اخبار, دکوراسیون

ترندهای کاشی و سرامیک در سال 2024 یا 1403

ترندهای کاشی و سرامیک در سال 2024 یا 1403

از آنجایی که فضای زیادی از خانه ما به خصوص در آشپزخانه و سرویس بهداشتی و مخصوصا حمام با استفاده از کاشی و سرامیک پوشیده میشود، برای اینکه به دکوراسیونی مد روز و زیبا دست پیدا کنیم باید به طور مداوم اطلاعات خود را راجع به جدیدترین ترند ها و محبوب ترین ها به روز نگه داریم.

در ادامه این مقاله از گامی نو به معرفی ترند های روز کاشی و سرامیک در دنیای دکوراسیون داخلی میپردازیم تا بتوانید انتخاب های بهتری برای این منظور داشته باشید.

ترندهای کاشی در سال پیش رو

در سال آینده یعنی 2024-1403 طراحی های مد نظر متخصصان بیشتر به سمت سبک های ارگانیک و الهام گرفته شده از طبیعت خواهد رفت و به همین دلیل هم رنگهای نزدیک به طبیعت مانند بژ، قهوه ای و سبز را بیشتر از سایر رنگ ها خواهیم دید.

همچنین طرح های مینیمال و ساده به دلیل محدودیت فضایی که در اختیار داریم و البته حس آرامش و پاکیزگی که القا می کنند، طرفداران بسیاری پیدا خواهد کرد و توسط طراحان پیشنهاد خواهد شد. طرح های مثل مرمر و رنگ های جواهری جایگاه ویژه ای در بین دارند.

ترندهای کاشی و سرامیک در سال 2024 یا 1403

کاشی مترو

اگر در شبکه های اجتماعی مانند پینترست و اینستاگرام کمی جست و جو کرده باشید این نوع کاشی ها حتما توجه شما را به خود جلب کرده است. کاشی های مترویی که به خصوص در فضای بین کابینت های آشپزخانه تاثیر فوق العاده ای داشته است. 

سطح براق و صیقلی آن ها چه در رنگ های تیره و چه در رنگ های روشن با بازتاب نور فضا را روشن تر و باز تر میکند. این طرح ها برای اکثر سبک های دکوراسیونی رایج از مدرن و معاصر گرفته تا تلفیقی و مینیمال مناسب هستند. 

ترندهای کاشی و سرامیک در سال 2024 یا 1403

لانه زنبوری

کاشی های لانه زنبوری با طرح های ریز یکی از ترند های کاشی و سرامیک در سال آینده خواهد بود. این طرح در فضا های وسیع خود را خیلی بهتر نشان می دهد و برای کف سالن پذیرایی با پلان باز که به آشپزخانه متصل باشد و فضای زیر مبلمان شما نظیر میز ناهار خوری را پوشش بدهد، بسیار خیره کننده خواهد بود. 

البته این کاشی ها یا سرامیک ها تنوع استفاده گسترده ای دارند و در فضای حمام و سرویس بهداشتی هم قابل استفاده با نتیجه ای جالب توجه خواهند بود.

ترندهای کاشی و سرامیک در سال 2024 یا 1403

مرمر سفید 

از زمانی که این سنگ در دکوراسیون مورد استفاده قرار گرفته است تا کنون، به هیچ عنوان کنار گذاشته نشده است و همواره جزء پر استفاده ترین و در عین حال لوکس ترین گزینه ها بوده است. اگر به سبک دکوراسیون مینیمال که استفاده از رنگ های روشن در آن خیلی رایج است، علاقه دارید حتما به یک کفپوش با سنگ مرمر یا طرح آن برای صرفه جویی در هزینه ها فکر کنید.

طرح های عربی

کاشی های طرح عربی که در فرهنگ خاورمیانه خیلی مرسوم هستند نیز از ترند های سال خواهند بود. این طرح ها با برش های نرم و موزونی که دارند، سردی و خشونت استفاده از کاشی و سرامیک را تا اندازه زیادی معتدل تر میکند. همین باعث میشود بتوان آن ها را در فضا های غیر متعارف تری نظیر اتاق خواب در قسمت دیوار شاخص جایی که تاج تخت خواب شما و میز پاتختی تان قرار میگرد، استفاده نمود.

ترندهای کاشی و سرامیک در سال 2024 یا 1403

طرح مشبک 

از دیگر طرح هایی که زیبایی و جذابیت خاص خود را دارد و با استفاده از آن حس وقار و نظم و انضباط را میتوان در فضا ایجاد نمود، همین طرح، یعنی چیدمان مشبک است که با استفاده از ترکیب طرح مربع و مستطیل در جهای عمودی و افقی کنار هم ایجاد میشوند. این طرح که یک پس زمینه کلاسیک را برای شما ایجاد میکند و تا سال ها میتواند بدون این که از آن دلزده شوید، مهمان خانه های شما باشد.

ترندهای کاشی و سرامیک در سال 2024 یا 1403

دیوار ها

چه کسی گفته است که فقط میتوان در کف اتاق ها از مرمر استفاده نمود؟ زیبایی طبیعی این سنگ واقعا جذاب و محصور کننده است و میتوان از آن ها حتی به عنوان تزیین دیوار شاخص پشت صندلی و نشیمن و یا مقابل آن ها پشت عناصر دیگری مثل میز تلویزیون و حتی میز کنسول نیز استفاده نمود. هم به صورت سنگ های بزرگ یک تکه و هم صورت کاشی های کوچکتر می توان از این طرح ها در دکوراسیون بهره برد.

با الهام از stonetiledepot

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *