آموزشی, دکوراسیون

ایده های جدید و کاربردی برای طراحی دفترکار

دکوراسیون دفترکار یکسری نکات و قواعد دارد که فقط با دانستن این نکات میتوانید فضای کاری خوب داشته باشید، همانطور که می دانید افراد شاغل تقریبا نصف روز خود را در محل کار خود هستند و اگر این فضا کسل کننده و شلخته باشد کار کردن برای افراد داخل این مکان طاقت فرسا خواهد بود، در ادامه نکاتی را برای طراحی دفتر کار خواهیم گفت.

 • انتخاب رنگ دفتر کار

تا کنون روانشناسی رنگ به گوشتان خورده است؟ رنگ ها یکسری انرژی دارند که رنگ های مختلف میتواند حس و حال مختلفی را به انسان منتقل کند.، پس باید رنگی را انتخاب کنید که باعث بالا رفتن تمرکز افراد شود. سعی کنید از رنگ های نشاط آور و شاد استفاده کنید اما رنگی را که باعث جلب توجه است، انتخاب نکنید، فضای کار را باید جوری طراحی کنید که افراد احساس راحتی کنند و از کار کردن در آن فضا لذت ببرند.

 1. رنگ سفید: 

  بسیاری از افراد برای محل کار این رنگ را انتخاب می کنند، درست است که این رنگ ملایم و آرامش بخش است و برای فضاهای کوچک مناسب است اما در استفاده  از این رنگ نباید زیاده روی کرد.

 2. رنگ آبی:

  رنگ آبی هم در دفاتر کار بسیار دیده می شود این را به یاد داشته باشید این رنگ را برای فضای کاری با پلان باز استفاده کنید.

 3. رنگ سبز:

  این رنگ آرام بخش است و باعث کاهش خستگی می شود.

 4. رنگ قرمز: 

  رنگی نشاط آور و گرم است، توجه داشته باشید که این رنگ را برای همه قسمت را استفاده نکنید و سعی کنید در فضاهای کوچک و اتاق هایی که برای جلسات کاری استفاده می شوند، می تواند انتخاب خوبی باشد.

 5. رنگ زرد:

  این رنگ هم که به عنوان رنگی خوش بینانه و الهام بخش یاد می شود.

 • انتخاب پلان باز

امروزه فضای کار با دیوار های زیاد و پارتیشن بندی، مورد علاقه افراد نیست. بیشتر به سوی نقشه های آزاد رفته تا فضای کسل کننده با دیوار های زیاد، این فضا ها باعث تعامل بیشتر افراد حین کار، همفکری و عملکرد بالای افراد میشود، از طرفی چون نیازی به پارتیشن بندی ندارد هزینه های کمتری برای شما خواهد داشت. تغییر دکوراسیون هم برای شما آسان تر خواهد شد.

جهت اطلاعات بیشتر. پارتیشن اداری ، راه حل جدا سازی فضا

 • انتخاب مناسب کمد ادرای

داخل فضای کار مهم است که از چه کمدی برای وسایل و پرونده ها استفاده کنید سعی کنید از کمدهایی با کیفیت بالا و فضای کافی استفاده کنید تا راحت تر وسایل را سر و سامان دهید. ما به شما کمد k110 را پیشنهاد میکنیم. میتوانید برای دیدن مدل های بیشتر از قسمت کمد و رگال دیدن فرمایید.

 • انتخاب مبلمان و صندلی اداری مناسب

مبلمان هم در دفتر کار شما نقش اساسی و مهمی دارد. اگر دفتر کارتان کوچک است از مبلمان کوچک و مخصوص دفاتر کوچک استفاده کنید. سعی کنید از مبلمانی با پارچه های شلوغ استفاده نکنید، در مجموعه گامینو شما میتوانید انواع مبلمان در طرح ها و رنگ های مختلف بیابید.مبلمان اداری

 • انتخاب میز کار مناسب

چون کل روز، کار افراد با میز کارشان است باید از میز های استاندارد برای کار استفاده کنید همچنین صندلی کارکنان هم باید استاندارد با میز باشد تا افراد حین کار خسته نشوند، روی میز کار کامپیوتر شما قرار میگیرد همچنین اسناد و مدراک را روی این میز دسته بندی می کنید و روی میز یادداشت میکنید پس میز کار شما مهم است که چه نوعی و ابعاد آن چگونه باشد. قبل از خرید میز کار  باید مدل آن را مشخص کنید، طبق نیاز های شما انواع میزها موجود است پس ابتدا میز خودت را مشخص کنید و در ادامه قیمت ها را مقایسه کنید تا خریدی مناسب داشته باشید مجموعه گامی نو شما را برای انتخاب میز مناسب کمک خواهد کرد.میز کار اداری

 • انتخاب کتابخانه و فایل مناسب

کتابخانه از اقلام ضروری و بسیار کاربردی در هر محیط کاری است. با کتابخانه شما میتوانید اسناد و وسایل ضروری روزانه را طبقه بندی کنید همینطور شما می توانید برای زیباتر کردن محیط کاری خود از تزئینات برای کتابخانه هم استفاده کنید. همه ما می دانیم هنگام کار بهم ریختگی اسناد و مدارک و وسایل ضروری چقدر می تواند طلاقت فرسا باشد، فایل این نیاز ما را رفع کرده است، خرید فایل کشویی از سری مدل های زیبا و کار آمد برای هر دفتر کاری است. تعداد کشو های فایل ها طبق نیاز شما متغییر است، برای داشتن فایل دلخواه خود میتوانید با مشاوران ما در تماس باشید.

 • استفاده از گل و گیاه

گل و گیاه باعث بالا رفتن کارایی افرد و زیباتر شدن فضای کار میشود، تمیزی و تصفیه هوا و کاهش استرس از فواید وجود عناصر طبیعی است.

در آخر 

اگر می خواهید دفتر کاری را راه اندازی کنید و یا قصد تغییر دکوراسیون در سال جدید را دارید، برای بهتر شدن فضا باید دانش کافی برای تغییرات را داشته باشید. تغییر مفید کارایی را بالا میبرد، این را به یاد داشته باشید دکوراسیون دفتر کار با دکوراسیون منزل دو چیز کاملا جدا و متفاوت است و سعی کنید این دو را با هم اشتباه نگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *