آموزشی

ایده‌های منحصر به فرد برای تزیین میز جلو مبلی

ایده‌های منحصر به فرد برای تزیین میز جلو مبلی

از مهمترین قسمت‌های هر خانه‌ای می‌توان به نشیمن آن خانه اشاره کرد جایی که در آن همراه با خانواده وقت می‌گذرانیم و از دوستان و میهمان‌هایمان در آن پذیرایی می‌کنیم. از آنجایی که عناصر اصلی تشکیل دهنده اتاق نشیمن مبل‌ها هستند و در از آنجایی که میز جلو مبلی در مرکزیت این وسایل قرار دارد توجهات زیادی را به خود جلب می‌کند. بر همین اساس افراد وقت زیادی را برای پیدا کردن یک میز جلو مبلی مناسب زیبا و متناسب با دکوراسیون خود صرف می‌کنند. 

چگونه میز جلو مبلی خود را تزیین کنیم؟

اکنون که جلو مبلی مناسب خود را از گامی نو خریداری نموده‌اید نوبت به آن می‌رسد که یاد بگیریم چگونه آن را به گونه‌ای تزیین کنیم تا جلوه بخش دکوراسیون خانه ما مخصوصاً اتاق نشیمن باشد.

در واقع اصلی‌ترین کاری که ما برای تزیین یک میز جلو مبلی باید انجام دهیم این است که عناصر و وسایل مختلف را به صورتی با هم ترکیب کنیم تا زیباترین نتیجه ممکن را داشته باشیم. فرقی نمی‌کند که یک دکوراسیون به سبک مینیمال یا یک دکوراسیون به سبک کلاسیک را انتخاب کرده باشید، ایده‌هایی که در این مقاله با شما در میان می‌گذاریم به چیدمان بهتر دکوراسیون شما کمک می‌کند. از آنجایی که میز ناهار خوری و میز جلو مبلی در فضا هایی با ماهیت مشابه قرار دارند این تزئینات را میتوانید برای آن ها نیز استفاده کنید.

چگونه میز جلو مبلی خود را تزیین کنیم؟

چگونه میز جلو مبلی خود را تزیین کنیم؟

یک گلدان گل طبیعی همیشه جواب می‌دهد

گل‌های طبیعی به دلیل حس سرزندگی و نشاطی که با خود به همراه دارند می‌توانند با قرارگیری در دکوراسیون بلافاصله تغییرات چشمگیری را ایفا کنند. چه کسی است که از یک دسته گل صورتی زیبا با بوی دلنشین بدش بیاید؟ برای این کار کافیست یک گلدان با کمی آب روی میز جلو مبلی خود قرار دهید و گل‌های تازه و زیبای خود را درون آن بگذارید. اما اگر نمی‌توانید هر هفته یک دسته گل تازه بخرید و یا اینکه  از پژمرده شدن گل‌هایتان ناراحت می‌شوید، باید بگوییم که اصلاً نگران نباشید امروزه گل‌های مصنوعی بسیار زیبایی با ظاهر بسیار طبیعی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای تزیین میز جلو مبلی خود یا میز کنسول مدرن تان به جای گل‌های طبیعی استفاده کنید. اگر به گل های طبیعی حساسیت ندارید می تواند از خاصیت آرامش بخش بودن آن ها استفاده نمایید و در کنار تخت خواب راحتی خود روی میز پاتختی ساده خود نیز آن ها را قرار دهید.

ایده‌های منحصر به فرد برای تزیین میز جلو مبلی یک گلدان گل طبیعی همیشه جواب می‌دهد

یک گلدان گل طبیعی همیشه جواب می‌دهد

تعادل راز اصلی داشتن یک دکوراسیون خوب

برای اینکه یک میز جلو مبلی داشته باشید که کاملاً متعادل تزیین شده است باید بتوانید بافت‌های مختلف را به صحیح‌ترین شیوه با هم ترکیب کنید. برای مثال اگر دوست دارید که یک مجسمه پلی استر را روی میز قرار دهید بهتر است آن را با یک عنصر چوبی یا حصیری و در کنار آن یک گلدان کوچک گیاه طبیعی قرار دهید تا عناصر مختلف را در همخوانی کامل کنار هم جمع آوری کرده باشید.

 

تخفیف گامینو

می توانید در کنار این ترکیب چند کتاب دکوراتیو یا کتاب‌های مورد علاقه خود را نیز اضافه کنید. می توانید همزمان که چند کتاب را در شلف کتابخانه خود قرار داده اید، چند تایی از آن ها را هم روی میز حتی میتوانید به عنوان یک صندلی و نشیمن اضافی و نیز یک میز عسلی، از یک صندلی چوبی استفاده کرده و روی آن را با یک شال مبل زیبا و یک گلدان تزئین نمایید.

 ایده‌های منحصر به فرد برای تزیین میز جلو مبلی تعادل راز اصلی داشتن یک دکوراسیون خوب

تعادل راز اصلی داشتن یک دکوراسیون خوب

خاطرات خوب سفرهای خانوادگی

حتماً با سفرهای مختلفی که داشته‌اید چند سوغاتی زیبا جمع آوری کرده‌ایم از این سوغاتی‌ها برای تزیین میز جلو مبلی خود استفاده کنید. برای مثال اگر خاطرات خوبی از سفر به دریای شمال دارید آن را با چند صدف نشان دهید یا اگر یک ظرف میناکاری شده زیبا دارید چرا آن را در معرض دید قرار نمی‌دهید؟ به این صورت هم با عناصری اصیل به خانه خود شخصیت داده‌اید و هم خاطرات خوب و شاد سفر‌هایتان را به خود و خانواده‌تان یادآوری می‌کنید. این کار را می‌توانید با یک یادبود از مکانی که دوست دارید هم انجام دهید برای مثال اگر عاشق سفر به پاریس هستید یک مجسمه کوچک از برج ایفل می‌تواند این علاقه شما را به زیباترین شکل ممکن نمایش دهد. میتوانید از این دکوری ها را با موارد روی میز تلویزیون نیز ست کنید یا به طور اختصاصی از یک شلف دیواری برای نمایش آن ها کمک بگیرید.

خاطرات خوب سفرهای خانوادگی

خاطرات خوب سفرهای خانوادگی

عکس‌هایتان را به همه نشان دهید

یک ایده خاص و تکرار نشدنی برای دکوراسیون خانه شما چاپ یک مجله یا آلبوم شخصی از مراسم ازدواجتان یا تولد فرزندتان است. شما می‌توانید عکس‌های مورد علاقه خود را در قالب یک مجله چاپ کرده و آن را در حالتی که باز است روی میز جلو مبلی خود قرار دهید به این شیوه کنجکاوی مهمان هایتان را تحریک می‌کنید تا به جای اینکه به یک کتاب صرفاً به دید یک وسیله تزیینی نگاه کند آن را باز کرده و عکس‌های داخل آن را تماشا کند. در اتاق خواب خواب هم درب کمد لباس آینه دار تان یک فضای جالب برای چسباندن عکس ها است.

عکس‌هایتان را به همه نشان دهید

عکس‌هایتان را به همه نشان دهید

با ارتفاع اجسام بازی کنید

برای اینکه دکوری که روی میز جلو مبلی خود می‌چینید خسته کننده و حوصله سربر به نظر برسد باید بتوانید چشم افراد را به بازی بگیرید. بعد از استفاده از بافت‌های مختلف که در پاراگراف‌های بالا به آن اشاره کردیم استفاده از اجسام با ارتفاع‌های متنوع نیز به چرخش و حرکت دید مخاطبانتان کمک می‌کند. به این صورت بیننده وقت بیشتری را برای نگاه کردن به میز صرف می‌کنند و با یک نگاه سرسری و کوتاه از آن عبور نمی‌کند. فراموش نکنید این نکته در همه جای دکوراسیون خانه شما باید صادق باشد حتی اگر در حال تزیین یک جاکفشی مدرن در ورودی خانه خود هستید.

با ارتفاع اجسام بازی کنید

با ارتفاع اجسام بازی کنید

سیاه و سفید بهترین انتخاب

اگر نگران این هستید که با انتخاب رنگ‌های اشتباه برای عناصر تزیینی روی میز جلو مبلی خود دکوراسیون تان را آشفته و شلوغ نشان دهید به شما دو رنگ اصلی سیاه و سفید را پیشنهاد می‌کنیم. شاید در اولین تصور فکر کنید که رنگ سیاه و سفید مخصوص سبک‌هایی مانند مینیمال یا مدرن است اما این کاملاً بستگی به اکسسوری های انتخابی شما دارد که در چه سبکی باشد بهتر است آنها را متناسب با دکوراسیون خود انتخاب کنید تا بهترین نتیجه ممکن را داشته باشید. اگر در حال چیدمان اجزای روی میز جلو مبلی خود هستید که حالت آینه ای دارد بهتر است جزییات کمتری را استفاده نمایید.

سیاه و سفید بهترین انتخاب

سیاه و سفید بهترین انتخاب

کمی نور به دکوراسیون خود اضافه کنید

شمع‌ها در دکوراسیون و تزیینات بسیار کاربردی هستند شما با استفاده از چند شمع می‌توانید هم زیبایی میز خود را تکمیل کنید و هم با انتخاب شمع‌های اسانس‌دار از آنها برای خوشبو کردن محیط اتاق نشیمن خود استفاده کنید. توجه کنید که حتماً نباید خود را به انتخاب یک یا دو شمع محدود کنید یک مجموعه کامل از شمع‌های زیبا که روی یک سینی دکوراتیو قرار گرفتن می‌تواند بهترین تزیین بسته به سلیقه شما برای میز جلو مبلی تان باشد. در انتخاب شمع‌ها دقت کنید که ‌های متنوع و همینطور اشکال با ارتفاع‌های مختلف را استفاده نمایید تا از یکنواخت شدن آنها جلوگیری کنید. استفاده از شمع ها روی دراور در اتاق خواب نیز میتواند به شما برای یک خواب با کیفیت کمک کند.

کمی نور به دکوراسیون خود اضافه کنید

کمی نور به دکوراسیون خود اضافه کنید

از سینی دکوراتیو استفاده کنید

یکی از مطمئن‌ترین تزیینات برای میزهای جلو مبلی استفاده از سینی‌های دکوراتیو است شما می‌توانید از سینی‌های مختلف در ابعاد رنگ‌ها و متریال‌های مختلف استفاده کنید اما پیشنهاد ما به شما استفاده یک سینی طلایی یا نقره‌ای است که با درخشش توجهات همه را به خود جلب کند البته اگر از یک میز با پایه‌هایی به این رنگ‌ها استفاده کرده‌اید بهتر است یک سینی ساده‌تر با متریال دیگری مانند سینی‌های چوبی را در نظر داشته باشید تا با تضاد ایجاد شده به یک نتیجه فوق العاده برسید.

از سینی دکوراتیو استفاده کنید

از سینی دکوراتیو استفاده کنید

سینی دوست ندارید کاسه بردارید

یکی دیگر از برندهایی که در کنار سینی‌های دکوراتیو بسیار توجه می‌کند استفاده از کاسه‌های بزرگ و قرار دادن وسایل تزیینی داخل آن است. این کاسه‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا هر دفعه عناصر تزیینی مختلفی را داخل آنها قرار دهید می‌توانید از چند گوی بافتنی شمع‌های توپی تیله‌های جذاب که در زمان کودکی با آنها بازی می‌کردیم صدف‌هایی که با خود سوغات آورده‌اید یا چند گل خشک برای پر کردن کاسه استفاده کنید.

سینی دوست ندارید کاسه بردارید

سینی دوست ندارید کاسه بردارید

همچنین می‌توانید این کاسه را با خاک و ماسه مناسب پر کنید و چند کاکتوس زیبا و کوچک را به صورت خانوادگی داخل آن بکارید. این نوع کاسه ها برای روی میز آرایش مدرن یا میز تحریر چوبی نیز کاربردی است زیرا وسایل کوچک را به خوبی میتوانید در آنها قرار دهید تا از چشم ها دور بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *