آموزشی, دکوراسیون

7 نکته مهم در انتخاب چیدمان اتاق خواب

انتخاب چیدمان اتاق خواب

اتاق خواب مهم ترین بخش هر خانه است و باید طوری طراحی شود که احساس راحتی را برای ساکنان ایجاد کند. بعد از یک روز کاری سخت اتاق خواب است که به ما حس آرامش میدهد. به همین خاطر دکوراسیون و انتخاب چیدمان برای اتاق خواب برای بسیاری از افراد مهم است. نوع چیدمان اتاق خواب در مرحله اول به سلیقه شما بستگی دارد، و بعد از آن اصول طراحی در اتاق خواب مهم است. در ادامه در این باره صحبت کرده ایم.

چیدمان اصولی اتاق خواب

برای چیدن اتاق خواب آن هم به صورت اصولی یکسری نکات مهم وجود دارد، این نکات میتواند اتاق خواب شما را زیبا کند و اگر رعایت نشود باعث بهم ریختگی و بی نظمی اتاق خواب شما خواهد شد. در ادامه به این نکات می پردازیم.

انتخاب بنر مقاله

 • انتخاب چیدمان اتاق خواب

  انتخاب رنگ مناسب

(برای داشتن اتاق خوابی دلباز و شیک سعی کنید از رنگ های مناسب استفاده کنید). این جمله به چه معناست؟

یعنی از رنگ هایی که باعث تیره و کوچک شدن اتاق شما میشود و یا رنگ های بسیار جیغ که آرامش اعصاب را بهم میریزد، استفاده نکنید. بیشتر از رنگ های روشن برای دیوار های اتاق انتخاب کنید.

 1. رنگ سفید
 2. رنگ کرم
 3. رنگ طلایی
 4. رنگ آبی ملایم
 5. سبز پسته ای

این ها رنگ هایی هستند که باعث حس خوب و آرامش می شوند، حال به این معنی نیست که شما حتما از این رنگ ها استفاده کنید، اگر طرفدار رنگ های جیغ هستید می توانید جزئیاتی با این رنگ اضافه کنید و یا یک قسمتی از دیوار را از این رنگ ها استفاده کنید.

انتخاب رنگ روشن فقط مختص به دیوار ها نیست و وسایل چوبی شما هم شامل این موضوع می شود. سعی کنید از رنگ های روشن برای تخت خواب، کمد ها و پرده ها نیز استفاده کنید.انتخاب چیدمان اتاق خواب

 • انتخاب بهترین فضا برای چیدمان وسایل

انتخاب بهترین فضا برای اتاق خواب به این معناست که طوری وسایل اتاق را بچینید، جایی برای رفت و آمد راحت، در اتاق خواب وجود داشته باشد. از قرار دادن وسایل اضافی داخل اتاق بپرهیزید، شلوغی اتاق باعث  آشفتگی و خستگی می شود. اگر متراژ اتاق خواب شما کم است میتوانید از وسایلی که فضای کمتری را اشغال میکند استفاده کنید. برای مثال: شلف، شلف ها هم میتواند به عنوان کتابخانه ای کوچک باشد و هم برای گذاشتن وسایل تزئینی داخل اتاق خواب همینطور برای قرار دادن لوازم آرایشی کنار آیینه اتاق مناسب است.

اگر فضای مناسب و بهینه برای مطالعه میخواهیدپیشنهاد ما به شما میز تحریر دنیز است. خرید میز تحریر کم جا با کاربری مناسب.

 • نور پردازی مناسب اتاق خواب

برای نور پردازی اتاق به چراغ و لامپ های سقفی اکتفا نکنید میتوانید از نور های کوچک تر و ریز تر نیز استفاده کنید مثل استفاده از ریسه های کوچک نور و یا استفاده از آباژور، همچنین برای زیبا تر شدن دکوراسیون اتاق با خرید میز پاتختی کنار تخت خواب خود جلوه ای بهتر به اتاق خواب خود دهید و از عناصر نوری کوچک استفاده کنید. همچنین میتوانید با بهره گیری از نور طبیعی در طول روز حس و حال زیبا تری برای اتاق خود بسازید.

 • انتخاب چیدمان اتاق خوابانتخاب کمد لباس و دراور مناسب

برای داشتن اتاقی مرتب و بدون شلوغی باید از کمد های لباس جادار و شیک استفاده کرد. امروزه کمدها با طراحی جدید تر و فضای بیشتر نیاز اکثر افراد را رفع کرده اند، همچنین استفاده از دراور با تعداد کشو های بالا گزینه مناسبی برای اتاق شما به حساب می آید. اگر فضای اتاق خوابتان به گونه ای است که نمی توانید میز آرایش تهیه کنید میتوانید با خرید میز دراور، و قرار دادن آینه روی میز این نیاز را رفع کنید.

 • آینه فراموش نشود!

از عناصر مفید و بسیار کاربردی خرید آینه است، آینه ها در طول روز با منعکس کردن نور طبیعی باعث روشن ترشدن فضا می شوند و  حس مناسبی به اتاق می دهند، همچنین اتاق را بزرگ تر نشان میدهد. بعلاوه برای رونش تر کردن اتاق خواب و دکوراسیون بهتر از نور پردازی دور آینه هم میتوانید استفاده کنید.انتخاب چیدمان اتاق خواب

 • تخت خواب مناسب

سعی کنید از تخت خواب با جزئیات چوبی زیاد استفاده نکنید، از تخت خواب های ساده و بدون طرح و رنگ روشن میتواند روی چیدمان اتاق خواب شما تاثیر زیادی بگذارد. با خرید تخت خواب جدید روح تازه ای به اتاق خواب خود بدهید. برای رو تختی از پارچه های ساده و رنگ روشن با کمترین طرح استفاده کنید.انتخاب چیدمان اتاق خواب

 • استفاده از عناصر طبیعی

منظور از عناصر طبیعی دیزاین دیوار و اتاق با گیاهان است، از گیاهان شاداب و مخصوص ساختمان استفاده کنید. گلدان های رنگ روشن و کوچک برای اتاق خواب بهترین گزینه هستند. همچنین از پلان های چوبی روی دیوار غافل نشوید، رنگ گرم چوب حس طبیعی بودن و انرژی مثبتی به شما میدهد.انتخاب چیدمان اتاق خواب

سخن آخر

برای داشتن طراحی دکوراسیون مناسب در ابتدا نیاز است، دانش طراحی دکوراسیون را داشته باشید. سعی کنید اتاق خواب را با وسایل زیاد شلوغ نکنید و فضای بیشتری داخل اتاق خواب بگذارید، از وسایلی که آرامش به شما میدهند استفاده کنید تا هنگامی که داخل اتاق خواب هستید حس خوبی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *