آموزشی, دکوراسیون

بهترین ایده ها برای دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی کوچک

سرویس بهداشتی و حمام ها اغلب در چیدمان دکوراسیون نادیده گرفته می شوند، اما می توانند مکانی عالی برای ابراز سبک دکوراسیون شما و ایجاد فضایی زیبا برای تمام خانه شما باشند. با چند تغییر ساده می توانید حمام و سرویس بهداشتی خود را به فضایی زیبا و کاربردی تبدیل کنید. در راه گامی نو همراه شما خواهد بود. 

برای بازسازی سرویس بهداشتی خود داشتن یک برنامه ریزی دقیق بسیار مهم است. برنامه ریزی درست به تمام سوالات شما در حین تغییر دکوراسیون و بازسازی جواب می دهد و در نتیجه شما را به سوی یک سرویس بهداشتی زیبا و مطابق سلیقه تان هدایت می کند.

سوالاتی که در هنگام بازسازی باید از خود بپرسید:

افرادی که از سرویس بهداشتی و حمام استفاده می کنند چه کسانی هستند؟

برای مثال اینکه دو بزرگسال برای ساعات اولیه صبح از سرویس بهداشتی استفاده می کنند یا کودکان نیز در آن سهیم هستند، در اجرای دکوراسیون تاثیر زیادی دارد.

تخفیف گامینو

دوست دارید چه فعالیت هایی انجام دهید؟

آیا به مکانی برای قرار دادن وسایل آرایشی خود مانند میز آرایش دیواری احتیاج دارید و کار های روتین پوستی نظیر شستشو را در آن انجام می دهید؟ آیا دوست دارید که فضایی کاملا مجزا بین روشویی و سرویس بهداشتی خود داشته باشید؟ یا اینکه ترجیح می دهید یک کمد لباس مدرن برای قرار دادن حوله ها و سایر وسایل خود داشته باشید؟ به طور کلی نیاز سنجی دید و انتظار شما از سرویس بهداشتی تان را واضح می کند.

محل های قرار گیری عناصر را مشخص کنید:

مدل اول : روبرو

در این مدل باید سینک را در مقابل توالت قرار داد به طوری که مستقیما رو به روی هم باشند تا بعد استفاده  از توالت به طور مستقیم برای شستن دست ها به آن دسترسی داشت. این مدل برای سرویس بهداشتی های مستطیلی و راهرو مانند مناسب تر هستند. همچنین وجود یک آینه میتواند فضا را بزرگ تر نشان دهد.

مدل دوم : کنار هم 

در این مدل که بیشتر برای سرویس بهداشتی های بسیار کوچک مورد استفاده قرار می گیرند، با قرار دادن سینک و توالت کنار هم کمترین فضا را اشغال می کنید. این مدل برای فضا های مربعی مناسب است. میتوانید از شلف حمام برای افزایش فضای ذخیره سازی خود استفاده کنید.

مدل سوم : حمام کامل

اگر نیازی به تفکیک فضای حمام از توالت ندارید، بهترین مدل چیدمان برای شما این مدل است که تمام عناصر را در فضا به بهترین شکل ممکن کنار هم قرار میدهد. در این نوع چیدمان بهتر است که توالت کنار سینک و سینک مقابل حمام قرار بگیرد. و به حالت یک میز کنسول  از سطح آن برای قرار دادن وسایل خود استفاده نمایید.

مدل چهارم : سینک دوبل

اگر از جمله افرادی هستند که در محیط سرویس بهداشتی خود به آرایش کردن یا روتینر های زیبایی می پردازید، بهترین کار برای شما قرار دادن یک سینک دوبل است که فضای زیادی برای جای دادن وسایل شما فراهم میکند.

ایده های چیدمان حمام و سرویس بهداشتی 

بزرگ یا کوچک، هر حمامی برای درخشش نیاز به یک چیدمان خوب دارد. در این مقاله از گامی نو برخی از بهترین ایده ها برای دکوراسیون حمام وجود دارد که به شما کمک می کند فضایی را ایجاد کنید که دوستش داشته باشید.

 1. یک پالت رنگی انتخاب کنید:

 یک رنگ روشن و درخشان می تواند خیلی سریع ظاهر حمام شما را تغییر دهد. ضافه کردن یک دیوار برجسته یا اصلی با رنگ روشن، انتخاب رنگ درست برای عناصر دکوراسیون در این فضا یا حتی اضافه کردن یک چادری رنگارنگ به زمین، از جمله ایده های تغییر دکوراسیون سرویس های بهداشتی هستند.

اگر از اتاق خواب و کنار دراور لباس خود ورودی به حمام دارید بهتر است با تناژ رنگی این اتاق هماهنگ باشد.

 1. تابلو نقاشی یا دکوری دیواری آویزان کنید:

آثار هنری می توانند رنگ و بوی شخصیت را به هر اتاق اضافه کنند و حمام نیز از این قاعده مستثنی نیست. چند قطعه هنری را به دیوارها آویزان کنید تا فضایی منحصر به فرد و جذاب ایجاد کنید. 

 1. یک آینه بزرگ و زیبا نصب کنید:

آینه ها یک راه عالی برای بزرگ تر و روشن تر نشان دادن یک حمام کوچک هستند. نصب یک آینه دکوراتیو بزرگ زیبا برای ایجاد یک نقطه کانونی در فضا را فراموش نکنید. 

 1. بافت اضافه کنید:

عناصر بافت دار  مانند فرش، حوله و پرده می توانند جذابیت بصری را به هر سرویس بهداشتی ای اضافه کنند. موادی را انتخاب کنید که هم شیک و هم کاربردی باشند تا فضایی دنج و جذاب ایجاد نمایید. 

 1. یک چراغ خاص نصب کنید:

نورپردازی می تواند تفاوت زیادی در ظاهر و احساس یک اتاق ایجاد کند. برای ایجاد یک فضای منحصر به فرد و جذاب، نصب یک چراغ با طراحی خاص را در برنامه قرار دهید.

 1. از گیاهان استفاده کنید:

 گیاهان راهی عالی برای افزودن زندگی و رنگ به هر اتاقی هستند و صرفا نباید کنار میز تلویزیون مدرن یا میز تحریر خاص شما قرار بگیریند. برای ایجاد فضایی آرام و دلپذیر، چند گیاه را به حمام خود اضافه کنید. می توانید از گیاهان مقاوم تر نسبت به نور و رسیدگی کمک بگیرید.

اینها تنها تعدادی از بهترین ایده ها برای دکوراسیون حمام هستند. با چند تغییر ساده می توانید فضایی را ایجاد کنید که دوستش داشته باشید.

چگونه دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام را بهتر کنیم؟

 1. از عناصر  کنترل دما و رطوبت استفاده کنید تا به نحوه ی بهتری به کنترل رطوبت و بو در محیط بهداشتی و حمام دست پیدا کنید.
 2. از منابع نوری مختلف استفاده کنید تا نور های گوناگونی که به سرویس بهداشتی و حمام شما ا می دهند را به آن اضافه کنید
 3. استفاده از سیستم های فلاش تانک برای بهبود عملکرد سیستم تهویه مطبوع بهداشتی و حمام
 4. اضافه کردن محصولات استاندارد نظیر شیر آلات، کمد ها  و به روز رسانی ابزارهای استفاده شده در سرویس بهداشتی و حمام.
 5. استفاده از لوازم نظافت، سرویس های شیک و  فوق العاده برای مرتب و تمیز کردن سرویس بهداشتی و حمام.
 6. ایجاد یک فضای مجزا  و دور از رطوبت برای استفاده از ابزارهای بهداشتی و حمام.
 7. به روزرسانی امکانات سرویس بهداشتی و حمام به صورت دوره ای

انتخاب بنر مقاله

اگر این مقاله برای شما مفید بود پیشنهاد میکنیم که این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *