آموزشی

راهنمای کامل خرید تخت نوزاد

راهنمای کامل خرید تخت نوزاد

منتظر بودن برای تولد فرزند یکی از شیرین‌ترین و در عین حال هیجان انگیزترین دوران برای پدر و مادرها است. با ورود آنها به خانواده مسائل زیادی، از برنامه‌ریزی‌های والدین برای کارهای خود تا محیط خانه و دکوراسیون دستخوش تغییر خواهد شد. یکی از اقداماتی که والدین برای خوشامد گویی به کودک خود انجام می‌دهند آماده سازی اتاق خواب او است.

از آنجایی که مهمترین بخش هر اتاق خواب همانطور که از اسمش پیداست تخت خواب است، ما در این مقاله از گامی نو به شما یک راهنمای کامل برای انتخاب تخت نوزاد را ارائه می‌کنیم.

راهنمای خرید تخت نوزاد

هنگام انتخاب تخت خواب باید دقت و توجه زیادی داشته باشیم. اگر این انتخاب را برای نوزادان که آسیب پذیرتر هستند، انجام می‌دهیم باید استانداردهای مشخصی را در نظر بگیریم که مورد تایید سازمان‌های مربوطه در دنیا باشند.

برای مثال یک تخت خواب نوزاد باید با دوام، از مواد غیر سمی ساخته شده و در نهایت ایمن باشد.

دوام و ماندگاری

تخت خوابی که برای نوزاد خود انتخاب می‌کنید، باید دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد که بتواند در سال‌های اولیه زندگی نیاز او را از این بابت تامین کند. برای رسیدن به این هدف باید تختی را انتخاب کنیم که متریال به کار رفته در ساخت آن درجه یک و با کیفیت باشند. 

اکیداً توصیه می‌کنیم که برای نوزاد خود یک تخت خواب جدید تهیه کنید. مگر اینکه فرزند قبلی شما از آن تخت استفاده کرده باشد و کاملاً در مورد صحت تخت اطمینان داشته باشید. یک تخت خواب مقاوم باید اتصالات محکمی داشته باشد و بر اثر فشار لق نزند و تکان نخورد.

مواد و متریال ساخت

تخت خواب یا سرویس خوابی که برای کودک خود انتخاب می‌کنید باید از مواد درجه یک و غیر سمی ساخته شده باشد زیرا تماس پوستی و بزاقی کودک با این وسایل اجتناب ناپذیر است. 

در سطح اول بهترین متریال برای تخت کودک چوب است البته باید از کیفیت و پرداخت مناسب آن مطمئن شوید؛ اما متریال چوب هزینه‌های بالایی را در پی دارند. اگر تمایل دارید یک محصول با کیفیت با دوام و در عین حال با قیمت مناسب تر تهیه کنید، به شما سرویس خواب‌های ساخته شده است ام دی اف را توصیه می‌کنیم. البته مطمئن شوید که تولید کننده از ورق‌های ام‌دی‌اف با کیفیت و استاندارد استفاده می‌کند و برای کاهش هزینه‌ها کیفیت را فدا نکرده است.

یکی از بهترین مرجع‌ها برای سفارش سرویس خواب نوزاد مجموعه گامی نو است که برای نشان دادن صداقت خود در تولید محصولات با کیفیت، امکان بازدید از کارگاه تولیدی را در کنار نمایشگاه محصولاتش فراهم نموده است. شما می‌توانید هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری خرید خود را انجام دهید.

قابلیت تبدیل شدن

همانطور که برای همه کاملاً واضح است، کودکان خیلی سریع رشد می‌کنند و در طی ۴ یا ۵ سال تختی که برای نوزاد خود تهیه کرده‌اید دیگر برای کودک شما مناسب نیست. برای اینکه بتوانید از تخت خواب انتخابی برای سال‌های بیشتری، حداقل تا نوجوانی استفاده کنید؛ به شما خرید تخت خواب‌های تبدیل شونده را توصیه می‌کنیم. 

این تخت‌ها قابلیت این را دارند که بعد برداشتن نرده‌ها از یک گهواره مناسب نوزاد به یک تخت نوجوان تبدیل شوند.و معمولاً یک دراور یا کمد لباس به صورت متصل به گهواره دارند که قابل جدا شدن است.

باید توجه کنید که تخت نوزاد باید ارتفاع بیشتری از یک تخت نوجوان داشته باشد تا پدر و مادر به راحتی بتوانند نوزاد را برای شیر دادن یا در آغوش گرفتن از گهواره خارج کنند یا در زمان خواب بدون کمترین تکانی داخل گهواره قرار دهند.

گوشه‌های تیز و خطرناک

تخت خواب یا میز تحریر که برای کودک خود انتخاب می‌کنید باید به صورتی ساخته شده باشد که دستگیره یا گوشه‌های تیز نداشته باشد. زیرا معمولاً کودکان جنب و جوش بیشتری دارند و امکان گیر کردن لباس یا برخورد سر و دست و پای آنها با این قسمت‌ها وجود دارد.

تشک تخت

تشکی که برای تخت نوزاد خود انتخاب می‌کنید، باید کاملاً اندازه آن باشد و از بالا و پایین یا طرفین فضای خالی وجود نداشته باشد. اگر چنین فضاهایی وجود داشته باشد امکان اینکه کودک در زمان خواب به صورت تصادفی یا در زمان بیداری دست و پای خود را در این قسمت‌ها قرار داده و با تقلا برای بیرون آوردن آنها، به خود آسیب برساند زیاد است. 

تشک انتخابی شما باید سفت و مقاوم در برابر آب باشد و همچنین از مواد غیر سمی و غیر حساسیت زا ساخته شده باشد. شاید تصور کنید که یک تشک نرم برای کودک مناسب‌تر است اما تشک‌های نرم به دلیل اینکه حمایت کمتری از بدن و ستون فقرات کودک می‌کنند، احتمال وارد کردن آسیب‌های دائمی را بیشتر خواهند نمود.

با الهام از nurtureand

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *