آموزشی, دکوراسیون

دکوراسیون سرویس بهداشتی را مدرن طراحی کنید

به طور خلاصه برای این که بخواهید یک سرویس بهداشتی مدرن داشته باشید؛

یکی از اتاق های مهم هر خانه ای معمولا در طراحی دکوراسیون جزو اولویت های ما نیست، سرویس بهداشتی است. ما معمولا زمان و هزینه بسیار کم تری را روی این اتاق صرف میکنیم و اکثرا در پس ذهن خود تصور میکنیم که ارزش آن را ندارد که برای آن هزینه کنیم. اما سوالی که اکنون مطرح می شود این است که:

چرا طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی حائز اهمیت است؟

همانطور که گفتیم طراحی سرویس های بهداشتی به اندازه بقیه قسمت های خانه دارای اهمیت است، زیرا بعد از نشیمن تقریبا می توان گفت که پر استفاده ترین اتاق خانه است که حتی مهمان ها هم به آن سر میزنند. اما نکته اصلی در مورد دکوراسیون سرویس بهداشتی به ویژه حمام، این است که می تواند مکانی برای خلاص شدن از شر احساسات منفی و تنش های یک روز کاری سخت باشد که با چیدمان صحیح و استفاده درست از وسایل و رنگ ها، قابل اجرا است.

چرا طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی حائز اهمیت است؟

چرا طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی حائز اهمیت است؟

نکته دیگری که داشتن یک طراحی درست برای سرویس بهداشتی را با اهمیت میکند این است که، معمولا کوچکترین اتاق خانه است و باید از فضایی که در اختیار دارید، نهایت استفاده را ببرید. برای مثال با یک طراحی کاربردی میتوانید از انواع شلف دیواری و قفسه ها برای نظم دادن به محیط حمام یا توالت خود استفاده نمایید.

 

تخفیف گامینو

بهترین سبک دکوراسیون برای سرویس بهداشتی

با توجه به محیط محدود این فضا و نیز با بررسی انواع سبک دکوراسیون که در سایر مقالات گامی نو در مورد آن ها به تفصیل توضیح داده ایم، و شما میتواند ان ها را مطالعه نمایید، از بهترین گزینه ها برای سبک مدرن است. اما قبل از اینکه شروع به دیزاین سرویس بهداشتی خود به سبک مدرن نمایید، بهتر است با ویژگی ها این سبک بیشتر آشنا شویم.

طراحی به سبک مدرن چیست؟

از مشخصه هایی که این سبک را از سایرین متمایز می کند، پالت رنگی تک رنگ، خطوط صاف در اثاثیه مثل میز آرایش مدرن  یا میز کنسول آینه ایی، مینیمال بودن، استفاده از عناصر طبیعی و  نیز وجود نور طبیعی است. البته باید دقت نمایید که این سبک را سبک معاصر اشتباه نگیرید.

در یک محیط طراحی شده به سبک مدرن، حداقل جزییات ممکن استفاده شده است که کمک به بزرگتر و خلوت تر دیده شدن آن می کند در نتیجه برای فضا های محدود مانند سرویس بهداشتی مناسب تر است. با توجه به این که که هرج و مرج اضافی در این نوع طراحی وجود ندارد بسیار کاربردی است و شما دسترسی آسانی به قسمت های مختلف خواهید داشت.

 پالت رنگی خنثی بکار رفته در آن مانند، کرم، سفید، بژ و طوسی باعث بزرگ تر و دلباز تر دیده شدن فضا می شود. موضوع بعدی در مورد مبلمان استفاده شده در این فضا ها است که مناسب استفاده در سرویس های بهداشتی نیز می باشد و خصوصیات آن ها می توان متریالی از جمله، چوب، فلز، مصنوعات چوبی مانند ام دی اف یا پلای وود، شیشه، استیل و … اشاره کرد.

بهترین سبک دکوراسیون برای سرویس بهداشتی

بهترین سبک دکوراسیون برای سرویس بهداشتی

چه قوانینی را در چیدمان و دکوراسیون سرویس بهداشتی باید رعایت کنیم؟

قبل از این که شروع به چیدمان سرویس بهداشتی خانه خود کنیم، باید قوانینی که بر اثر سالها آزمون و خطا توسط طراحان داخلی به دست آمده را راجع به این فضا بدانیم. به این صورت انتخاب و حذف موارد بسیار ساده تر خواهد شد. با توجه به این که نمیشود یک سری موازین کلی را، راجع به تمام سرویس های بهداشتی با توجه به تنوع اندازه و پلان دانست، ما تنها به قوانین کلی در این مورد اشاره خواهیم نمود.

 • اغراق نکنید

یکی از دلایلی که به شما سبک مدرن را در طراحی دکوراسیون سرویس های بهداشتی، توصیه کردیم این بود که در این نوع چیدمان جزییات کمی استفاده شده است که دقیقا با این قانون مطابقت دارد. با توجه به این که این محیط اغلب فضای کوچکی است، این که بخواهیم همه چیز را تمام و کمال داشته باشیم، نه تنها باعث نمیشود که محیط زیبایی داشته باشید، بلکه باعث درهم برهمی و آشفتگی می شود.

برای مثال تنها در صورتی که فضای کافی دارید به سراغ سینک بزرگ یا سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی بروید ممکن است در صورتی که هر دو این موارد را داشته باشید فضای کافی برای حرکت و استفاده از آن ها را نداشته باشید.

یا اینکه حمام باید فضایی برای از بین بردن استرس های یک روز سخت باشد و به بیان دیگر آرامش بخش باشد برای همین موضوع باید به سراغ اکسسوری های ساده و رنگ های خنثی تر برویم.

 

چه قوانینی را در چیدمان و دکوراسیون سرویس بهداشتی باید رعایت کنیم؟

چه قوانینی را در چیدمان و دکوراسیون سرویس بهداشتی باید رعایت کنیم؟

 • قرار دادن کابینت های زیاد

قرار دادن یک کابینت، کمد چوبی جدید یا شلف دیواری در سرویس بهداشتی می تواند وضعیت بهم ریخته لوازم آرایشی بهداشتی را کنترل نماید و یک فضای مرتب و منظم را ایجاد کند. لازمه این که بتوانید فضایی مناسب برای خود ایجاد کنید، این است که قبل از هر چیزی به نیاز های خود فکر کنید! برای مثال اگر به جای استفاده از میز آرایش مدرن در اتاق خود، دوست دارید که در فضای روشویی سرویس بهداشتی به آرایش بپردازید، بهتر است چند کشو برای قرار دادن لوازم آرایش خود مانند یک دراور کشویی جادار قرار دهید یا کابینت هایی برای قرار دادن سشوار و اتو مو در نظر بگیرید.

 • به جزئیات توجه کنید

حتی اگر با گران ترین وسایل هم سرویس بهداشتی خود را تجهیز نمایید باز هم ممکن است به یک دکوراسیون زیبا دست نیابید. همانطور که همه میگویند پول سلیقه نمی آورد!! برخی جزئیات برای مثال استفاده از یک دیوار جداکننده شیشه ای شاید در نگاه اول خیلی خاص به نظر برسد اما رسوبات و آلودگی ها و لک هایی که خیلی سریع روی شیشه ایجاد میشود نه تنها زیبایی آن را از بین میبرد بلکه باعث میشود حس کثیفی و منزجر کننده به ما دست دهد.

 • کاربردی بودن اولویت است

برای انتخاب هر قطعه از لوازم در چنین محیط های کوچکی باید کاربردی بودم آن برایتان در اولویت باشد همچنین به دلیل اهمیت رعایت بهداشت در فضای حمام و دستشویی، تمام لوازم باید قابلیت تمیز کردن آسان را داشته باشند. از قرار دادن وسایل غیر ضروری و داشتن نور کافی بسیار توجه کنید.

ویژگی هایی که می تواند به ما در طراحی سرویس بهداشتی مدرن کمک کند.

به طور خلاصه برای این که بخواهید یک سرویس بهداشتی مدرن داشته باشید؛

به طور خلاصه برای این که بخواهید یک سرویس بهداشتی مدرن داشته باشید؛

باید ویژگی های زیر را در طراحی خود بگنجانید:

 • روشویی های بدون پایه
 • کشو و کمد های بدون دستگیره
 • شیرآلات ساده و مینیمالی
 • آینه های ساده و بدون قاب
 • لامپ های ساده و یک تکه
 • پالت رنگی خنثی
 • استفاده از الگو های منظم 

از استفادهی چنین خصوصیاتی نیز باید دوری کنید:

 • دستگیر ها، شیر آلات و جزییات کار شده 
 • گچبری ها و متریال نقش و نگار دار
 • استفاده از اکسسوری های خلاقانه و جسورانه به جز تعداد محدود
 • تلفیق طرح ها و سبک ها به جای تکرار الگو ها

با الهام از : houzz ، masterclass ، gillianco

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *