آموزشی, دکوراسیون

انتخاب بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه + عکس

بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه + عکس

به جرات می توان گفت در انتخاب رنگ برای یک اتاق دخترانه شما دست بازی دارید زیرا همه رنگ های موجود در یک جعبه مداد رنگی را میتوانید برای اتاق دخترانه استفاده نمایید. با این تفاسیر شاید فکر کنید که انتخاب رنگ برای برای اتاق خواب دخترتان کار راحتی است اما بجز رنگ های کلیشه ای گزینه های عالی ای برای انتخاب وجود دارد که در ادامه این مقاله از گامی نو آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

صورتی و سبز

صورتی و سبز بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه

نمیشود از رنگ های دخترانه صحبت کرد و از صورتی حرفی نزد. اما توصیه میکنیم که برای این که یک دکوراسیون منحصر به فرد داشته باشید، فقط از رنگ صورتی استفاده نکنید و آن را رنگ های دیگر ترکیب کنید تا اتاق مورد نظرتان را شیک و مدرن نمایید. از بهترین رنگ ها برای ترکیب با صورتی رنگ سبز است که به شما برای ایجاد یک دکور شیک و خاص کمک میکند.

زرد روشن و زیبا

زرد روشن و زیبا بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه

اگر به دنبال ترکیب رنگ جذاب برای اتاق خواب دخترتان هستید که از نظر جنسیتی خنثی باشد استفاده از رنگ زرد روشن راه خوبی است. استفاده از این رنگ در ست ملحفه ها و اکسسوری ها میتواند به دکور اتاق جذابیت و انرژی ببخشد. رنگ زرد به دکوراسیون ظرافت اضافه میکند و اگر آن را با رنگ های خنثی مانند طوسی ست کنید یک نتیجه عالی خواهید داشت.

سفید و درجه یک

سفید و درجه یک بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه

در حالی که رنگ های مختلف میتواند اتاق خواب شما را زیبا کند، اما هیچ کدام جای رنگ سفید را نمی گیرند. مخصوصا اگر دختر شما در سنین نوجوانی یا آغاز این دوره می باشد استفاده از رنگ سفید اتاق را روشن، جذاب میکند و به راحتی می توانید مبلمان مختلف مانند تخت خواب اسپرت و دراور دخترانه و … را به آن اضافه کنید بدون این که ترکیب رنگ میز آرایش مدرن و کمد لباس جدید در اتاق بهم بخورد.

آبی

آبی بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه

تناژهای مختلف آبی به خاطر خصوصیات رنگ آبی که آرامش بخش هستند برای استفاده در دکوراسیون اتاق خواب به خصوص اتاق خواب های دخترانه خیلی مناسب هستند. نه تنها در وسایل بزرگ مانند صندلی و نشیمن بلکه در یک پس زمینه خنثی استفاده از جزییات مانند تابلو ها یا اکسسوری های مختلف مانند یک گلدان که روی میز تحریر دخترانه یا میز پاتختی فانتزی قرار گرفته است می تواند به اتاق رنگ و بو بدهد.

سیاه و سفید

سیاه و سفید بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه

ترکیب رنگ های کلاسیک مانند سیاه و سفید هیچ وقت خسته کننده نمی شوند و همیشه هم ترند هستند. مخصوصا اگر برای دختران جوان و نوجوان به دنبال تم دکوراسیون هستید، این ترکیب رنگی میتواند در عین حال که جذاب است وقار لازم را نیز دارد.

بنفش و یاسی

بنفش و یاسی بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه

اگر به رنگ هایی مانند صورتی علاقه دارید اما به نظرتان خیلی تکراری و کلیشه ای شده است؛ رنگ بنفش و یاسی در تناژهای مختلف می تواند جایگزین خوبی برای این امر باشد. در کل طیف های پاستی اینگونه رنگ ها هم لطافت و آرامش را به همراه دارد اگر بنفش شما به سمت آبی متمایل باشد خصوصیات این رنگ یعنی آرامش را به همراه دارد و اگر به سمت قرمز برود انرژی و شوق با خود به اتاق می آورد.

سبز سدری

سبز سدری بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه

رنگ سبز به دلیل این که از طبیعت الهام گرفته شده است می تواند باعث بیشتر شدن ارتباط شما با طبیعت شود که حسی مانند قرار گرفتن در چنین فضاهایی را تداعی میکند. با توجه به این که چنین سبزی نه برای سن و نه برای جنسیت خاصی طراحی نشده است، میتواند تا سالهای زیادی در اتاق خواب فرزند شما به خوبی بدرخشد.

با الهام از designcafe

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *