آموزشی, دکوراسیون

اشتباهات رایج چیدمان مبلمان در دکوراسیون خانه های ایرانی

همه ما به دکوراسیون خانه خود اهمیت زیادی می دهیم و تمام تلاش خود را می کنیم تا آن را به بهترین شکل ممکن دکور کنیم. اما ممکن است در این راه اشتباهاتی داشته باشیم که تمام زحمات ما را از بین ببرد. در این مقاله از گامی نو ما به این اشتباهات اشاره می کنیم.

عدم گذاشتن فضای کافی برای حرکت 

خیلی مهم است که فضای کافی برای جابجایی و حرکت بگذارید. فضا به این معنی است که مبلمان و سایر اشیاء نباید خیلی نزدیک به هم قرار گیرند، زیرا این امر می تواند حرکت در اتاق را دشوار کند.

علاوه بر این، مهم است که در نظر بگیرید چقدر فضای لازم برای باز و بسته کردن درها برای مثل در کمد لباس مدرن و کشوهای دراور ام دی اف و همچنین دسترسی به هر مکان ذخیره سازی لازم است. در نهایت، مهم است که فضای کافی برای حرکت راحت افراد بدون نیاز به هل دادن مبلمان یا اشیاء دیگر باقی بگذارید.

عدم گذاشتن فضای کافی برای حرکت 

عدم توجه به سبک خانه 

به همان اندازه نیز  مهم است که سبکی خانه خود را در نظر بگیرید. این شامل در نظر گرفتن معماری، مبلمان موجود و طراحی کلی فضا است. نادیده گرفتن سبک خانه می تواند منجر به ظاهری نامتناسب و از هم گسیخته شود که شخصیت صاحب خانه را منعکس نمی کند.

علاوه بر این، خرید و انتخاب قطعات جدیدی که با سبک موجود خانه مطابقت داشته باشد. می تواند دشوار باشد. که با خرید از گامی نو به راحتی امکان پذیر است برای مثال میتوانید میز آرایش مدرن جدید خود را با سرویس خواب خود شامل تخت خواب یک نفره و .. ست کنید.

عدم توجه به نورپردازی 

نورپردازی یک خانه می تواند تاثیر چشمگیری بر ظاهر و احساس کلی یک فضا داشته باشد و در نظر نگرفتن این موضوع هنگام چیدمان دکوراسیون داخلی شما می تواند نتیجه نامطلوبی داشته باشد. بدون در نظر گرفتن نوع و اندازه وسایل مورد نیاز، شدت نوری که ارائه می کنند و فضای مورد نظری که می توانند به اتاق بیاورند، نتایج دکوراسیون شما ممکن است بسیار کمتر از حد مطلوب باشد.

مثلا استفاده تنها از یک نور در مرکز اتاق میتواند مبل ها را روشن کند اما ممکن است میز ناهار خوری 4 نفره شما در قسمت تاریک قرار بگیرد بنابر این برای هر فضا باید نور پردازی مجزا داشته باشید.

تخفیف گامینو

نادیده گرفتن مقیاس و تناسب 

باید مقیاس و نسبت عناصر نسبت به هم را در نظر بگیرید. نادیده گرفتن مقیاس و تناسب می تواند منجر به ایجاد اتاقی شود که درهم، نامتعادل و خسته کننده به نظر می رسد.

بدون مقیاس و تناسب، مبلمان و دکور ممکن است برای فضا خیلی بزرگ یا خیلی کوچک به نظر برسند و اتاق را ناهنجار و از نا هماهنگ جلوه دهند. علاوه بر این، نادیده گرفتن مقیاس و تناسب می تواند ایجاد یک سبک طراحی منسجم را دشوار کند، زیرا مواردی که با یکدیگر تناسب ندارند ممکن است با هم برخورد کنند و از نمای کلی اتاق بکاهند.

مثلا میز پاتختی زیبا خیلی کوچک در کنار تخت خواب بزرگ و حجیم شما زیبایی هر دو مورد را از بین میبرد.

نادیده گرفتن اهمیت رنگ 

رنگ یک عنصر مهم در چیدمان دکوراسیون منزل است. می توان از آن برای ایجاد احساس گرما، آرامش و راحتی در خانه استفاده کرد. همچنین می توان از رنگ برای ایجاد حس تعادل و هماهنگی در اتاق بهره برد. یا  از رنگ برای ایجاد فضایی سرشار از انرژی و سرزندگی استفاده نمود در ضمن از رنگ برای ایجاد حس تجمل و پیچیدگی یاری خواست. بنابراین، مهم است که هنگام چیدمان خانه، به انتخاب رنگ مناسب بها دهید.

نادیده گرفتن اهمیت رنگ 

تصمیم گیری بر اساس سلیقه شخصی و نه مد 

 وقتی صحبت از چیدمان دکوراسیون خانه می شود، مهم است که تصمیم گیری بر اساس سلیقه شما باشد و نه مد و ترند روز. ترند ها در دکوراسیون خانه می تواند به شما کمک کند ظاهری مدرن و شیک ایجاد کنید که در آزمون زمان مقاومت کند.

همچنین می تواند به شما کمک کند تا از آخرین مد های و جزییات جدید در طراحی مطلع شوید و از رقبا جلوتر بمانید. علاوه بر این، این مد های روز می توانند به شما کمک کنند ظاهری منسجم در سرتاسر خانه خود ایجاد کنید که آن را شیک تر و حرفه ای تر نشان می دهد.

در نهایت، می توانند به شما کمک کنند فضایی ایجاد کنید که هم از نظر زیبایی شناسی دلپذیر و هم کاربردی باشد. برای مثال اگر در خانه کار میکنید مهم است که یک میز مطالعه با امکانات مورد نیازتان داشته باشید.

عدم توجه به مبلمان موجود 

هنگام تزیین خانه، باید مبلمان موجود را در نظر بگیرید. این شامل در نظر گرفتن اندازه، شکل و رنگ مبلمان و همچنین سبک کلی اتاق است. همچنین مهم است که به این فکر کنید که مبلمان چگونه در طراحی کلی فضا قرار می گیرند. هنگام تصمیم گیری در مورد یک مبلمان جدید، بایستی در نظر داشته باشید که با قطعات موجود چگونه به نظر می رسد.

اگر مبلمان به سبک موجود اتاق نمی‌خورد، بهتر است قطعه‌ای متفاوت انتخاب کنید یا قطعات موجود را تغییر دهید. برای مثال اگر می خواهید یک میز کنسول خریداری نمایید بهتر است آن را میز تلویزیون دیواری یا جلو مبلی چوب ست کنید.

نادیده گرفتن قدرت لوازم جانبی و اکسسوری ها 

اکسسوری بخش مهمی از چیدمان دکوراسیون منزل است، زیرا می تواند به فضا جان بخشیده و آن را جذاب تر جلوه دهد. نادیده گرفتن قدرت لوازم جانبی می تواند منجر به ایجاد اتاقی شود که کسل کننده و غیر صمیمی به نظر می رسد. لوازم جانبی مانند کوسن ها، فرش ها، تابلو ها و اشیاء تزئینی می توانند به ایجاد ظاهری منسجم و کامل در اتاق کمک کنند.

انتخاب بنر مقاله

عدم توجه به تاثیر بافت ها

بافت یکی از اجزای مهم دکوراسیون خانه است و نباید از آن غافل شد. ترکیب بافت های مختلف می تواند به یک اتاق عمق و جذابیت بدهد. به عنوان مثال، استفاده از ترکیبی از پارچه های نرم مانند مخمل و کتان و سطوح سخت مانند چوب و فلز، می تواند زیبایی منحصر به فردی ایجاد کند که جذاب و راحت است.

علاوه بر این، استفاده از بافت های مختلف می تواند به ایجاد حس تعادل و هماهنگی در یک فضا کمک کند. با در نظر گرفتن تاثیر بافت در چیدمان های دکوراسیون منزل، می توانید یک طرح بصری دلپذیر و منسجم ایجاد کنید.

عدم توجه به تاثیر بافت ها

عدم توجه به تاثیر فضای باز در چیدمان 

هنگام تزیین خانه، فضای بیرون را در نظر بگیرید. این شامل در نظر گرفتن عناصر طبیعی محیط پیرامون ، آب و هوا، چشم انداز، و مقدار نور طبیعی موجود است. این عوامل می توانند تأثیر زیادی بر ظاهر و احساس کلی یک خانه داشته باشند و باید هنگام انتخاب رنگ، بافت و مبلمان مورد توجه قرار گیرند. 

به عنوان مثال، یک خانه روشن و مطبوع در آب و هوای گرم و خشک ممکن است از رنگ‌های روشن‌تر و پارچه‌های قابل تنفس بهره‌مند باشد، در حالی که خانه‌های تاریک‌تر و دنج‌تر در آب‌وهوای خنک‌تر ممکن است از رنگ‌های غنی‌تر و پارچه‌های سنگین‌تر بهره‌مند شوند.

علاوه بر این، مقدار نور طبیعی موجود در یک خانه باید هنگام انتخاب پرده ها و وسایل روشنایی در نظر گرفته شود. در نهایت، هنگام انتخاب مبلمان و لوازم جانبی فضای باز باید به منظره بیرون از خانه توجه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *