آموزشی, دکوراسیون

ایده ها و ترفندهای کاربردی برای تغییر دکوراسیون خانه

مقاله تغییر دکوراسیون

تغییر دکوراسیون خانه یکی از بهترین روش ها برای تغییر حال و هوای خانه می باشد که شاید فکر کنید عوض کردن دکوراسیون منزل نیاز به هزینه های بالا دارد اما در این مقاله شمارا با کاربردی ترین و جدیدترین روش ها آشنا خواهیم کرد.

بهترین ایده های تغییر دکوراسیون خانه

اگر قصد تغییر دکوراسیون خانه به صورت خیلی خاص و متفاوت دارید اما دغدغه بودجه آن باعث می شود که منصرف شوید، اصلا نگران این موضوع نباشید چرا که در ادامه، بهترین ایده های تغییر دکوراسیون خانه را به شما ارائه خواهیم داد.

استفاده از آیینه های بزرگ در اتاق پذیرایی

آیینه ها انعکاس نور را در منزل شما گسترش می دهد و باعث بزرگ جلوه دادن فضای اتاق پذیرایی میشود و همچنین اگر ابعاد خانه شما کوچک باشد از آینه قدی یا بزرگ استفاده کنید چون در این صورت فضای خانه روشن تر دیده میشود و در نهایت بزرگتر و دل بازتر به نظر می رسد.

تغییر رنگ دیوارهای خانه

برای تغییر دکوراسیون منزل تغییر رنگ دیوارها از بهترین گزینه ها می باشد، میتوانید از رنگ های خنثی برای پذیرایی و از رنگ های شاد برای اتاق خواب ها استفاده کنید.

استفاده از رنگ های خنثی مثل: طوسی، کرم، خاکستری و.. باعث راحت ست کردن با دیگر اجسام داخل منزل می شود، اما این موضوع بستگی به سلیقه و نوع دکور خانه شما دارد.

مقاله تغییر دکوراسیون

چیدمان مبلمان

تغییر چیدمان مبل یکی از بهترین راهکارها برای تغییر دکوراسیون منزل شما می باشد که این موضوع علاوه بر زیبایی و تنوع در اتاق پذیرایی شما، هزینه ای هم ندارد. شما میتوانید مبلمان خانه را به به صورت U شکل بچینید و میز جلو مبلی را در مرکز این چیدمان قرار دهید و با تغییر مدل و طرح کوسن ها به راحتی در دکور خانه تغییر ایجاد کنید. حتما این نکته را در نظر بگیرید که مبل ها را به دیوار نچسبانید چون با این روش ابعاد خانه شما کوچک تر دیده می شود.

نکته : اگر علاقه مند به دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با ایده و دکور میز جلو مبلی حتما مقاله ایده های منحصر به فرد برای تزیین میز جلو مبلی را مشاهده نمایید.

استفاده از شلف های دیواری 

اگر میخواهید فضای پذیرایی و اتاق خواب ها را تغییر کوچک ولی اساسی دهید استفاده از شلف های دیواری کاربرد بسیاری دارد که از نظر قیمت خیلی مناسب می باشند. روش های چیدن شلف دیواری نیاز به آزمون و خطا دارد اما در نهایت با کمی خلاقیت می توانید آنها را به راحتی با سایل خانه ست کنید.

 • می توانید از آنها به عنوان کتابخانه استفاده کنید.
 • به راحتی میتوان با شلف ها لاندی روم بسازید.
 • می توانید آنها را در بالای دراور نصب کنید.
 • در آشپزخانه برای چیدن ادویه ها نیز به کار می رود.

استفاده از تابلوها و بشقاب های دیوارکوب

برای تغییر دکوراسیون خانه می توانید از تابلوهای دکوراتیو  در قسمت دیوار بالایی مبلمان استفاده کنید و همچنین از زیبایی بشقاب های دیوارکوب با طرح های مختلف در دیوار ساده غافل نشوید، با  این روش ساده و ارزان روح تازه ای به منزل شما داده می شود.

مقاله تغییر دکوراسیون

نورانی کردن فضای خانه

به کار گیری از لوسترها و ریسه های مصنوعی برای نورانی کردن خانه یکی از خلاقانه ترین ایده ها می باشد. سعی کنید از لوستر بزرگ در اتاق پذیرایی و لوستر سایز متوسط در آشپزخانه و اتاق غذاخوری استفاده کنید و ریسه های مصنوعی را در کناره های دیوار، کنار سقف، در کنار کتابخانه و غیره قرار دهید.

اهمیت فرش و قالیچه

قالیچه های رنگارنگ و فرش های دستبافت برای زیباتر شدن خانه جلوه بسیاری دارد. معمولا حضور فرش و قالچه های روستایی با نخ های رنگارنگ حس نشاط و جذابیت را به خانه می دهد.

 دیوار پشت تلویزیون

سعی کنید دیوار پشت تلویزیون یک دیوار خاصی باشد که تلویزیون را به دیوار بچسبانید، دیوار برجسته یا دیوار دور نورانی یکی از بهترین گزینه ها برای چسباندن تلویزیون و قرار دادن میز تلویزیون ساده می باشد.

اهمیت میز کنسول در خانه

میز کنسول علاوه بر جذاب و ترند بودن، یکی از کاربردی ترین وسیله در محل پذیرایی است. چون هم به قشنگ تر شدن چیدمان خانه کمک می کند و هم کلی کشو با فضای مناسب دارد که میتوانید در داخل آن وسایل های روزمره را قرار داد. برای زیبا تر شدن میز کنسول شما می توانید از آیینه و شمعدان بر روی آن قرار دهید و انتخاب میز بستگی به دکور خانه و سلیقه شما دارد که میز کنسوله شما چه طراحی و سبکی داشته باشد.

انواع میز کنسول عبارتند از:

 1. میز کنسول اسپرت
 2. میز کنسول مدرن
 3. میز کنسول سلطنتی
 4. میز کنسول با معماری و طرح مینیمال
 5. و…

دیزاین اتاق خواب 

مقاله تغییر دکوراسیون

همانطور که میدانید اتاق خواب اجزا و اجسام مشخصی مثل: تخت خواب، پرده، میز آرایش، کتابخانه و… دارد.

اهمیت تخت خواب در اتاق مهم می باشد حتما به این نکته نوجه داشته باشید که ساده بودن در عین حال جذابیت شاخصه اصلی برای دکور خانه می باشد. پس توجه کنید اگر میخواهید هزینه بالایی برای تخت های سلطنتی پرداخت نکنید، تخت انتخابی شما ساده و مدرن باشد.

اگر قصد دارید کتابخانه و میز تحریر اتاق خوابتان را به صورت ست تهیه نکنید، حتما به این مورد نیز توجه داشته باشید که اتاق خواب چون فضای بزرگی ندارد باید تمام وسایل های آن با هم یکنواخت و یکسان با هم ست شوند تا ابعاد اتاقتان بزرگ تر و منظم دیده شد.

و همچنین اگر اتاق شما از نظر متراژ، خیلی کوچک است، میتوانید از میز تحریر هایی که دارای کتابخانه می باشند، استفاده کنید. با این ایده هم فضای کمتری اشغال می شود و هم هزینه کمتری پرداخت می کنید.

اگر قصد ندارید دیوار های اتاق خوابتان را رنگ کنید می توانید از برچسب و استیکرهای رنگی ارزان استفاده کنید، چسباندن این استیکر ها بر روی دیوار های آسیب دیده یکی از بهرین روش ها برای جذاب تر شدن دیوارهای اتاق می شود.

دکوراسیون اتاق غذا خوری

وسایل و لوازم اتاق غذا خوری میز نهارخوری و صندلی نشیمنگاهی است که چیدن آنها در این مکان نیاز به توجه قابل توجهی دارد چرا که در این مکان، برای صرف وعده های غذایی وقت گذرانده می شود و باید حس صمیمیت و راحتی را به افراد خانه القا کند.

در اتاق غذاخوری نیز مانند اتاق خواب به دلیل ابعاد کوچک باید وسایل ها با هم همخونی داشته باشند و چیدمان به صورت مرتب انجام شود تا حس خوبی به ما دست بدهد. در این مکان می توانید برای جلوه بیشتر از گل و گیاه، از ظرف های دکوری، از اکسسوری های کوچک مثل: دستمال، رومیزی و.. استفاده شود.

مقاله تغییر دکوراسیون

چیدمان آشپزخانه 

 • بهتر است که رنگ وسایل آشپزخانه با رنگ بندی دیوار و کابینت های آشپزخانه همخوونی داشته باشد.
 • کابینت های یکدست و هم تراز به آشپزخانه فضای جلوه بیشتری می دهد.
 • حتما در آشپزخانه از فرش استفاده کنید.
 • اکسسوری و گل و گیاه را نیز فراموش نکنید.

نتیجه گیری: تغییر چیدمان و دکور خانه کار دشواری نیست فقط ملزم به رعایت کردن یک سری نکات می باشد که همانطور که در این مقاله گامی نو که خواندید یکدست بودن و همخونی داشتن وسایل و تجهیزات خانه به زیباتر و به روز بودن آن خیلی کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *