دکوراسیون

ایده‌های جذاب و کاربردی برای چیدمان گل و گیاه در منزل

ایده‌های جذاب و کاربردی برای چیدمان گل و گیاه در منزل

گیاهان حس سرزندگی و شادابی را به دکوراسیون اضافه می‌کنند و از جمله مواردی هستند که بیشتر آدم‌ها دوست دارند در خانه خود داشته باشند. علاوه بر اینکه مراقبت از گیاهان و چیدمان آنها در خانه می‌تواند به زیباتر شدن دکوراسیون منجر شود این مزیت را نیز دارد تا به ایجاد آرامش و تمدد اعصاب شما نیز کمک کند.

تخفیف گامینو

اما چیدمان گیاهان در یک فضای داخلی نیازمند راهنمایی هایی است که ما در این مقاله از گامینو به آن می پردازیم.

حتما برای شما پیش آمده است که با نگاه به گیاهان در دکوراسیون خانه خود به این فکر کرده باشید که آیا آنها را در جای درستی قرار داده ام یا خیر و یا بهترین فضا برای قرار دادن آن ها کدام قسمت از خانه است؟

قرار دادن گیاهان در خانه می‌تواند دکوراسیون شما را زنده تر، گرم تر و جذاب تر کند اما باید بدانید که جایگذاری اشتباه آن‌ها می‌تواند تاثیر معکوس در دکوراسیون داشته باشد و فقط به شلوغ شدن و بی نظمی آن منجر شود و این چیزی نیست که هیچ کس در خانه خود بخواهد اتفاق بیفتد.

ایده‌های جذاب و کاربردی برای چیدمان گل و گیاه در منزل

ایده‌های جذاب و کاربردی برای چیدمان گل و گیاه در منزل

آفتاب یا سایه

اولین چیزی که ذهن ما را به خودش مشغول می‌کند این است که گیاه ما مناسب قرار دادن در آفتاب است یا سایه؟ این مسئله بسیار مهمی است که قبل از هر چیزی نیازهای گیاهان خود و شرایط محیطی مناسب با هر کدام را بررسی کرده و طبق آن عمل کنید.

بسیاری از گیاهان ترجیح می‌دهند که یک نور ملایم و غیر مستقیم را دریافت کنند و در صورت قرار گرفتن مقابل نور شدید ممکن است که برگ‌های آنها بسوزد و یا گیاه خشک شود. پس بر اساس همین موضوع باید گیاهان خود را به خوبی بشناسید. مثلاً اگر گیاه شما به نور کامل خورشید نیاز و در این شرایط رشد بهتری داشته باشد قرار دادن آن مقابل یک پنجره جنوبی در اتاق خواب روی میز تحریر چوبی یا در اتاق نشیمن روی یک میز کنسول مدرن می تواند بهترین انتخاب ممکن برای آن باشد. اما اگر ترجیح میدهید پنجره اتاق خود را با پرده های ضخیم بپوشانید و تخت خواب راحتی خود را در محیطی با نور کم قرار دهید بهتر است فضای دیگری برای قرار دادن گیاهان خود پیدا نمایید.

ایده‌های جذاب و کاربردی برای چیدمان گل و گیاه در منزل

ایده‌های جذاب و کاربردی برای چیدمان گل و گیاه در منزل

گل و گیاه شما به دوست نیاز دارد

استفاده از گیاهان متعدد می‌تواند تواند باعث شود تا گیاه شما بهتر رشد کند. برای گروه بندی گیاهان خود می توانید از دو حالت استفاده کنید این که آنها را در تعداد زوج و یا تعداد فرد قرار دهید.

اگر میخواهید از گیاهان در مقابل آینه دکوراتیو یا روی دراور کشویی خود استفاده کنید. بهتر است که تعداد زوج را در نظر بگیرید در چیدمان گیاهان به تعداد زوج بهتر است که آنها از نظر ابعاد و اندازه نزدیک به هم باشند مثلاً از یک جفت گلدان روی میز ناهار خوری خود استفاده کنید.

اگر دوست دارید که از گیاهان در کنار میز تلویزیون یا میز جلو مبلی چوبی خود لذت ببرید بهتر است که به سراغ تعداد فرد بروید. هیچ چیز به اندازه قرار دادن سه گلدان در اندازه های مختلف نمی تواند جذابیت و زیبایی را به دکوراسیون خانه شما اضافه کند.

برای انتخاب گیاهان در گروه های سه تایی بهتر است که از لحاظ رنگ بافت و ظاهر شبیه به هم نباشند تا بتوانند حس درام لازم را به فضا انتخاب کنند فراموش کنید که از گلدان هایی با ارتفاع های متفاوت و همچنین گیاه هایی با همین ویژگی استفاده کنید تا بتوانید به راحتی چشم را تحت تاثیر قرار دهید.

ایده‌های جذاب و کاربردی برای چیدمان گل و گیاه در منزل

ایده‌های جذاب و کاربردی برای چیدمان گل و گیاه در منزل

انتخاب گلدان مناسب برای گل و گیاه را فراموش نکنید

در مورد انتخاب گلدان باید از دو زاویه به موضوع نگاه کرد بخش اول زیبایی است که گلدان های استفاده شده برای گیاهان در خانه شما باید از لحاظ ظاهری و رنگ با هم هماهنگ باشند تا منجر به شلوغ شدن بیخود و افزایش به هم ریختگی در اتاق شما نشوند. اما تنها ظاهر مهم نیست و باید به نیازهای گلدان نیز توجه کرد مانند نور خورشید که برای هر گیاه متفاوت است نوع خاک گلدان و زهکشی نیز باید متناسب با نیازهای گیاه شما باشد.

در مورد انتخاب رنگ گلدان ها بهتر است به سراغ رنگ های خنثی مانند سفید کرمی و سفالی بروید بسیار بسیار مشکل است با انتخاب این رنگ ها شما در دکوراسیون دچار اشتباه شوید علاوه بر این این نوع رنگ ها به راحتی با هر دکوراسیونی تطبیق پیدا میکند. برای مثال اگر میز پاتختی زیبای شما سفید است از گلدان ها با کنتراست بیشتر مثل قهوه ای یا مشکی روی آن استفاده کنید تا خود را بیشتر نشان دهد.

ایده‌های جذاب و کاربردی برای چیدمان گل و گیاه در منزل

ایده‌های جذاب و کاربردی برای چیدمان گل و گیاه در منزل

از ویژگی‌های گیاهان برای نشان دادن دکوراسیون خود استفاده کنید

گیاهان ماهیت های متفاوتی دارند که می توانید از آنها برای جلب توجه به نکات مهم دکوراسیون خود استفاده کنید برای مثال اگر یک تابلوی هنری زیبا را بالای جاکفشی خود نصب کرده‌اید با قرار دادن گیاهانی که برگ هایی رو به آسمان دارند می توانید به راحتی نگاه ها را به سمت آن سوق دهید. یا برای استفاده بهینه از این فضا ها یک شلف دیواری نصب نمایید و از گیاهان برای تزئین آن استفاده نمایید.

اگر فرش زیبا و مجللی را مقابل کتابخانه و یا صندلی و نشیمن خود پهن کرده‌اید با چند گیاه که برگ‌های رو به زمین دارند می‌توانید نگاه‌ها را به سمت فرش جلب کرده و آن را بیشتر در دکوراسیون خود جلوه ببخشید.

از بهترین گیاهان برای دکوراسیون خانه پتوس که دارند تا بر اساس نیاز شما تطبیق پیدا کرده و بتوانیم برگ های آن ها را به سمت پایین و حالت آویزان یا به سمت بالا روی دیوار حرکت دهید. علاوه بر این مراقبت و نگهداری از پتوس هم بسیار راحت است و کمتر فردی در نگهداری آنها دچار اشتباه می‌شود.

ایده‌های جذاب و کاربردی برای چیدمان گل و گیاه در منزل

ایده‌های جذاب و کاربردی برای چیدمان گل و گیاه در منزل

در استفاده از گل و گیاه متعادل رفتار کنید

درست است که اضافه  کردن گیاهان به دکوراسیون باعث زیباتر شدن آن می شود اما نباید در خرید آنها زیاده روی کنیم. این نکته را مخصوصاً به علاقه مندان به گل و گیاه اکیدا توصیه می کنیم که قبل از خرید یک گیاه به این که فضای کافی برای قرار دادن آن در خانه دارند یا خیر نیز فکر کنند.

انواع گیاهان های داده شده نیز بسیار اهمیت دارد برای مثال یک گیاه کوچک گلدار می تواند برای قرار دادن روی میز پاتختی بسیار مناسب باشد در حالی که یک گلدان دارای شاخه های آویز می‌توانند روی کمد لباس چوبی زیبا تر به نظر برسد.

همچنین باید به سبک دکوراسیون خود نیز توجه کنید. گیاهان مینیمال و ساده و دارای جزئیات کمتر برای دکوراسیون های مدرن و ساده، بیشتر جوابگو هستند. در حالی که اگر دکوراسیون شما دارای جزئیات بیشتری است می توانید به سراغ چند گیاه با جزئیات بیشتر بروید تا هماهنگی کافی را با دکوراسیون شما داشته باشد.

ایده‌های جذاب و کاربردی برای چیدمان گل و گیاه در منزل

ایده‌های جذاب و کاربردی برای چیدمان گل و گیاه در منزل

رنگ را نیز در نظر بگیرید

رنگ ها تاثیر زیادی در دکوراسیون دارند اگر خانه‌ای با تم رنگی خنثی دارید، اضافه کردن چند گیاه سبز می تواند زیبایی آن را بیش از پیش کند. اما زمانی که از رنگ صحبت می‌کنیم تنها منظور ما انتخاب یک گلدان با رنگ مناسب نیست بلکه رنگ خود گیاه نیز دارای اهمیت می‌شود.

شما باید بسته به دکوراسیون خود از طیف های مختلف رنگ سبز برای گیاهان استفاده نمایید یا در برخی موارد آنها را با همدیگر ترکیب کنید. از سبز های بسیار روشن و فسفری گرفته تا سبز های چمنی و تیره انتخاب های فراوانی برای شما وجود دارد.

در مورد انتخاب گیاهان گلدار نیز به این فکر کنید که اگر گیاه شروع به گلدهی نکند و آن رنگ‌های جذاب و درخشان و تند در گلدان شما وجود نداشته باشد، گیاه شما چطور به نظر خواهد رسید؟ در برخی از موارد گیاهان با قرار گرفتن در فضای خانه شما گل نمی دهند و همین باعث می شود که شما از انتخاب آن گیاه پشیمان شوید.

با الهام از wildplantage

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *