آموزشی, دکوراسیون

10 تکنیک طراحی دکوراسیون اتاق نهار خوری

10 تکنیک طراحی دکوراسیون اتاق نهار خوری

طراحی دکوراسیون اتاق نهار خوری یکی از مهمترین بخش‌های طراحی داخلی خانه است که می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر احساس و راحتی افراد در آن ایجاد کند. ایجاد محیطی صمیمی و شاد جدا از تاثیراتش روی احساسات و خلق و خوی اهالی منزل، به عنوان قلب خانه طراوت و سرزندگی را پراکنده میکند. تاثیری که رنگ های آرامش بخش و طبیعی و نور طبییعی و مناسب برفضا دارد غافلگیر کننده خواهد بود. دکور خاص و مبلمانی دقیقا به اندازه ی فضای اتاق شما باعث میشود نقطه ی تمرکز در اتاق نهارخوری ایجاد شود. گل و گیاهان رنگ و لعاب طبیعی بیشتری را به اتاق اضافه میکنند، و به راحتی با سایر تزئینات اتاق هماهنگی ایجاد میکنند. عملکرد هوشمندانه در انتخاب وسایل و ترکیبات متنوع و خلاقانه ی اثاث منزل راه حل کارآمدی برای یک طراحی دلپذیر است که در این مقاله ما در گامی نو به 10 تا از این توصیه ها اشاره کردیم.

چطور میشود دکوراسیون جذاب و مدرن به اتاق نهار خوری داد؟

اول از همه باید به اصلی ترین عنصر اتاق غذاخوری توجه کرد، میز و صندلی‌ نهارخوری چوبی. نور در اتاقی که غذا در آن سرو میشود بسیار حائز اهمیت است تا علاوه بر اثاثیه به غذایی که مصرف میشود هم جلوه دهد. انتخاب یک رنگ مناسب و واحد بسیار مهم است. اگر شما هم دوست دارید یک اتاق غذاخوری لاکچری داشته باشید، باید از یک فرش برای شخصیت بخشیدن به گرمای اتاق استفاده کنید. دکوراسیون و تزئینات روی دیوار را در تعادل با سایر وسایل اتاق نگه دارید، شلوغی بیش از حد یا کمبود تزئینات این تعادل را از بین میبرد. یک آینه ی دکوراتیو بزرگ همزمان به چندین نیاز اتاق رسیدگی میکند. اگر میخواهید اتاق شما لاکچری و پرهزینه باشد، تمرکز خود را روی نور پردازی بگذارید. تمرکز اتاق را به یک نقطه جمع کنید، برای مثال نقاشی بزرگی روی دیوار بگذارید. تزئینات لاکچری را با آنتیک و سنتی تلفیق کنید. خطوط تمیز و صاف، مینیمالیسم و رنگ های بولد و برجسته از خصوصیات یک اتق غذا خوری مدرن است.

در این مقاله، به بررسی 10 تکنیک طراحی دکوراسیون اتاق نهار خوری می‌پردازیم که می‌تواند به شما کمک کند تا یک فضای زیبا، راحت و جذاب برای نهار خوردن خلق کنید.

1. انتخاب رنگ‌های چشمگیر تاثیر به سزایی دارد

انتخاب رنگ‌های آرام و طبیعی مانند  برای دیوارها و مبلمان اتاق نهار خوری می‌تواند اتاق را دلپذیر و آرامش بخش کند. رنگ‌های مانند سبز سدری یا سرمه ایی، خاکستری، شنی و قهوه‌ای و هر رنگی که اثر و نشانی از طبیعت باشد، می‌توانند برای این منظور مناسب باشند. قبلا درباره ی اهمیت رنگ بسیار سخن گفتیم. سرسبزی و صلحی که رنگ های برگرفته از طبیعت با خود دارند، روحِ طبیعت دوست انسان را به اتصال به سرآغاز خلقت راضی و آرام میکند. آبی آرامبخش ترین گزینه ایی است که اگر با خلاقیت و هوشمندی ترکیب شود؛ تاثیر آن را در کارایی منزل خواهید دید.

2. نورپردازی مهندسی شده به کار بگیرید

استفاده از نورپردازی مناسب می‌تواند اتاق را روشن و دلپذیر کند. می‌توانید از چراغ‌های آویز، لامپ‌های رومیزی و نورپردازی زمینی استفاده کنید تا نور مناسبی برای اتاق ایجاد شود. نور عنصر مهم ایجاد اشتها و سرحال نگه داشتن اعضای خانه است. با رسیدن نور کافی به بشقاب غذای گرمی که در نهایت سلیقه پخته و تزئین شده است اصلی ترین دلیل اهمیت تمام اتاق نهار خوری به شمار میرود. اگر به ظاهر لاکچری و مدرن اتاق اهمیت میدهید، روی نورپردازی انرژی و وقت کافی بگذارید.

3. انتخاب مبلمان مناسب مهم است

انتخاب مبلمانی که با اندازه اتاق هماهنگ باشد و راحتی و زیبایی را در اتاق ایجاد کند بسیار مهم است. می‌توانید از میز و صندلی‌ نهارخوری چوبی با طراحی مناسب و راحت استفاده کنید. رنگ های آرامش بخش برای آنها انتخاب کنید. اگر فضای اتاق به درستی با وسایل لازم و مناسب پر شود به هدف مدرنیزه کردن اتاق غذاخوری میرسیم. صندلی های راحت و نه چندان شلوغ در کنار یک میز چوبی خوش ساخت و با کیفیت با ابعاد مورد نیاز برای مرکز اتاق تعادل لازم برای سبکی آرام را به ارمغان می آورد. نه فضای اتاق را بی استفاده و خالی رها کنید، و نه جایی برای رفت و آمد نگذارید. به درستی اثاثیه ی مورد نیاز را گلچین کرده و خرید کنید.

4. خرید لوازم دکوری جذاب مفید است

استفاده از پرده های رنگارنگ و ظریف که نور را کنترل میکنند، قالی های آنتیک یا فرش های مدرن با طرح و رنگ هماهنگ با سایر اثاث اتاق غذاخوری، پتو های تزئینی کوچک یا بافت های سبک بزرگ برای گذاشتن روی پاف و مبل های کنج اتاق و دیگر لوازم دکوری مناسب می‌تواند اتاق را زیبا و دلپذیر کند. می‌توانید از الگوهای ساده که تاثیر روانشناسی روی اشتها دارند، رنگ‌های توصیه شده که قبل تر به آنها اشاره کردیم و بافت‌های مختلف برای لوازم دکوری استفاده کنید. انواع مجسمه و شمع و سرامیک های تزئینی انتخاب فوق العاده ایی هستند.

5. ایجاد یک نقطه تمرکز برای برقراری تعادل لازم است

ایجاد یک نقطه تمرکز مثل یک نقاشی بزرگ با رنگ های خاص و طرح های مناسب با سبک منزل شما، یک ساعت دیواری آنتیک بزرگ چوبی که روی دیوار خود نمایی میکند یا شاید یک ساعت مدرن و رنگ روشن که مدرن بودن را القا میکند، یا یک چراغ با اندازه ی مناسب و زیبا با سلیقه ی صاحب خانه می‌تواند اتاق را جذاب تر کند و به آن زندگی ببخشد. نقاشی های خاص و نقش های جالب را در یک نقطه ی مشخص به کار ببرید، به جای اینکه آن ها را پخش کنید.

6. چیدن گلدان و گل و گیاه سنگ تمام مبگذارد

استفاده از گل و گیاه در اتاق نهار خوری می‌تواند اتاق را زنده و تازه نگه دارد. می‌توانید از گلدان‌های زیبا و گیاهان آپارتمانی استفاده کنید تا فضا را زیبا و طبیعی کنید، یا گلی با برگ های بزرگ در نظر بگیرید که رنگ سبز تیره ی آن با چوب روشن و رنگ آبی و سبز سدری و سایر وسایل کرم و شنی رنگ منزل هماهنگی داشته باشد. رنگ گلدان چیزی است که اختیار و قدرت بیشتری برای تغییر آن دارید. سرامیک های سفید ساده بسیار شیک هستند. اگر یک درختچه ی کوچک بونسای یا پاچیرا وسط میز قرار داده اید، رنگی که با رومیزی یا پارچه ی صندلی های سازگار است به کار بگیرید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به این مقاله سر بزنید: بهترین گل های آپارتمانی زیبا و مقاوم + مفید برای سلامتی

7. انتخاب با دقت لوازم آشپزخانه کمک میکند

انتخاب لوازم آشپزخانه ای که با دکوراسیون اتاق نهار خوری هماهنگ باشند می‌تواند زیبایی و هماهنگی بیشتری به اتاق ببخشد. می‌توانید از لوازم آشپزخانه با رنگ‌های نود یا همرنگ یکی از جزئیات دکوراسیون استفاده کنید و طرح‌های ساده، مات، برچسب های مختلف و مناسب استفاده کنید. البته تمرکز خود را روی لوازم بزرگ مانند یخچال یا اجاق گاز نگذارید. بیشتر اقلامی که به سادگی تعویق می شوند یا امکان جا به جا آنها هست برای پیشوتن به پالت رنگی و طرحی اتاق غذاخوری مناسب هستند.

میز کنسول، کنسول چوبی، ساخته شده در مجموعه گامی نو

میز کنسول، کنسول چوبی، ساخته شده در مجموعه گامی نو

8. فقط تزئینات مناسب و لازم را برگزینید

استفاده از تزئینات مانند عکس‌هاب خانوادگی که در قاب های چوبی و خاص در اندازه های مختلف و تصادفی روی دیوار آویخته شده اند، آینه‌های دکوراتیو با اندازه های خیلی بزرگ برای فرا گرفتن یک دیوار کامل یا چندین آینه ی گرد که در یک الگوی خاص کنار هم قرار گرفته اند، ساعت‌هایی با تاریخچه ی ارزشمند رای خانواده یا گروهی از ساعت های نو با ظواهر خاص و قدیمی که خلاقانه برای برانگیخته کردن حس کنجکاوی روی دیوار کنار هم اویزان هستند و شمعدان‌هایی با شمع های تزئینی متنوع و معطر می‌تواند اتاق را زیبا و دلپذیر کند. از پاف های راحتی استفاده کنید و یک کابینت چینی یا شلف دیواری برای نگهداری لوازم سرو غذا کمک بگیرید.

میز کنسول، کنسول چوبی، ساخته شده در مجموعه گامی نو

میز کنسول، کنسول چوبی، ساخته شده در مجموعه گامی نو

9. از معجزه ی آینه‌ دکوراتیو غافل نشوید

استفاده از آینه‌ دکوراتیو در دکوراسیون اتاق نهار خوری می‌تواند فضا را بزرگتر و روشن‌تر نشان دهد. می‌توانید از آینه‌های بزرگ به عنوان تزئینات دیواری استفاده کنید. یا گروهی مرتب از آینه های یک اندازه ی گرد در مرکز دیوار و بالای یک شلف دیواری چوبی بچینید. همچنین میتوانید آینه با ابعاد متغییر را تصادفی و رندوم روی دیوار پخش کنید که در فضای خالی میان آنها با عکس و ساعت و مجسمه های دکوری پر شده است. آینه ها با پراکنده کردن نور و بزرگتر جلوه دادن اتاق معجزه میکنند.

10. فضای آرامش بخش ایجاد کنید

ایجاد فضای آرامش بخش با استفاده از لوازم دکوری، رنگ‌ها و نورپردازی مناسب می‌تواند به ایجاد یک فضای دلپذیر و آرام برای نهار خوردن کمک کند. از روانشناسی برای برانگیخته کردن اشتهای افراد کمک بگیرید. با کار کردن روی روان افراد جایی را طراح کنید که در آ[ر روی به شما انرژی و راحتی رو هدیه دهد و باعث شادمانی در کنار دیگر اعضای خانواده شود.

سخن آخر

با اعمال این تکنیک‌ها و رعایت اصول طراحی دکوراسیون، می‌توانید یک اتاق نهار خوری زیبا، راحت و جذاب برای خود و خانواده خود خلق کنید. پیشنهاد می‌شود برای داشتن ظاهری در خانه‌تان، از یک سبک خاص و واحد برای اعمال بر تمام خانه استفاده کنید.

تمامی محصولات مجموعه گامی نو از بالاترین کیفیت ساخته شده که شما عزیزان می توانید با نمونه های خارجی موجود در سایت هایی همچون علی بابا و یا آمازون آن را مقایسه نمائید، علاوه بر آن تمامی محصولات مجموعه گامی نو دارای 6 ماه گارانتی پس از فروش به همراه ارسال رایگان برای شهرهای تهران و کرج می باشد.
برای سایر شهر ها نیز ارسال بار تا باربری رایگان بوده و شما عزیزان تنها هزینه باربری محل خود را پرداخت خواهید نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *