دکوراسیون, مبلمان

رنگ بژ در دکوراسیون، چگونه رنگ بژ را ست کنیم؟ سال 1403

رنگ بژ در دکوراسیون، چگونه رنگ بژ را ست کنیم؟

اگر در حال تهیه جهیزیه و چیدمان خانه خود هستید یا می‌خواهید دکور خانه خود را تغییر دهید به شما استفاده از رنگ بژ را برای تم خانه خود توصیه می‌کنیم.
همانطور که مطمئنا میدانید انتخاب صحیح رنگ ها کلید اصلی موفقیت در چیدمان دکوراسیون هر فضایی است. رنگ بژ یک رنگ قهوه ای روشن با سایه کرمی ملایم است که در دسته منطبق‌ترین رنگ‌ها قرار می‌گیرد.
این رنگ جزو کلاسیک ترین رنگ ها در دکوراسیون داخلی است، زیرا رنگ آرام و خنثی بژ برای تزئین هر اتاقی مناسب است. برخی می گویند رنگ بژ بسیار خسته کننده است. اما طراحان حرفه ای آن را به عنوان یک رنگ عالی معرفی می کنند، زیرا دارای یک ویژگی عالی است آن هم اینکه می توان آن را با همه رنگ ها ست کرد.

رنگ بژ در دکوراسیون، چگونه رنگ بژ را ست کنیم؟

استفاده از رنگ بژ در دکوراسیون

رنگ بژ الهام گرفته شده از طبیعت است و تناژ های مختلف آن را میتوان در ساحل و گندم زار دید. رنگ بژ بسیار هماهنگ شونده و انعطاف پذیر است  و میتوان آن را به عنوان پایه ای برای هر تم رنگی که در ذهن دارید در نظر گرفت. به همین دلیل این رنگ را به وفور در خانه ها، ادارات، مغازه ها، کافه ها و … دیده می شود.

رنگ بژ در دکوراسیون، چگونه رنگ بژ را ست کنیم؟

رنگ بژ در اتاق پذیرایی

میتوان تناژ های مختلف رنگ بژ را در دکوراسیون اتاق نشیمن یافت دید و از آنجایی که رنگ گرم و صمیمی است آن را برای گردهمایی های خانوادگی مناسب و همچنین با خصوصیت آرامش بخشی که دارد برای ایجاد حس آرامش در اتاق پذیرایی مناسب است. از خصوصیات جذاب رنگ بژ این است که از نظر بصری اتاق را بزرگتر نشان می دهد و گزینه خوبی برای استفاده در اتاق های کوچک است. اگر رنگ‌های ثانویه  روشن را به دکوراسیون خود اضافه کنید، اتاق حس تازگی و منحصر به فرد پیدا می‌کند.
رنگ بژ را به دلیل خصوصیاتی که دارد به راحتی می‌توان با اثاثیه چوبی مثل میز تلویزیون، میز کنسول، جاکفشی، میز جلو مبلی و عسلی و میز ناهارخوری ست کرد.

رنگ بژ در دکوراسیون، چگونه رنگ بژ را ست کنیم؟

رنگ بژ در آشپزخانه

رنگ بژ برای استفاده در آشپزخانه نیز بسیار مناسب است می‌توان آن را با رنگ‌های سفید قهوه‌ای و خاکستری به راحتی ست کرد. تا یک کنتراست جذاب ایجاد نمود اما اگر دوست دارید به یک ظاهر لاکچری برسید می‌توانید آن را با رنگ‌های طلایی و رزگلد ترکیب کنید.

رنگ بژ در دکوراسیون، چگونه رنگ بژ را ست کنیم؟

ترکیب رنگی‌های مناسب با رنگ بژ

بژ و سفید

با این رنگ ها به راحتی می توانید به یک ترکیب آرامش بخش دست پیدا کنید. استفاده از رنگ بژ در اتاق هایی که در آن نور کافی وجود ندارد کمک می کند جادارتر و پرنور تر به نظر برسد. هر دو  تناژ روشن و پررنگ بژ با سفید نتیجه خوبی خواهد داشت و به شما حس یک فنجان قهوه گرم با شیر را میدهد.

رنگ بژ در دکوراسیون، چگونه رنگ بژ را ست کنیم؟

بژ و آبی

این ترکیب رنگ بسیار تداعی کننده طبیعت  است و ما را به یاد ساحل دریا می‌اندازد. اگر به دنبال یک ترکیب رنگ برای حمام هستید این دو رنگ بسیار مناسب است،  بهتر است از تناژ های روشن بژ و آبی یا فیروزه ای استفاده کنید تا احساس خنکی دلپذیری ایجاد کنید و اتاق را از نظر بصری بزرگتر نشان دهید.
اگر میخواهید  این پالت رنگ را برای اتاق خواب استفاده کنید، باید از رنگ های پررنگ تری استفاده کنید، به عنوان مثال، دیوارهای شنی رنگ و ملافه یا پرده آهای آبی گزینه مناسبی هستند.

رنگ بژ در دکوراسیون، چگونه رنگ بژ را ست کنیم؟

بژ و طوسی

این ترکیب برای اتاق نشیمن عالی است که حس سبک و آرامی به اتاق میدهد. طوسی سرد به رنگ بژ گرم  تعادل می بخشد. بنابراین می توان از این رنگ ها در ادارات  در کنار عناصر شیشه ای چوب و فلزی استفاده کرد.

رنگ بژ در دکوراسیون، چگونه رنگ بژ را ست کنیم؟

بژ و قهوه ای

اگر می خواهید به حس  گرما و صمیمیت باورنکردنی برسید، این صحیح ترین ترکیب می باشد. به همین دلیل،  است که ترکیب کرم و قهوه ای رایج ترین ترکیب رنگ در فضای داخلی است. دیوارهای بژ با مبلمان قهوه ای یا کف چوبی، یک ترکیب کلاسیک می سازد که در هر اتاقی کاربرد دارد.

رنگ بژ در دکوراسیون، چگونه رنگ بژ را ست کنیم؟

بژ و سبز

رنگ سبز مغز پسته ای می تواند دکوراسیون طراحی شده با بژ را متحول کند. اکسسوری های رنگی مانند پرده های سبز روی پنجره ها بسیار زیبا به نظر می رسند، همچنین کوسن روی مبل یا صندلی و نشیمن در یک طرف و پارکت بژ تیره و دیوارهای بژ روشن در طرف دیگر بسیار زیبا به نظر می رسند. این طرح رنگی امکانات زیادی را برای تزیین اتاق خواب، اتاق نشیمن یا هر فضایی ایجاد می کند.

رنگ بژ در دکوراسیون، چگونه رنگ بژ را ست کنیم؟

نتیجه گیری

اگر به دنبال یک ترکیب رنگی میگردید که خیلی راحت بتوان آن را را در دکوراسیون استفاده نمود و نیز تا سالها برای شما تازگی داشته باشد حتما به سراغ رنگ بژ برای تم خانه خود بروید.
این رنگ به دلیل گستره استفاده از این رنگ شما میتواند انواع وسایل دکوراسیون اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود از قبیل تخت خواب، میز پاتختی، میز تحریر، میز آرایش، دراور و کمد را به راحتی در این رنگ یا رنگ های مناسب که با آن ست میشوند پیدا کنید. به همین دلیل کار با آن خیلی راحت است و برای مبتدی ها تم رنگ مناسبی محسوب میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *