آموزشی, دکوراسیون

راهنمای خرید انواع مبل و معرفی پرفروش ترین سبک های مبلمان

راهنمای خرید انواع مبل و معرفی پرفروش ترین سبک های مبلمان

یکی از مهمترین وسایلی که برای خانه خریداری میشود، مبل ها هستند. با توجه به همین مطلب نیز، بخش مهمی از بودجه به این کار اختصاص داده خواهد شد. مبل ها برای ما و دکوراسیون خانه ما مهم هستند، زیرا بخش بزرگی از فعالیت های ما در بخش نشیمن خانه و پیرامون آن ها انجام میشود در این مقاله از گامی نو به شما برای داشتن یک انتخاب بهتر در مورد مبل هایتان، کمک می کنیم.

نکاتی که باید قبل از خرید مبل در نظر بگیرید!

ما از مبل ها برای استراحت کردن، مطالعه، تماشای تلویزیون که روی میز تلویزیون مان قرار داده ایم،  گپ زدن و صحبت کردن با خانواده و مهمان ها و حتی خوردن و آشامیدن استفاده می نماییم. به همین دلیل باید برای انتخاب آن نکاتی را در نظر بگیریم.

حتما امتحان کنید!

حتما امتحان کنید!

با توجه به این که شما بیشترین استفاده از مبل خودتان را دارید، مبل باید برای شما مناسب و متناسب باشد. برای مثال، زمانی که روی مبل ها می نشینید پاهای شما نباید آویزان باشد یا قسمت صندلی و نشیمن باید به قدر عمیق باشد که شما حین نشستن احساس راحتی داشته باشید.
در حالت استاندارد، یک مبل باید دارای نشیمنی به عمق 60 سانتی متر و و ارتفاعی بین 45 تا 50 سانتی متر باشد. اما به یاد داشته باشید که هیچ چیز درست یا غلطی راجع به این اندازه ها وجود ندارد و همانطور که اشاره کردیم، راحتی و آسایش شما اصلی ترین موردی است که باید به آن توجه کنید.

به همین دلیل هم هست که تاکید داریم حتما قبل از خرید یا سفارش مبل مورد نظرتان خود مبل یا نمونه مشابه آن را امتحان کنید!

در حین امتحان کردن مبل ها سلیقه و نیاز های خود را نیز در نظر داشته باشید. اگر دوست دارید که فضایی برای قرار دادن پاهای خود داشته باشید حتما مبل هایی را در نظر بگیرید که دارای پاف باشند یا اگر تمایل دارید که روی مبل در حین دیدن برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود دراز بکشید، بهتر است یک مبل با نشیمن عمیق را انتخاب نمایید یا اگر دوست دارید آن را با میز جلو مبلی خود ست کنید، ارتفاع میز را با نشیمن خود هماهنگ کنید تا در زمان برداشتن و گذاشتن وسایل راحت باشید.

برای قاب یا فریم مبل با کیفیت هزینه کنید!

برای قاب یا فریم مبل با کیفیت هزینه کنید!

از هزینه کردن برای خرید یک مبل با فریم یا قاب با کیفیت، نترسید! اگر دوست دارید مبل شما برای سال های طولانی مهمان خانه شما باشد و به سرعت مجبور به صرف هزینه مجدد و خرید مبل نشوید، یک قابل مبل با کیفیت بالا تنها راه حل شما خواهد بود.
پیشنهاد ما به شما خرید مبلمانی با چوب طبیعی است در خرید مبلمان با پایه های فلزی یا ام دی اف و نئوپان بسیار دقت داشته باشید . حتما از تولید کننده یا فروشنده بخواهید که کیفیت آن را برای شما طی یک ضمانت نامه تایید کند.
یک مبل خوب به راحتی برای 10 سال آینده باید در خانه شما دوام بیاورد. در حالی که برای خرید سایر عناصر دکوراسیون نظیر
میز کنسول یا میز تحریر نیازی به هزینه کردن روی چوب های گران قیمت نیست و متریالی مانند ام دی اف صد در صد جوابگو خواهد بود.

به اندازه فریم به پارچه نیز توجه کنید!

به اندازه فریم به پارچه نیز توجه کنید!

پارچه مبل از وسیع ترین بافت هایی است که در نشیمن شما دیده میشود. حتی می توان گفت که بیشتر از دیوار ها توجه ها را به خود جلب میکند، بنابراین تاثیر زیادی در دکوراسیون دارد. فرقی نمیکند طرفدار طرح ها با جزییات زیاد باشید یا پارچه های مینیمال را میپسندید، باید مطمئن شوید که پارچه انتخابی شما برای مبل ها با سبک و رنگ دکوراسیون شما هماهنگ باشد.

یکی از مواردی که در انتخاب پارچه برای مبلمان باید به آن توجه کنید این است که اگر موقعیت قرار گیری مبل شما به صورتی است که نور خورشید روی آن می افتد، چه به صورت مستقیم و چه از طریق بازتاب آینه، ممکن است پس از مدتی متوجه شوید که رنگ آن قسمت ها کمی پریده است. برای این مواقع استفاده از پارچه هایی با الیاف مصنوعی می تواند گزینه مطمئن تر و مناسب تری باشد.

همچنین در انتخاب پارچه باید مواردی مثل حیوانات خانگی و بچه ها را نیز در نظر بگیرید. پارچه هایی را انتخاب کنید که توسط پنجه حیوانات آسیب نبیند و آلودگی ها و لک ها را بتوان به سادگی از روی آنها پاک کرد. اگر این امکان برای شما وجود دارد، در سفارش مبل ها، روکش ها را طوری در نظر بگیرید که امکان خارج کردن و شستشوی آن ها چه توسط خودتان و چه خشکشویی وجود داشته باشد. این نکته در خصوص سایر عناصر دکوراسیون مثل میز آرایش نیز صدق میکند.

تزیینات را جدی بگیرید!

تزیینات را جدی بگیرید!

تزیینات نیز به اندازه متریال استفاده شده در ساخت مبل ها، دارای اهمیت است. داشتن یک مبل راحتی با تعداد زیادی کوشن راحت و نرم می تواند بعد از یک روز کاری سخت و انرژی بر، خستگی های شما را رفع کند. اما این کوسن ها به طور منظم با الیاف پر شوند یا الیاف داخل آن ها تعویض شود تا همیشه پف کرده و رو فرم باقی بماند و به مرور زمان حالت خود را از دست ندهد.

پیشنهاد میکنیم که از الیاف مصنوعی برای پر کردن داخل کوسن ها استفاده نمایید که حالت خود را دیر تر از دست می دهند و زمان بیشتری روی فرم اولیه خود باقی می مانند و البته هزینه مقرون به صرفه ای نیز دارند. داشته تعداد زیادی کوسن به شرطی مبل های شما را زیبا تر میکند که خود زیبا و مرتب باشند. 

یکی دیگر از گزینه هایی که هم زیبایی و هم راحتی را برای شما به همراه دارد، استفاده از شال مبل است به خصوص در فصل سرد سال تماشای تلویزیون روی مبل در حالی که پتوی گرم و نرم را به خود پیچیده اید، میتواند بسیار لذت بخش باشد.

بیخیال مد شوید!

بیخیال مد شوید!

همیشه باید برای خرید مبلمانی که هزینه زیادی بابت آن ها می پردازید، باید گزینه هایی را انتخاب کنید که تا سال ها بشود از آن ها استفاده نمود. جدا از این که در انتخاب مبلمان باید این مورد را در نظر داشت که به سرعت از مد نیفتد و به قول معروف دمده نشود، باید قابل استفاده نیز باشد. خرید مبل های زیبا و شیک، میتواند خیلی لذت بخش باشد به طوری که از دیدن زیبایی آن ها سیر نشوید، اما آیا به همان اندازه نیز قابل استفاده هستند؟ برای خرید مبل های زیبا که راحت نیستند و از نشستن روی آن ها هیچ لذتی نمی برید، باید حسابی فکر کنید.

پیشنهاد میکنیم روی مبل های قابل استفاده و راحت هزینه کنید تا برای سال ها بتوان از آنها به عنوان عضو اصلی دکوراسیون استفاده نمود که هم زیبا و جذاب باشند و هم در اثر استفاده ساییده نشوند و  زیبایی خود را از دست ندهند.

در اندازه مبل ها دقت کنید!

در اندازه مبل ها دقت کنید!

بدترین اشتباهی که میتوانید در خرید مبل ها مرتکب شوید این است که با فضای شما از لحاظ اندازه همخوانی نداشته باشد و به اصطلاح نامتناسب باشد. بنابراین باید قبل از اقدام به خرید فضای خود را اندازه بگیرید و نسبت به آن به خرید بپردازید. هم به ابعاد طولی و عرضی باید توجه نمود و هم عمق مبل ها یعنی این که چه مقدار فضا را قرار است از هر جهت اشغال کند.

حتی میتوان تاکید داشت که عمق مبل ها بیشتر از دو زاویه دیگر مهم است. مخصوصا اگر پشت مبل ها رادیاتور، پنجره یا پرده قرار دارد و شما مجبور خواهید شد که آن ها را کمی جلوتر بکشید. همچنین باید فضای قرار گیری میز عسلی خود را نیز در نظر داشته باشد و برای آن پیشبینی های لازم را داشته باشید.

در اندازه گیری مبل ها باید فضای رفت و آمد بین قسمت های مختلف خانه را نیز در نظر بگیرید و همچنین برای باز کردن درب ها، پنجره ها، درب کمد ها و کشو ها نیز پیشبینی فضای لازم را بکنید.

یکی از نکاتی که معمولا از قلم می افتد این است که راه پله، درب ورودی و در کل مسیر حمل مبل به داخل خانه باید برای مبل های شما مناسب باشد و در این زمینه دچار مشکل نشوید.

با الهام از housebeautiful

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *