آموزشی, دکوراسیون

تزئین میز کنسول با ایده های جذاب و خلاقانه

مقاله تزئین میز کنسول

امروزه با توجه به بوجود آمدن سبک های مختلف دکوراسیون، شاهد انواع مختلفی از میز تحریر، دراور و میز کنسول هستیم. اما چالش اصلی و اساسی این روز ها، نحوه تزیین میز کنسول به صورت خاص و جذاب میباشد. برای این کار ایده ها و روش های مختلفی وجود دارد که همه آنها وابسته به شخصیت شما میباشد. حال ممکن است فردی به کتاب، فرد دیگری به دکور های زیبا و یا فردی دیگر به گلدان های زیبای کوچک و بزرگ علاقه داشته باشد. در این مقاله سعی بر آن است که همه سلیقه ها در نظر گرفته شود و به شما جهت چیدمان وسایل بر روی میز کنسول تان کمک شود.

میز کنسول مخصوص یک سبک دکوراسیون نیست

اکثر افراد تصور میکنند میز کنسول صرفا متعلق به سبک های سلطنتی و یا کلاسیک میباشد و از این جهت در دکوراسیون های مدرن و یا مینیمال خود از آن استفاده نمی کنند، گفتنی است که میز کنسول همانند میز آرایش دارای سبک های متنوعی می باشد که تمام سلیقه ها را در بر میگیرد. در ادامه سعی داریم تا با تعدادی تزئین میز کنسول با ایده های جذاب و خلاقانه به شما کمک کنیم.

حضور آینه بر روی میز کنسول

مقاله تزئین میز کنسول

آینه از آن دست از دکور ها محسوب می شود که برای هر سلیقه و سبکی موجود است و شما دیگر نیاز صرف زمان اضافی یا هزینه بالا جهت تهیه آن ندارید. شما میتوانید بسته به شکل آینه مورد نظرتان آن را روی میز و یا به دیوار متصل نمایید. آینه علاوه بر جلوه و شکوهی که به میز کنسول میدهد میتواند با بازتاب نور خورشید یا چراغ موجود در محیط اطراف خود را روشن تر و بزرگتر نشان دهد. توجه داشته باشید که شما میتوانید در کنار استفاده از آینه، از دیگر لوازم دکوری نیز استفاده کنید و شاهد چند برابر شدن جلوه آمیزتان بشوید. پس میتوان گفت آینه جزء جدا نشدنی میز کنسول به شمار می آید. اگر در خانه فضای قرار دادن میز کنسول را ندارید، از جاکفشی خود میتوانید بجای آن استفاده نمایید و آن را اینگونه تزئین کنید.

حضور گلدان و گل بر روی میز کنسول

مقاله تزئین میز کنسول

اکثر افراد علاقه ویژه ای گیاهان سبز و انرژی خاصی که آنها با حضورشان به محیط و منزلشان میدهند، دارند. پس چه مکانی بهتر از میز کنسول میتوان برای آنها پیدا کرد. شما میتوانید با استفاده از گلدان های کوچک سفالی یا شیشه ای که گیاهانی با برگ سبز دارند را بر روی میز کنسول خود قرار دهید تا حس نشاط و تازگی را به خانه شما انتقال دهند. همچنین با حضور گیاهان سبز بر روی میز کنسول های قهوه ای می تواند ترکیب زیبایی بوجود آورد که نظر هر بیننده ای را به خود جلب کند.حال اگر فکر میکنید میتوانید گلدان های بزرگتری در کنار کنسول قرار دهید؛ حتما امتحان کنید، چرا که جلوه میز را چند برابر خواهد کرد. شما میتوانید از باکس های گل مختلفی جهت تقویت سبک مدرن به میز کنسول خود اضافه کنید. از دیگر وسایلی که مانند میز کنسول بر دکوراسیون خیلی تاثیر میگذارد، کتابخانه ها هستند که میتوان از آن ها برای قرار دادن وسایل دکوری هم استفاده نمود.

حضور شمع و شمعدان بر روی میز کنسول

مقاله تزئین میز کنسول

در اکثر خانه های ایرانی و با توجه به بوجود آمدن سبک های مختلف دکوراسیون، شاهد انواع مختلفی از میز تحریر، دراور و میز کنسول هستیم. شمعدان های زیبا و کلاسیکی نیز وجود دارد که گاهی از آنها به خوبی و آنچنان که لایقش هستند، استفاده نمیشود. برای این منظور شما میتوانید با انتخاب صحیح آینه و چیدمان قرینه، دکوری کلاسیک و ویژه داشته باشید. شما میتوانید در کنار آینه و شمعدان خود بر روی میز کنسول از دیگر دکور های متناسب با آنها استفاده کنید. یا با ارتفاع مناسبی از یک شلف دیواری کمک بگیرید.

حضور آباژور بر روی میز کنسول

مقاله تزئین میز کنسول

مقاله تزئین میز کنسول

اگر علاقمند به دکوراسیون مدرن میباشید، حضور آباژور بر روی میز کنسول شما میتواند بهترین گزینه و شاید زیباترین گزینه باشد. شما میتوانید آباژور هایی با رنگ ها و اندازه های مختلف بسته به سلیقه شخصی و البته سبک میز کنسول مورد استفاده، تهیه کنید. آباژور ها به دلیل اینکه علاوه بر نمای زیبایی که دارد و در دکور میز بسیار تاثیر گذار هستند، این امکان را به شما عزیزان می دهد که بتوانید با استفاده از روشن کردن آن یک فضاب نورانی را برای خود بسازید.

حضور کتاب بر روی میز کنسول

مقاله تزئین میز کنسول

مقاله تزئین میز کنسول

اگر علاقه زیادی به کتاب خواندن دارید و همچنین چندین کتاب خاص که شخصیت منحصر به فرد و خاص شما را نشان میدهند دارید، میتوانید از آنها جهت دکور بر روی میز کنسول استفاده کنید تا هم زیبایی میز را چند برابر کنند و هم اطرافیان شما با شخصیت شما بیشتر آشنا شوند. علاوه بر زیبایی خاصی که کتاب ها به میز شما میدهند، میتوانند برای بالاتر بردن وسایل تزئینی دیگر شما نسبت به سطح میز نیز استفاده شوند.

حضور ساعت بر روی میز کنسول

مقاله تزئین میز کنسول

با قرار دادن ساعت های رومیزی بر روی کنسول می توانید سبک کلاسیک و سنتی را در دکور خانه اتان تقویت کنید. میتوان گفت ساعت میتواند شخصیتی خاص و متفاوت به خانه شما بدهد. بنابراین از وجود ساعت بر روی میز کنسول خود درنگ نکنید و این اصل مهم را فراموش نکنید، ساعت ها مدل های مختلفی دارند که شما می توانید با توجه به سبک میز کسنول خود بهترین گزینه را تهیه کنید.

حضور تابلو بر روی میز کنسول

مقاله تزئین میز کنسول

اگر شما فردی علاقمند به خانه و خانواده خود هستید میتوانید با تهیه تابلوهای کوچک و بزرگ از عکس اعضای خانواده خود، میز خود را تزئین کنید. شما همچنین می توانید با استفاده از تابلو های بزرگ متناسب با رنگ و سبک چیدمان منزلتان بر روی دیوار پشت میز کنسول، جذابیت ویژه ای به محیط بدهید و یا می توانید تابلو های کوچک را جایگزین تابلو بزرگ پشت میز کنسول کنید و آنها را به صورت نامنظم و یا در صورت علاقه به صورت منظم به دیوار متصل کنید. تابلو بزرگ همانند آینه این قابلیت را دارند که از دیگر اکسسوری های تزئینی استفاده نمایید.

تقارن و عدم تقارن در چیدمان وسایل روی میز کنسول

شما میتوانید روی میز کنسول خود را به صورت کامل متقارن و یا به صورت نامتقارن، بسته به سلیقه شخصی خود بچینید. این موضوع نشان دهنده شخصیت شما خواهد بود. بنابراین در چیدمان میز کنسول آنچه در ذهن خود دارید را پیاده کنید تا بتوانید یک دکوراسیون جذاب و شیک را برای خود رقم بزنید، شما عزیزان می توانید از مدل های میز کنسول ما برای بهره گیری هرچه بهتر چیدمان استفاده کنید.

حضور مجسمه و آثار هنری بر روی میز کنسول

مقاله تزئین میز کنسول

امروزه مجسمه های مدرن و کلاسیک به راحتی و باب سلیقه هر شخصی وجود دارد. شما میتوانید مجسمه یا آثار هنری دلخواه خود را بر روی میز کنسول قرار دهید تا از جلوه ای که به خانه شما میدهند متحیر شوید.

حضور ظروف زینتی بر روی میز کنسول

مقاله تزئین میز کنسول

اگر به استفاده از مجسمه علاقه ای ندارید ما به شما ظروف زینتی را معرفی میکنیم، چرا که به همان میزان زیبایی را به خانه شما اضافه میکند. همچنین می توانید وسایلی که برای شما چه ارزش مادی و چه ارزش معنوی دارند را بر روی کنسول قرار دهید تا علاوه بر زیبایی دکور منزلتان از دیدن وسایل مورد علاقه تان نیز لذت ببرید.

نکته آخر
برای زیباتر نشان دادن میز کنسول خود باید به نورپردازی محیط، رنگ های استفاده شده در محیط و همچنین عدم شلوغی میز کنسول اطمینان حاصل کنید و یا میتوانید شی خاص را کانون قرار داده تا در نگاه اول آن وسیله مورد توجه واقع شود. همچنین شما میتوانید میز کنسول خود را با سایر وسایل منزل از جمله مبلمان، دراور، کمد لباس و یا تخت خواب خود ست نمایید و از دکور بوجود آمده نهایت لذت را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *