آموزشی, دکوراسیون, مبلمان

چه لوازمی برای سیسمونی نوزاد لازم است؟

چه لوازمی برای سیسمونی نوزاد لازم است؟

ماه های پایانی بارداری برای والدین، بسیار پر مشغله و هیجان انگیز است. این ماه ها به طور عمده مشغول رویا پردازی برای زمان هایی هستیم که قرار است با او سپری کنیم.

یکی از این مشغله ها به آماده کردن سیسمونی و خرید وسایل اتاق او اختصاص دارد. برای اینکه بتوانید تمام وسایلی که کودکمان احتیاج دارد را خریداری نماییم و چیزی را از قلم نیندازیم، بهترین کار آماده کردن یک لیست از وسایل مانند تخت خواب راحتی یا کمد لباس و نیاز های ضروری کودک است. اما با توجه به تنوع محصولاتی که در بازار وجود دارد و تبلیغاتی که حوزه هرکدام در جریان است، انتخاب بسیار سخت خواهد شد.

اما قبل از اینکه به آماده کردن لیست برای کودک خود برسیم، بیایید در مورد اینکه چه زمانی خرید را باید شروع کنیم، از کجا خرید کنیم و چگونه تصمیم بگیریم که نوزاد شما دقیقا به چه وسایلی نیاز دارند، صحبت کنیم.

چه لوازمی برای سیسمونی نوزاد لازم است؟

چه لوازمی برای سیسمونی نوزاد لازم است؟

بهترین زمان برای شروع خرید چه زمانی است؟

هر زمان که متوجه شدید یک کوچولو در راه دارید، می توانید خرید را شروع کنید. برخی از مادران از ماه های سوم یا چهارم شروع خرید میکنند و برخی دیگر ترجیح میدهند که ابتدا جنسیت فرزندشان مشخص شود.

برخی از وسایل از همان لحظه تولد برای کودک شما لازم و ضروری است و برخی دیگر تا زمانی فرزندتان راه نرود یا شروع به خوردن غذا های کمکی نکند، نیازش نمیشود. میتوانید برای خرید برخی لوازم تا رسیدن زمان درست صبر کنید.

پیشنهاد میکنیم جمع کردن ساک یا خرید لوازم تان را به روزهای آخر موکول نکنید، زیرا ممکن است که کودک تان کمی زودتر از پیشبینی دکتر ها به دنیا بیاید.

بهترین وسایل را برای نوزادمان از کجا خریداری نماییم؟

این که از کجا می توانید وسایل کودکتان را خریداری نمایید به مقدار زیادی، به حجم لوازمی که قرار است خریداری نمایید و هزینه ای که مایلید صرف کنید نیز بستگی دارد. برای لوازمی که قرار است خریداری نمایید، بهترین راه خرید آنلاین است. زیرا می توانید به راحتی قیمت ها و امکانات و کیفیت ها را با هم مقایسه نمایید و بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

گامی نو بهترین مرجع برای خرید سیسمونی کودک دلبندتان است که می توانید آنها بر حسب نیاز و خواسته خود، تغییر دهید و در سایز های مورد نظرتان سفارش دهید تا بهترین کیفیت را با بهترین قیمت به دست آورید.

می توانید برخی از وسایل را از دوستان و آشنایان خود قرض بگیرید زیرا برای یک مدت محدود به آنها نیاز دارید و صرف هزینه برای آن ها ضروری نیست. اما به دلایل ایمنی و بهداشتی، به خاطر داشته باشید که برخی وسایل را باید برای کودک خود نو بخرید برای مثال تخت، تشک تخت، صندلی ماشین، پمپ سینه، کریر، شیشه شیر، و پستانک از جمله این وسایل هستند.

انتخاب بنر مقاله

چه مواردی را باید در لیست خرید خود قرار دهیم؟

نوزادان هم مانند افراد دیگر هر کدام منحصر به فرد هستد و نیاز ها و علایق گوناگونی دارند. ممکن است چیزی که برای یکی از آنها جواب میدهد برای دیگری اثر نداشته باشد پس باید نیاز های خود را در نظر گرفته و لیستی بر اساس آن ها ایجاد نمایید.

به طور کلی چهار فاکتور اساسی وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری و نوشتن لیست خرید کودک خود در نظر بگیرید:

فضای خانه شما

به طور کلی تمام وسایلی که برای نوزاد تان میخرید در اتاق او قرار خواهد گرفت بنابراین قبل از خرید وسایل باید به اندازه و متراژ اتاق توجه فرمایید. پس از این مورد، باید درباره مدل و اندازه وسایل تصمیم بگیرید. برای مثال یک گهواره کوچک می خواهید یا یک تخت نوجوان که بتوانید آن را تا سنین بالاتر نیز مورد استفاده قرار دهید.

جدا از تخت و گهواره به فضایی اختصاصی برای دراور ام دی اف، کمد، میز تعویض پوشک و … نیز نیاز خواهید داشت. برای انتخاب وسایلی مثل کریر یا کالسکه و روروئک، اگر فضای کمی در اختیار دارید می توانید آن ها را در سایز های کوچک تر یا تاشو انتخاب نمایید.

فصل به دنیا آمدن

زمانی که میخواهید برای کودک خود لباس هایی خریداری نمایید، فصلی که کودک تان در آن به دنیا آمده است تا حد زیادی روی تصمیمات شما اثر گذار خواهد بود. برای مثال اگر فرزند شما قرار است در تابستان به دنیا بیاید خرید یک پالتو کوچک اصلا منطقی نیست زیرا مشخص نیست تا زمستان بعد چه مقدار رشد خواهد کرد و سایز لباسی مناسبش باشد.

علاوه بر فصل باید سایز و سن را نیز در نظر بگیرید. بهتر است لباس های سایز صفر و یک را به تعداد اندک بخرید زیرا ممکن است با توجه به جثه فرزندتان تنها چند هفته از آن استفاده کند و خیلی زود کوچک شود.

به آینده دقت نمایید

اگر برنامه دارید که در آینده یک فرزند دوم هم داشته باشید، شاید بخواهید وسایل گران تر ولی در عوض با دوام تر داشته باشید تا برای او هم استفاده نمایید یا اینکه وسایل را رنگ های خنثی و بدون جنسیت بخرید تا بدون توجه به این که فرزند بعدیتان دختر است یا پسر، بتوانید از آنها استفاده نمایید.

همچنین میتوانید به نیاز هایی مانند داشتن یک میز تحریر کودکان یا تخت بزرگتر نیز فکر کنید.

نیاز های بعدی فرزندتان

برخی از وسایل هستند که بدون در نظر گرفتن اینکه فرزند شما رشد خواهد کرد و دیگر برای او مورد استفاده نخواهد بود، باید تهیه نمایید، زیرا کودک تان در این برهه زمانی به آن نیاز دارد. اما برخی وسایل مانند صندلی ماشین یا تخت خواب را می توان از میان گزینه هایی انتخاب کرد که قابل تبدیل در سایز های بزرگتر هستند و تنها با چند تغییر جزئی مثل تشک می توان آن ها را در سایز های بزرگتر نیز مورد استفاده قرار داد.

چه لوازمی برای سیسمونی نوزاد لازم است؟

چه لوازمی برای سیسمونی نوزاد لازم است؟

سوالات متداول

تخفیف گامینو

وسایلی که نوزاد واقعا به آنها احتیاج دارد، چه چیزهایی هستند؟

وسایلی که کودکان برای 3 تا 4 ماه اول به آنها احتیاج دارند، عبارتند از : 

 • مبلمان اتاق خواب ( تخت خواب، کمد، دراور )
 • ملحفه ( رو تشکی، پتو، قنداق، روبالشتی )
 • وسایل تغذیه ( شیشه شیر، ظروف، پستانک )
 • پوشک
 • وسایل بهداشتی و نظافتی ( حوله و ست حمام، لوسیون ها و مواد شستشو )
 • لباس 
 • وسایل حمل و نقل ( کالسکه، کریر، صندلی کودک )

وسایل اتاق کودک شامل چه مواردی است؟

 • گهواره کنار تخت مادر
 • تخت خواب
 • اسباب بازی ها
 • تشک
 • ملحفه
 • میز تعویض پوشک
 • سطل زباله
 • کمد
 • دراور
 • کتابخانه
 • باکس های نگهداری لباس کثیف
 • کریر
 • و…

مهم ترین وسیله در اتاق کودک چیست؟

وقتی نوبت به خرید ملزومات نوزاد تازه متولد شده می رسد، گهواره در صدر لیست ما قرار دارد. کودک شما برای خوابیدن به تختی ایمن نیاز دارد، زیرا در روزها و هفته های اول بعد از تولد حداقل 16 ساعت در روز یا بیشتر را به خواب میپردازد.

 نیاز های اساسی یک نوزاد چیست؟

برای یک نوزاد تازه متولد شده، شش نیاز اساسی وجود دارد که همه نوزادان به آن نیاز دارند: امنیت، لباس، خواب کافی، غذای مغذی، تحریک حسی، عشق و توجه 

با الهام از newtonbaby

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *