آموزشی, دکوراسیون

غوغای رنگ سفید در دکوراسیون اتاق خواب

همه می دانیم که بهترین رنگ برای استفاده در دکوراسیون رنگ سفید است زیرا به راحتی میتوان از آن در دکوراسیون استفاده نمود و راحت تر از سایر رنگ ها با بقیه دکوراسیون هماهنگ میشود. رنگ سفید و تناژ های مختلف آن به اتاق حس تازگی می بخشد و به تقویت نور در اتاق کمک میکند.

تخفیف گامینو

همچنین میتواند انواع اثاثیه به رنگ سفید را هم خیلی راحت پیدا کنید و هم خیلی راحت با هم ست کنید برای مثال اجزای یک اتاق خواب مثل میز تحریر و میز آرایش دیواری و تخت خواب و میز پاتختی فانتزی همه به راحتی با این رنگ پیدا مش شوند و شما میتوانید به راحتی آن ها را از گامی نو سفارش دهید.

دراور چوبی، خرید دراور ام دی اف، ساخته شده در مجموعه گامی نو

ویژگی های رنگ سفید

رنگ سفید با استفاده از ویژگی های نشاط بخش، فضا را روشن تر و شیک تر میکند و همچنین در اتاق های کم نور تر، باعث روشن تر شدن فضا می شود و حتی در بزرگتر نشان دادن آن هم موثر است. اما با تمام این ویژگی ها استفاده از آن به اندازه بقیه رنگ ها، ریسک هایی در پی دارد.

اگر پالت محدودی از رنگ ها دارید، ناگزیر به استفاده از رنگ سفید روی خواهید آورد. در صورت استفاده از رنگ های بیشتر این رنگ به عنوان یک متعادل کننده مورد استفاده قرار میگیرد.

نکات مهم در استفاده از رنگ سفید

امروزه تناژهای مختلف از رنگ سفید وجود دارد که به اصطلاح ته رنگ های مختلفی را در بر میگیرد. به همین دلیل انتخاب رنگ سفیدی که ته رنگ مناسب با فضا و دکوراسیون اتاق شما داشته باشد، مهم است.

  1. رنگ های سفید با پایه کرم برای اتاق هایی با پنجره های شمالی مناسب تر هستند در حالی که رنگ های سفید با پایه های رنگی سردتر مثل سبز و آبی برای برای اتاق های شرقی گزینه های بهتری هستند، در حالی که اتاق های جنوبی که بهترین و طبیعی ترین نور را دارند، برای اینکه به تعادل نوری برسند، بهتر است با رنگ های سفید خاکی دکور شوند و در پایان برای اتاق های رو به غرب استفاده از یک پایه قرمز برای رنگ سفید بهره برد.
  2. علاوه بر این موارد شما باید مواد استفاده شده در اتاق خود را نیز در نظر بگیرید، برای مثال برای اتاقی که عناصر آن مانند کتابخانه از چوب یا پارچه های با رنگ های گرم استفاده کرده اند، بهتر است از رنگ سفید با تناژهای گرم تر بهره برد و اگر این عناصر به رنگ زرد نزدیک هستند بهتر است سفید با پایه خاکی را امتحان نمایید.
  3. رنگ های سفید در طراحی به خوبی کار میکنند، درصد موفقیت شما در انتخاب رنگ و عناصر را بالا میبردند. از گذشته تا کنون از تناژهای رنگی خنثی مانند سفید در دکوراسیون برای گران تر نشان دادن و بزرگ تر نشان دادن فضا استفاده شده است. برای مثال در یک اتاق خواب سرویس چوب سفید شامل تخته خواب و دراور را می توان با بقیه عناصر دکوراسیون به خوبی تریب نمود.

در دکوراسیون به سبک معاصر بهترین انتخاب سفید های خالص یا با تناژ خاکستری است که تمام ویژگی های مثبت سفید را به همراه دارند و بسیار جلب توجه میکنند که ویژگی مناسب برای این سبک است.

دکوراسیون داخلی، ساخته شده در مجموعه گامی نو

انتخاب بنر مقاله

کدام سفید برای کدام اتاق

اتاق خواب : سفید با تناژ آبی یا سبز برای افزایش احساس آرامش

نشیمن : سفید با تناژ های زرد و نارنجی برای ایجاد حس تازگی و تعامل اجتماعی 

اتاق کار : سفید با تناژ های آبی یا سفید خاص برای افزایش تمرکز 

سرویس بهداشتی : سفید با پایه اخرایی یا صورتی برای افزایش گرما

کلی : سفید با تناژ خاکستری و کلاسیک برای انتخاب های همه جانبه و بسیار قابل اعتماد

تخت خواب دو نفره، تخت خواب دو نفره عروس و داماد

با الهام از housebeautiful

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *