دکوراسیون

بهترین فضا برای قرار دادن آینه در دکوراسیون

بهترین فضا برای قرار دادن آینه در منزل

یکی از اصلی ترین اجزای دکوراسیون در خانه ای که می تواند رنگ و بوی یک فضا را به سرعت تغییر دهد، آینه ها هستند! فرقی نمی‌کند که شما کدام یک از اتاق های خانه تان را چیدمان می کنید، به راحتی این امکان وجود دارد تا از آینه دکوراتیو ها برای تزیین در آن استفاده کنید. آینه ها این قابلیت را دارند که به اتاق خواب، آشپزخانه، حمام و سرویس های بهداشتی، اتاق نشیمن و غذاخوری اضافه شوند و آن را زیباتر، پر نور تر و بزرگتر نشان دهند.

یکی از مهمترین نکاتی که در هنگام قرار دادن یک آینه در فضا باید به آن دقت کنید ،این است که چه منظره‌ای در آینه بازتاب داده خواهد شد. برای مثال اگر یک آینه را روبروی پنجره قرار دهید با بازتاب فضای بیرون از خانه، شما یک پنجره دوم برای خانه خود ایجاد کرده‌اید. یا اینکه میتوانید خصوصیت جذاب خانه یا دکوراسیون را در آن بازتاب دهید و حتی از آینه به عنوان نقطه کانونی اتاق استفاده نمایید به بقیه دکوراسیون را حول محور این عنصر چیدمان کنید.

آینه دکوراتیو قدی کیمیا 180

آینه دکوراتیو قدی کیمیا 180

آینه در سرویس بهداشتی

از اولین اتاق‌هایی که حضور آینه در آن را واجب می‌دانیم سرویس‌های بهداشتی هستند. درست است که با هر بار دوش گرفتن آینه دچار بخار می شود اما با این حال همه ما به حضور پر رنگ آینه و نقش مهم آن در فضای حمام واقف ایم.

بهترین قسمت برای آویزان کردن آینه در حمام و سرویس های بهداشتی فضای بالای سینک و روشویی در کنار شلف دیواری است. تنها نکته‌ای که می‌ماند این است که آن را به خوبی و محکم نصب کنیم. توجه به قد افراد خانواده نیز بسیار مهم است. این آینه معمولاً برای اصلاح صورت، مسواک زدن، انجام روتین های پوستی و غیره استفاده می شود، برای همین باید همه افراد خانواده به آن دسترسی مناسب داشته باشند.

اگر یک سرویس بهداشتی بزرگ دارید به شما توصیه می‌کنیم علاوه بر آینه بالای سینک از یک آینه بزرگ نیز بر روی یکی از دیوارهای حمام استفاده کنید این کار باعث می‌شود فضای شما نور کافی داشته باشد و همچنین به بزرگتر نشان دادن حمام شما کمک زیادی میکند. از لحاظ کاربردی بودن نیز به شما این امکان را می‌دهد تا به قسمت‌های غیر قابل دید مانند پشت سرتان به راحتی مسلط باشید.

آینه گریم مربع

آینه گریم مربع

آینه در اتاق خواب

مهمترین فضاهایی که تصور آن بدون آینه برای ما غیر ممکن است اتاق ها هستند. ما بخش زیادی از کارهای شخصی خود مانند آرایش کردن، رسیدگی به پوست و مو و آماده شدن برای بیرون رفتن از خانه را، در مقابل آینه انجام می دهیم. با توجه به اینکه معمولاً لباس های ما و کمد لباس آینه دار ما در این اتاق قرار دارد، داشتن یک آینه نزدیک به محل قرارگیری وسایل شخصی می تواند پروسه آماده شدن ما را راحتتر و سریعتر نماید. البته از لحاظ فنگشویی قرار دادن آینه در اتاق خواب نیاز مند یک سری توجهات می باشد زیرا محل خواب شما در این فضا قرار دارد و قرار دادن اجزای سرویس خواب حتی میز پاتختی فرفورژه یا صندلی و نشیمن نیز روی استرس و آرامش شما تاثیر داشته باشد.

آینه دکوراتیو قدی ستاره 180

آینه دکوراتیو قدی ستاره 180

اگر اتاق شما این فضا را دارد حداقل دو آینه را در اتاق خواب قرار دهید یکی را می توانید بالای میز آرایش یا دراور خود قرار دهید و از آن برای آرایش کردن استفاده کنید و در کنار آن یک آینه قدی نیز در اتاق اضافه کنید تا بتوانید بعد از پوشیدن لباس‌ها تمام استایل خود را در یک نگاه ببینید. اگر فضای کافی برای قرار دادن آینه دوم را ندارید به شما توصیه می‌کنیم آن را پشت در اتاق یا روی در کمد خود قرار دهید تا بدون اشغال فضا بتوانید از مزیت های آن بهره مند شوید‌.

همچنین برای انجام راحتر کارهایی با جزئیات مانند آرایش کردن چشم ها، می توانید از آینه محدب که قابلیت این را دارد اجسام را بزرگتر و واضح تر نشان دهد؛ روی میز آرایش خود استفاده کنید تا برای دیدن جزئیات نیاز نباشد که خیلی به آینه نزدیک شوید.

با خرید یک آینه لوکس و زیبا می توانید دکور اتاق خواب خود را زیبا و شکیل نمایید. درست مانند یک اکسسوری بسیار گران و لوکس که دکوراسیون شما را زیباتر می کند.

آینه گریم قدی

آینه گریم قدی

 آینه در اتاق کودکان

از کودکان و کارهای مربوط به آنها می شود حساسیت های والدین بسیار زیاد است. زیرا می خواهند بدانند که حرف حالیت به تصمیمی که در خصوص کودکان میگیرند به نفع آنها باشد و ضرری کودکشان را تهدید نکند. شاید اولین نکته‌ای که در مورد قرار دادن آینه در اتاق کودکان به ذهن می‌رسد این است که آیا کار درستی می‌باشد یا خیر؟

قرار دادن یک آینه در اتاق کودک می‌تواند باعث شود تا رشد شناختی کودک تا حد زیادی تکامل پیدا کند. علاوه بر این شما یک وسیله سرگرمی عجیب و جذاب را به اتاق فرزندتان اضافه کرده اید که او را مدت ها سرگرم نگه می دارد. این وسیله کمک می کند تا شما در هنگام پوشاندن لباس ها یا درست کردن موی کودک تان دید کامل به پشت سر او را نیز داشته باشید. 

آینه دکوراتیو قدی فیروزه

آینه دکوراتیو قدی فیروزه

تنها نکته ای که اهمیت دارد این است که آینه را در محل درستی نصب کرده باشید تا کودکان بتواند از آن استفاده کند و دیگری این است که استانداردهای لازم و ایمنی کافی در هنگام نصب آینه را رعایت کرده باشید تا احتمال سقوط آینه و آسیب به کودک را تا حد امکان پایین بیاورید. برای ایمنی بیشتر بهتر است که آینه‌ها را به دیوار فیکس کنید و از قرار دادن آنها روی دراور کنار تخت خواب مدرن یا سطوح دیگر مانند میز تحریر چوبی خودداری کنید. زیرا این امکان وجود دارد تا کودک از آن برای بالا رفتن از عنصر زیرین استفاده کند و همین موضوع خطر سقوط آینه را زیاد می کند. با توجه به اینکه آینه ها شکستنی هستند ممکن است باعث آسیب های جبران ناپذیر به کودکان شوند قبل از هرچیزی ایمنی را تا حد کافی بالا ببرید. 

تخفیف گامینو

آینه در دفتر کار

این روزها کار کردن از خانه یک امر رایج شده است. معمولاً اتاق های کار فضاهای کوچکی هستند یا به صورت مشترک با اتاق خواب کاربرد دارند. در اینجور مواقع ،میزان کردن یک آینه بالای میز تحریر به شما کمک می کند تا فضا را بزرگتر نشان دهید و همچنین زیبایی و نور کافی را نیز به اتاق خود وارد کنید. فقط دقت کنید که آینه را نباید مستقیماً روبروی پنجره نصب کنید زیرا باعث می‌شود تا نور شدید به چشم‌های شما آسیب بزند.

آینه دکوراتیو شفق

آینه دکوراتیو شفق

یک آینه در اتاق کار می‌تواند به شما دید کافی از تمام فضاهای پشت سرتان را نیز بدهد تا به این شیوه ورود افراد در اتاقتان را به سرعت حس کنید که در صورت انجام فعالیت‌های دارای سطح امنیتی می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

آینه نزدیک ورودی خانه

از بهترین و فوق العاده ترین قسمت ها برای قرار دادن آینه ها ورودی خانه و بالای جاکفشی داشبردی است به شما هنگام خروج از منزل می توانید نگاهی دوباره به استایل خود بیاندازید و آن را چک کنید تا چیزی را فراموش نکرده باشید و در صورت اشتباه بودن یک عنصر آن را اصلاح کنید‌‌.

آینه دکوراتیو کندو

آینه دکوراتیو کندو

برای تزیین جاکفشی هم می توانید از انواع گیاهان طبیعی شمع ها و خوشبو کننده در مقابل آیین استفاده کنید تا زیبای این قسمت از خانه را نیز مانند سایر مناطق بالا ببرید.

آینه در اتاق نشیمن

شاید به نظر نرسد اما از بهترین قسمت هایی که می توانید از آینه ها در آن استفاده کنید اتاق های نشیمن هستند. شما میتوانید از آینه در بالای میز کنسول مدرن خود استفاده کنید تا علاوه بر بالا بردن زیبایی نور و توهم فضای بزرگتر رو نیز در اتاق به وجود بیاورید. تنها به قرار دادن یک آینه بالای میز کنسول اکتفا نکنید آینه را می توان در ابعاد کوچکتر مانند یک سینی دکوراتیو روی میز جلو مبلی چوبی نیز استفاده نمود. البته قرار دادن آینه در فضا هایی مانند محل قرار گیری میز ناهار خوری نیز به بهبود فضا کمک میکند. اما قرار دادن آن نزدیک تلویزیون جایی که میز تلویزیون ساده و شیک شما قرار داد موجب حواس پرتی خواهد شد.

با الهام از thespruce

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *