آموزشی, دکوراسیون

5 ایده کاربردی برای تزیین میز کنار تخت خواب یا پاتختی

5 ایده کاربردی برای تزیین میز کنار تخت خواب یا پاتختی

میز کنار تخت خواب تنها نقطه ای است که قبل و بعد خواب چشم هایتان به آن خیره می شود. پس بهتر است که به زیبایی تزیین کنار تخت یا پاتختی ارزش قائل باشیم تا هر روز صبح با انرژی لازم از خواب برخیزیم. در این مقاله گامی نو قصد داریم که شما را با ایده های تزیین کنار با تختی آشنا خواهیم کرد.

کاربرد و مزایای میز پاتختی

کاربرد پاتختی چیست؟ در ابتدا قصد داریم که به کاربردهای پاتختی بپردازیم و به نکاتی اشاره کنیم. میزهای کنار تخت خواب را پاتختی میگویند. این میزها اصولا از نظر سایز کوچک و دارای دو یا سه کشو هستند که لوازم مورد نیاز مثل کتاب، لوازم آرایش، داروها و .. روزمره را در آن قرار می دهند. روی بسیاری از پاتختی ها یک چراغ خواب یا شب خواب با گل های تازه قرار می گیرد که به ما در هنگام استراحت طراوت ببخشد که با آرامش و آسودگی به خواب برویم.

ارتفاع پاتختی

5 ایده کاربردی برای تزیین میز کنار تخت خواب یا پاتختی

حتما به سایز و ارتفاع پاتختی توجه داشته باشد. برای اینکه اتاق خواب شما منظم به نظر برسد باید ارتفاع پاتختی با تخت خوابتان را تنظیم کنید که یکسان باشد و چراغ خواب روی آن نیز باید هم ارتفاع تاج تخت باشد، در این حالت، اتاق شما، خیلی زیباتر دیده می شود.

گل و گیاه طبیعی 

قرار دادن گل های طبیعی را روی میز کنار تخت خواب را  فراموش نکنید زیرا علاوه بر اینکه آنها به شما حس تازگی و نشاط می بخشد، رنگ و بوی بی نظیری را برای شما به ارمغان می آورد و اگر خریدن روزانه گل طبیعی برایتان دشوار است می توانید از گیاه ها با گلدان کوچک استفاده کنید فقط این نکته را در نظر بگیرید که گیاه و گلدان خیلی بزرگ نباشد که باعث بر هم خوردن تعادل و نظم بر روی پاتختی می شود.

قاب و عکس های نوستالژی 

5 ایده کاربردی برای تزیین میز کنار تخت خواب یا پاتختی

شما می توانید از عکس های خانوادگی یا کودکی خود استفاده کنید و روی پاتختی قرار دهید که شب هنگام خواب با دیدن عکس ها حس نوستالژی خوبی به شما دست بدهد و تمام خاطرات کودکی را برایتان زنده کند. همانطور که در پاراگراف بالا مشاهده کردید، در این مورد هم سعی کنید از یک قاب عکس روی میز کنار تخت استفاده کنید.

استفاده از کتاب ها 

5 ایده کاربردی برای تزیین میز کنار تخت خواب یا پاتختی

گذاشتن 3 الی 4 کتاب، بر روی میز پاتختی یا گذاشتن آنها بر روی شلف دیواری هم به زیبایی تزیین پاتختی کمک می کند. این کار راه حل خوبی برای تشویق شما برای مطالعه کتاب می باشد که ساعتی را در روز به مطالعه بپردازید و دکور اتاق شما را مدرن تر نشان می دهد.

جا عودی آبشاری

5 ایده کاربردی برای تزیین میز کنار تخت خواب یا پاتختی

زمانی که عود مخروطی در بالای نگهدارنده جا عودی گذاشته می شود، دود آن مثل آبشار به سمت پایین می آید و جلوه آرامش بخشی به شما القا می کند. استفاده از جاعودی در مرکز میز پاتختی، به تزیین و دکور خوب اتاق شما کمک به سزایی می کند و این روش علاوه بر تزیین روی پاتختی شما، بوی فوق العاده بی نظیری را در فضای اتاق خواب پخش می کند.

هوشمند سازی میز پاتختی

5 ایده کاربردی برای تزیین میز کنار تخت خواب یا پاتختی

هوشمند سازی یکی از نوین ترین و کاربردی ترین ایده برای پاتختی می باشد. شما می توانید از فناوری های نوین مانند نمونه های زیر استفاده کنید:

  • شارژ بی سیم: با هوشمند سازی میز پاتختی، با پد های شارژر بی سیم می توانید برای گوشی های هوشمند استفاده کنید.
  • چراغ های LED: از این نوع چراغ ها می توانید هنگام مطالعه کتاب استفاده کنید و قابلیت تنظیم نور را دارند.
  • کنترل لمسی و حرکتی: با این قابلیت می توانید صدا، نور، چراغ کنترل کنید.
  • ساعت خواب: شما می توانید با اضافه کردن قابلیت ساعت زنگ دار و ردیاب خواب ، می توانید به موقع از خواب بیدار شوید.
  • قفل هوشمند: با این روش می توانید از با استفاده از گوشی، امنیت بیشتری برای وسایل خود ایجاد کنید.

نکات مهم و کاربردی پاتختی

توصیه ما به شما این است که به چیدمان تمام تجهیزات کنار پاتختی توجه کنید و حتما حواستان به یک نواختی تمام اجسام باشد، زیرا بی توجهی به این موضوع، باعث می شود تزئینات کنار پاتختی خیلی به چشم نیاید و حتی شلخته و به هم ریخته به نظر بیاید.پس به یکنواخت بودن اجزای اتاق، سایز پاتختی، رنگ پاتختی و .. توجه داشته باشید.

استفاده و جای گذاری درست میز کنسول، کتابخانه، میز تحریر و… نه تنها باعث جذابیت اتاق خواب شما می شود بلکه باعث می شود تزیین های اتاق خواب و پاتختی نیز، جلوه خیلی بیشتری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *