اخبار

آشنایی با انواع مدل های تاب ریلکسی + نکات خرید

آشنایی با انواع مدل های تاب ریلکسی + نکات خرید

تاپ های ریلکسی یکی از ترند های دکوراسیون است که اخیرا خیلی محبوب شده است و همه دوست دارند که یکی از آن ها داشته باشند در این مقاله از گامی نو به بررسی مدل های محبوب میپردازیم.

انواع مدل های تاب ریلکسی 

 اگر بخواهیم این نوع تاب ها را دسته بندی کنیم، میتوانیم دو گروه برای آن در نظر بگیریم. داخل خانه و خارج از خانه 

این صندلی ها با تکان های ملایمی که دارند می توانند حس آرامش را برای ما ایجاد کنند و شما می توانید آن ها را در فروشگاه های مختلفی چه به صورت حضوری و چه آنلاین پیدا کنید.

با توجه به تنوعی که صندلی های ریلکسی دارند می توانید آن ها را به راحتی با دکوراسیون خود تطبیق دهید، برخی از محبوب ترین انواع این صندلی ها موارد زیر هستند:

  • صندلی آویز از سقف
  • تاب ریلکسی بافت 
  • تاب ریلکسی تخم مرغی
  • تاب ریلکسی حصیری

که در رنگ ها مدل های مختلفی موجود است و شما می توانید بر اساس نوع مصرفی که دارید، از میان آن ها انتخاب کنید. در کنار زیبایی، باید توجه کنید که کدام موارد برای شما کاربردی تر هستند و با نیاز های شما تطابق بیشتری دارند.

حصیری

این نوع صندلی ها ها از جنس حصیر های طبیعی یا مصنوعی هستند. یک فضای زیبا و دنج را برای شما به وجود می آورند.

این نوع صندلی ها با توجه به ماهیت و شکلی که دارند می توانند در داخل خانه یا اتاق خواب شما کنار میز تحریر یا تخت خواب شما هم استفاده شوند و اگر تمایل دارید که از این نوع صندلی ها در خارج از خانه استفاده کنید، توجه کنید که ممکن است در مقابل آفتاب یا رطوبت مقاومت کمی داشته باشند.

اگر میخواهید که از تاب ریلکسی های حصیری داخل خانه استفاده کنید، می توانید آنها را با نوع کوسن های متنوع و شال مبل های زیبا، تزیین کنید. 

بسته با سایزی که این صندلی ها دارند می توان داخل آنها خوابید و استراحت کرد یا برای نشستن استفاده نمود.

تخم مرغی

تاب ریلکسی های تخم مرغی همانطور که از نامشان پیدا است ظاهری شبیه به تخم مرغ های بزرگ دارند و با نشستن داخل آن ها حس می کنید که داخل یک چنین فضایی قرار گرفته اید. با توجه به پوششی که در بالا و کناره های این نوع صندلی ها وجود دارد، یک حس امنیت و رفاه را برای شما تداعی میکند. 

این تاب ها را نیز میتوان به صورت آویزان از سقف یا بر روی یک پایه قرار داد. معمولا مواردی که روی یک پایه قرار دارد، محبوب تر هستند زیرا هم به راحتی میتوان آن ها را جا به جا کرد و هم امنیت بیشتری دارند و برای نصب آنها نیاز به فعالیت خاصی نیست. اگر یک میز عسلی نیز کنار این صندلی ها قرار دهید کاربردی تر خواهند شد.

تاب ریلکسی های تخم مرغی ساخته شده از فلز برای فضای خارج از منزل مناسب تر هستند و برای این که آن ها را دنج تر و راحت تر کنید میتوانید از انواع بالشتک های نشیمن در داخل آن ها استفاده کنید. اگر به محصولات فلزی علاقه مند هستید، پیشنهاد می کنیم از دسته بندی چوب و فلز ما دیدن نمایید.

بافت 

نوعی دیگر از صندلی های ریلکسی وجود دارد که به صورت بدون فریم و بافته شده از طناب های مخصوص مثل مکرومه هستند. این نوع صندلی ها برای محیط های بسته مناسب تر هستند و راحت تر با دکوراسیون منطبق می شوند.

از آنجایی که این نوع صندلی ها معمولا فریم خاصی ندارند، فضای کمتری را هم اشغال می کنند. برخی از این تاب ها ترکیب بافت با پارچه ساخته شده این و می توانید بدون قرار دادن کوسن و بالش هم داخل آن ها بشینید یا استراحت کنید. 

صندلی ریلکسی های بافت، معمولا با چوب ترکیب زیبایی خلق می کنند و برای دکوراسیون های سبک بوهو و تلفیقی خیلی مناسب هستند. یک صندلی ریلکسی بافت در کنار کتابخانه یک مکان دنج جهت مطالعه برای شما فراهم میکند

صندلی های آویز از سقف

این صندلی ها بر خلاف مورد های قبلی که حالت صمیمی تر داشتند، معمولا از سقف آویزان می شود و قابلیت این را دارند که به صورت دو نفری روی آن ها نشست.

این صندلی ها هم در فضا های باغی قرار دارد که معمولا از فلز هستند و هم حالت ساحلی و حصیری که برای فضا های سرپوشیده مانند بالکن ها بهتر است برخی از این مدل ها به صورت نیمکت هستند که برای قرار گرفتن کنار میز و صندلی ناهار خوری نیز مناسب هستند.

با الهام از indesignlive

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *