دکوراسیون

ترکیب چوب و فلز در دکوراسیون خانه + مزایا و ویژگی ها

ترکیب چوب فلز در دکوراسیون خانه + مزایا و ویژگی ها

ترکیب فلز و چوب در دکوراسیون منزل انرژی جدیدی در آن ایجاد می کند شما با این کار  بافت، گرما و شخصیت را به فضا خانه خود اضافه میکنید و می‌توانید به کمک آن یک اتاق کسل‌کننده به فضایی پر احساس تبدیل کنید. ترکیب بافت های مختلف با هم به هر محیطی سرزندگی و هیجان می بخشد و آن را کاربردی میکند.

ترکیب چوب فلز در دکوراسیون خانه + مزایا و ویژگی ها

انواع فلز های مختلف در بازار وجود دارد که از آنها برای ساخت مبلمان های مختلف از میز کنسول تا تخت خواب و کتابخانه و میز آرایش استفاده میشود که می توان از بین آن ها به آهن های رنگ شده، استیل، برنج، مس و … اشاره کرد که در بسیار از موارد با چوب ترکیب شده اند و حال و هوای اتاق شما متفاوت نموده اند.

استفاده از چوب و فلز در دکوراسیون

نکته مهمی که در هر دکوراسیونی باید به آن توجه کنید این است که در نهایت یک چیدمان متعادل داشته باشید زیرا تنها در این صورت است که شما موفق میشوید فضایی ایجاد کنید که تماشای آن برای چشم ها لذت بخش است و دیدن آنها احساس خوبی به شما دست می دهد. چنین تعادلی تنها با ترکیب درست بافت ها رنگ ها متریال و چیدمان صحیح اثاثیه کنار هم به دست می آید. پس صرفا استفاده از چوب و فلز یا هر متریال دیگری می تواند تضمین کننده زیبایی خانه شما باشد.

ترکیب چوب فلز در دکوراسیون خانه + مزایا و ویژگی ها

طراحان زیادی در سراسر دنیا معتقند که با ترکیب دو عنصر مانند انرژی های یین و یانگ می توانید انرژی متعادلی را در سراسر اتاق خود به جریان درآورید. مخصوصا ترکیب چوب و فلز در دکوراسیون داخلی چه مدرن و چه کلاسیک و حتی مینیمال به شما برای رسیدن به این انرژی متعادل کمک زیادی میکند.

همانطور که میدانید چوب گرما بخش است که در ترکیب با سردی فلز تاثیر فوق العاده ای را از نظر بصری و روحی در بیننده و استفاده کننده میگذارد.

ترکیب چوب فلز در دکوراسیون خانه + مزایا و ویژگی ها

چوب

چوب به دلیل وصل کردن ما به طبیعت، به ما حس زنده بودن و مادرانه ای را می دهد که با گرما و لطافت همراه است. این ماده در عین حال که مستحکم است به بیننده یک خاصیت نرم بودن را القا می کند که با دیدن آن ها حس امنیت و آرامش را تجربه میکنیم.

قرار گرفتن در فضایی که از چوب در ساخت و تجهیز آن استفاده شده است، می تواند اثراتی مانند زمانی که ما در طبیعت و خارج از منزل میگذرانیم را به ذهن و جسم ما القا کند حتی تحقیقات ثابت کرده اند که میتواند باعث کاهش فشار خون و ضربان قلب، کاهش استرس و اضطراب و افزایش تعاملات اجتماعی مثبت می شود.

ترکیب چوب فلز در دکوراسیون خانه + مزایا و ویژگی ها

همچنین طی بررسی ها مشخص شده است که محصولات چوبی داخل یک اتاق با تعدیل رطوبت، کیفیت هوای داخل خانه را بهبود می بخشد. اگر جزو گروهی هستند که حساسیت های تنفسی دارند بهترین متریال برای شما چوب بدون روکش است که به سلامت شما آسیب نمی رساند اما نگهداری از آن سخت تر است.

همچنین چوب با جذب امواج صوتی از اکو شدن صدا در محیط جلوگیری میکند و به نوعی یک عایق برای صدا است.

ترکیب چوب فلز در دکوراسیون خانه + مزایا و ویژگی ها

اگر به دنبال رسیدن به دکوراسیون با ظاهر چوب هستند اما هزینه آن برای شما بالا میرود میتوانید انواع مشتقات چوبی مانند ام دی اف و پلای وود که در محصولات تولید شده توسط گامی نو از آنها استفاده می شود را انتخاب نمایید که زیبایی و استحکام را توام با هم دارد.

فلز

استفاده از متریال فلزی در هر فضایی به آن حس استحکام و تجمل می بخشد. و باعث میشود دکوراسیون شما تصویری غنی از خود به نمایش بگذارد. فرقی نمی کند که یک مجسمه برنجی باشد که زیبایی را به نمایش می گذارد یا بخشی از مبلمان شما که در آن آهن به کار رفته است در هر صورت شخصیت بخشی به دکوراسیون بخشی از خصوصیات فلزات است.

ترکیب چوب فلز در دکوراسیون خانه + مزایا و ویژگی ها

یکی از جذاب ترین چیزها در مورد فلز، توانایی آن در انعکاس بالای نور است. با بازتاب نور توسط سطوح فلزی وسایل خانه شما پر نور تر و روشن تر میشود که خاصیتی مانند آن ها را برای ما تکرار میکند. 

فلز عنصری قدرتمند در دکوراسیون است که به دکوراسیون شما حس بالغ بودن میدهد اگر فلز را همراه با رنگ های تیره مانند مشکی یا خاکستری ترکیب کنید، به شیک شدن فضای شما کمک زیادی می نماید. در حالی که وقار فضا حفظ میشود. اگر در حال چیدمان دکوراسیون دفتر کار خود هستید، یک میز تحریر و کتابخانه که در آنها از فلز استفاده شده است را حتما امتحان کنید.

ترکیب چوب فلز در دکوراسیون خانه + مزایا و ویژگی ها

به طور کلی در طراحی محصولات فلزی از اشکال تیز، گوشه های 90 درجه و خطوط صاف استفاده می شود که به مدرن شدن آنها کمک زیادی میکند. معمولا پایه‌های میز و صندلی، نرده‌های راه پله و پایه‌های لامپ ها از فلز ساخته شده‌اند و این خطوط صاف و تمیز در  طراحی معاصر، مدرن و مینیمال تغییرات مثبتی را برای ظاهری کامل تر و ظریف‌تر را ایجاد کنند.

با الهام از melanielissackinteriors

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *