دکوراسیون

از فضای پرت پذیرایی خوب استفاده کن! + عکس

از فضای پرت پذیرایی خوب استفاده کن! + عکس

امروزه افراد بیشتر از گذشته مجبور هستند در خانه‌هایی با متراژ پایین زندگی کنند همین موضوع باعث شده است تا آنها مجبور باشند که به صورت مداوم با کمبود فضا سر و کله بزنند یکی از این راه‌ها که افراد برای مبارزه با کمبود فضا استفاده کرده‌اند، کمک گرفتن از خلاقیت برای استفاده از فضاهای پرت مخصوصاً در اتاق خواب و اتاق پذیرایی است.

در ادامه این مقاله از گامی نو ما به شما ایده‌هایی برای استفاده از فضاهای هدر رفته اتاق نشیمن خواهیم داد تا برای استفاده بهینه‌تر از این فضاها کمک کرده باشیم.

بالای درب اتاق نشیمن

تا حالا چند بار شده است که به فضای بالای درب اتاق خود فکر کنید. احتمالاً هیچ وقت! مگر اینکه هنگام خانه تکانی بخواهید آنجا را تمیز کنید.

اما همین نقطه فراموش شده می‌تواند یک فضای عالی برای استفاده باشد. برای مثال در این جا افراد این قسمت را به یک کتابخانه تبدیل کرده‌اند. شما نیز می‌توانید همین ایده را اجرا کنید یا با افزودن چند شلف دیواری فضایی برای قرار دادن وسایل خود خلق کنید.

پنجره ها

معمولا فضای مقابل پنجره‌ها بدون استفاده رها می‌شود‌. ما عادت داریم که مقابل پنجره‌ها را با پرده‌ها بپوشانیم اما می‌توان از قسمت جلوی پنجره‌ها برای ایجاد یک نشیمن استفاده کرد تا به این وسیله هم به بیرون از خانه دید داشته باشیم و هم یک فضای دنج برای استراحت ایجاد کنیم. این ایده میتواند در پنجره کنار آشپزخانه به عنوان صندلی و نشیمن میز ناهار خوری یا صبحانه خوری با کاربرد حداقلی از فضا استفاده شود.

کنار ستون ها

خیلی اتفاق می افتد که در اتاق نشیمن شما یک ستون مزاحم وجود داشته باشد. می توانید مانند این تصویر در کنار ستون ها قفسه هایی ایجاد کنید و از آنها برای قرار دادن وسایلی مانند کتابها و … استفاده نمایید. از آینه‌ های یک راه عالی برای پوشاندن ستون‌ها است. در این موارد استفاده از متریال چوب و فلز به دلیل استحکام بیشتر ایده مناسبی است.

طاقچه ها و قفسه های باریک

شاید به نظر نرسد اما چند قفسه باریک در کنار دیوار می تواند در افزایش فضای ذخیره سازی اتاق بسیار کمک کننده باشد. نه تنها در اتاق نشیمن از آنها می توان برای قرار دادن انواع وسیله استفاده کرد. برای مثال قفسه‌های باریک در کنار میز آرایش شما می‌توانند برای قرار دادن چنین وسایلی استفاده شوند که خیلی در نظم دادن اتاق موثر است. اثاثیه باریک مانند یک جاکفشی داشبوردی که عمق کمی دارد هم به همین میزان با کمترین استفاده از فضا کاربرد زیادی در پی دارد.

یک میز جلو مبلی مناسب

شما می‌توانید مانند این تصویر از یک میز جلو مبلی که یک قفسه پایینی دارد برای استفاده از فضای پرت زیر آن کمک بگیرید. اگر دوست دارید که یک فضای ذخیره سازی کاربردی‌تر هم داشته باشید کافیست یک میز جلو مبلی دارای کشو یا کمد سفارش دهید و از آن مانند یک میز کنسول برای قرار دادن وسایل خود استفاده کنید. همین ایده را می توانید روی میز تلویزیون هم اجرا کنید.

فضای روی دیوار

از عمده‌ترین فضاهای پرت در خانه می‌توان به فضای روی دیوارها در قسمت بالایی سایر وسایل اشاره نمود. فضاهایی مانند بالای میز تحریر یا  تخت خواب و مبل معمولاً نادیده گرفته می‌شود و در بهترین حالت از آن برای نصب دکوری‌ها استفاده میشود. قفسه‌های دیواری از بهترین ابزار برای چنین استفاده‌هایی می‌باشد.

پشت کاناپه

اگر فضای خانه شما به صورتی است که مجبور هستید مبل‌ها را در مرکز اتاق بچینید. به راحتی با قرار دادن میز کنترل های در پشت کاناپه ها به راحتی می‌توانید یک فضای پرت را نجات دهید‌. این میز ها بهترین مکان ها برای قرار دادن دکوری ها و آباژور ها برای زیبا تر کردن خانه تان است.

دیوار تلویزیون

معمولا کناره های میز تلویزیون ها خیلی تلف میشود. اگر یک دیوار تلویزیون طراحی نمایید، چندین قفسه، کمد، دراور و … نصیبتان میشود که در جای دادن وسایل شما کمک بزرگی خواهد بود همچنین سایر وسایل مانند اسپیکر ها، ستاپ باکس ها و گیرنده ها و حتی کنسول های بازی را در خود جای می دهد و شلوغی را تا حد زیادی کاهش میدهد.

با الهام از houzz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *