در هنگام خرید در لیست وجود دارند.

اما میز کنسول ها در دکوراسیون خانه ها مورد بی توجهی قرار گرفته اند و دست کم گرفته شده اند. آن ها بسیار تطبیق پذیر هستند و با انواع سبک های دکوراسیون از کلاسیک و مدرن گرفته تا مینیمال به خوبی هماهنگ می شوند.انتخاب بنر مقاله

میز کنسول چیست؟

میزهای کنسول برای اولین بار در قرن هفدهم در فرانسه معرفی شد و وسیله ای بود که در خانه‌های اشرافی‌ترین خانواده‌ ها قرار داشت و در دکوراسیون  اتاق‌های پذیرایی آن‌ها تاثیر خوبی داشت. این میز ها، یک قفسه کوچک به صورت باریک و عریض بوند که از آن ها برای قرار دادن اشیاء با ارزش روی آن استفاده می شد و امروزه تا حد زیادی تکامل یافته است. به طور معمول آن ها بین 75 تا 90 سانتی متر ارتفاع دارند و به شکل مستطیل ساخته می شوند.

با توجه به ابعاد، انواع باریک آنها را در راهرو ها یا ورودی ها و مدل های بزرگتر را در نشیمن خانه به عنوان جزئی از مبلمان اصلی می توان قرار داد و روی آن ها را با اکسسوری های متنوع دکور کرد. 

کنسول دیاکو

کنسول دیاکو

کاربرد میز کنسول 

میز کنسول ها با توجه به موقعیت قرار گیری شان می توانند استفاده های مختلفی داشته باشند. معمولا از این وسیله در نشیمن استفاده می کنند و در دکوراسیون خانه های امروزی جایگزین بوفه ها شده اند که تنها برای نمایش ظروف تزئینی استفاده می شد. 

برخلاف بوفه ها که تنها جنبه تزیینی دارند، میز کنسول به افزایش فضای ذخیره سازی نیز کمک می کنند آنها معمولا دارای کمد ها یا کشو هایی هستند که می توان انواع وسیله از جمله ظروف پذیرایی را در آن قرار داد. و آن را با عناصری مانند میز و صندلی یا صندلی و نشیمن ست کرد.

در قسمت روی میز کنسول نیز می توان انواع لوازم دکوری را استفاده کرد تا به فضا یک زیبایی و جلوه خاص بدهیم. شما می توانید با سفارش از گامی نو میز کنسول دلخواه تان را از نظر رنگ و مدل با سایر وسایل خانه خود ست نمایید.

کنسول C100 ساخته شده در مجموعه گامی نو

کنسول C100 ساخته شده در مجموعه گامی نو

از چه عناصری روی میز کنسول استفاده کنیم؟

برای پاسخ به این سوال که چه لوازم دکوری روی میز کنسول زیبا به نظر می رسد، باید گفت که تا مقدار زیادی به محلی که آن را قرار میدهید بستگی دارد. اگر میز خود را در ورودی خانه تان قرار داده اید، یک لامپ رومیزی، یک گلدان دکوری، شمع و عود های خوشبو کننده یا یک مجسمه می توانند گزینه های مناسبی باشند. 

اگر هم می خواهید از کنسول در نشیمن خود استفاده کنید می توانید از یک تابلو بزرگ هنری در بالای آن، یک جفت آباژور برای پخش کردن نور در محیط، مجسمه ها و گلدان های دکوری یا حتی گل های طبیعی روی آن استفاده کنید. آینه ها نیز گزینه های مناسبی هستند که هم نور و روشنایی محیط را افزایش می دهند و هم فضا را با توجه به خاصیت انعکاس بزرگتر نشان می دهند.

چگونه میز کنسول را گران جلوه دهیم؟

برای اینکه میز کنسول گران و لوکس به نظر برسد، مهم است که سطح آن بدون درهم و برهمی و عاری از گرد و غبار نگهداری شود. بعد از آن همه چیز به سبک دکوراسیون و میز شما بستگی دارد به طور معمول استفاده از دو آباژور در ابتدا و انتهای میز و قرار دادن یک مجسمه در مرکز میز و نیز استفاده از یک تابلو یا آینه در 10 الی 15 سانت بالاتر از سطح میز روی دیوار، بهترین چیدمان برای لوکس جلوه دادن میز کنسول است.

سخن آخر 

میز کنسول امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیردئ و بسیاری از افراد در حال استفاده از میز کنسول هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *