دسته‌بندی نشده

بهترین گل های آپارتمانی زیبا و مقاوم + مفید برای سلامتی

بهترین گل های آپارتمانی زیبا و مقاوم + مفید برای سلامتی

برای افرادی که به گل و گیاه علاقه دارند، یکی از ناامید کننده ترین چیز ها زندگی در آپارتمان های کم جا و کم نور است. اما باید بدانید که به راحتی میتوانید گل های متنوعی را در آپارتمان نگهداری کنید و از زیبایی آن ها لذت ببرید. 

گیاهانی مانند گل قاشقی، سانسوریا، کوردیلین ، سرخس، شفلرا و .. را می توان به راحتی در آپارتمان نگهداری کرد.

حتی اگر فضای بزرگی در اختیار نداشته یا از نور طبیعی بهره کافی را نبرده باشد. تنها باید درباره شرایط نگهداری هر گیاه اطلاعات کافی داشته باشد و به موقع و بر اساس نیاز گیاه آن را آبیاری نمایید.

قاشقی

قاشقی بهترین گل های آپارتمانی زیبا و مقاوم + مفید برای سلامتی

این گیاه که محیط های گرم تر را دوست دارد دارای برگهایی به شکل قاشق است که به همین دلیل هم به این نام شناخته می شود. بسته به نوع گل قاشقی که در اختیار دارید برگ های می تواند سبز روشن، رو رنگ یا سبز پر رنگ باشد.

با توجه به این که گیاه مقاومی است برای افرادی که اطلاعات زیادی درباره نگهداری از گیاهان ندارند گزینه مناسبی است. این گیاه برای ادامه حیات نور متوسطی می خواهد و حتی میتوانید آن را در اتاق خواب بدون پنجره روی دراور یا میز تحریر تان نیز قرار دهید.

برای آبیاری گیاه قاشقی تا زمانی که خاک کاملا خشک شود صبر کنید و در فصول گرم هفته ای دوبار و در فصول سرد یک بار آن بار غبارپاشی کنید.

سانسوریا

سانسوریا بهترین گل های آپارتمانی زیبا و مقاوم + مفید برای سلامتی

یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی در تمام دنیا سانسوریا است. این گیاه بسیار مقاوم است و عمر بالایی نیز دارد و تا سالها میتوان به عنوان یک دوست کنار شما زندگی کند.

هرچند این گیاه در فضا های کم نور و حتی با نور لامپ های داخل اتاق هم میتواند زندگی کند اما اگر در مقابل نور غیر مستقیم آفتاب قرار بگیرد رشد بهتری خواهد داشت.

مانند گل قاشقی این گل نیز تا زمانی که خاکش خشک شود به آب نیاز ندارد. اگر شاهد چرک شدن برگ های آن بودید بدانید که گیاه شما کم آب شده است.

کوردیلین 

کوردیلین بهترین گل های آپارتمانی زیبا و مقاوم + مفید برای سلامتی

این گل زیبا و دوست داشتنی یک گیاه همیشه سبز است و برگ های ضخیمی دارد در برخی از نژاد های این گل می توانید برگ های سرخابی یا سبز با حاشیه ارغوانی را ببینید.

اگر محل قرار گیری گیاهی در خانه شما به نور مستقیم دید ندارد می تواند جای خالی ای برای کوردیلین باشد. اگر دوست دارید که گل شما رنگ شاداب و پر رنگی داشته باشد، آن را مقابل نور حتی برای چند ساعت قرار دهید.

برای اینکه محیط بومی زندگی این گیاه را برایش تداعی نمایید یک الی دو بار در هفته آن را غبار پاشی کنید.

سرخس 

سرخس بهترین گل های آپارتمانی زیبا و مقاوم + مفید برای سلامتی

اگر به فکر یک گیاه مقاوم، مناسب آپارتمان و مفید برای سلامتی خود و خانواده تان هستید، گل سرخس را انتخاب نمایید. این گیاه از می تواند هوا را تصفیه کند.

برای این که گل سرخس شما همیشه سالم بماند باید به طور مرتب چک کنید که آب داشته باشد اما اگر زیاد از حد او را آبیاری کنید برگ هایش زرد میشود. غبارپاشی روزانه از کارهای مورد علاقه این گیاه زیبا و دوست داشتی است.

اگر به دنبال یک گیاه هستید که در سرویس بهداشتی یا حمام قرار دهید، سرخس بهترین انتخاب خواهد بود.

شفلرا 

شفلرا بهترین گل های آپارتمانی زیبا و مقاوم + مفید برای سلامتی

این گیاه از بهترین گزینه ها برای خانه های کم نور و آپارتمانی است زیرا در مقابل کم آبی و کم نوری بسیار مقاوم است و حتی با آبیاری زیاد از بین می رود. هفته ای دوبار غبارپاشی می تواند رطوبت مورد نیاز این گیاه را تامین کند. اگر بتوانید هفته ای یک بار در فضایی پر نور قرارش دهید به شادابی بیشتر آن کمک زیادی نموده اید.

فیکوس 

فیکوس بهترین گل های آپارتمانی زیبا و مقاوم + مفید برای سلامتی

این گیاه آپارتمانی نگهدار خیلی راحتی دارد. به صورتی که برای آبیاری آن می توانید زمانی که خاکش خشک شد اقدام کنید و در فصل گرم هفته ای دور با فاصله آن را غبار پاشی کنید.

گیاهان مفید برای سلامتی

همانطور که میدانید گیاهان صرفا جنبه تزئینی ندارند و می توانند به حفظ سلامتی شما هم کمک کنند. در ادامه با بهترین گیاهان آپارتمانی مفید برای سلامتی آشنا می شویم.

یاس : کاهش اضطراب، کیفیت خواب بهتر، تقویت سیستم ایمنی

یاس بهترین گل های آپارتمانی زیبا و مقاوم + مفید برای سلامتی

برگ گندمی : از بین بردن فرمالدئید، منواکسید کربن، جذب گرد و غبار هوا، مقاوم

برگ گندمی بهترین گل های آپارتمانی زیبا و مقاوم + مفید برای سلامتی

اسپاتی فیلوم : جذب آمونیاک، فرمالدئید و تری‌کلراتیلن و آلاینده های هوا ، آلرژی زا

اسپاتی فیلوم بهترین گل های آپارتمانی زیبا و مقاوم + مفید برای سلامتی

رزماری  : بهبود حافظه و سیستم ایمنی ، کاهش درد عضلانی، پخت و پز

رزماری بهترین گل های آپارتمانی زیبا و مقاوم + مفید برای سلامتی

پوتوس : از بین بردن مواد شیمیایی هوا، مقاوم و جان سخت، نگهداری آسان

پوتوس بهترین گل های آپارتمانی زیبا و مقاوم + مفید برای سلامتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *