دکوراسیون

در سال 1403 این کارها رو برای دکور منزلت انجام نده!!

نباید های دکوراسیون در سال 1403

اگر تابحال از خود پرسیده اید که آیا چیدمان خانه من از مد افتاده و یا فضای خانه برای شما کسل کننده است و از دکوراسیون خانه خود خسته شده اید، یا وسایل خانه از نظر شما قدیمی به نظر می آید، این مقاله به شما کمک میکند که یکسری کار که باعث بد شدن دکوراسیون داخلی شما میشود را انجام ندهید. دکوراسیون داخلی دائما در حال تغییر است و هر سال مدل ها و دکور های تازه تری وارد بازار میشود.

راهنمای کامل دکور های از مد افتاده

در ادامه دکور های از مد افتاده و به قولی “دکوراسیون منسوخ ” را به طور کامل خواهیم گفت.

 • دکوراسیون بیش از حد همسان

هماهنگی دقیق مبلمان و دکور در اتاق های خانه زیبایی چندانی در دکوراسیون ندارد، یکنواختی در فضا علاوه بر کسل کننده بودن آن فضا باعث ایجاد حس فضایی فاقد شخصیت میشود. ترکیب های وسایل دیگر را امتحان کنید.

دکوراسیون همسان

 • تزئینات بیش از حد

تزئینات بیش از حد مثل پارچه های پر زرق و برق، تابلو های شلوغ، مبلمان با طرح های پیچیده، فضای خانه را طاقت فرسا میکند، سعی کنید از طرح های ساده و در عین حال شیک استفاده کنید تا هم حس آرامش را از فضا بگیرید و هم دکوراسیون به روز و زیبا داشته باشید.

نباید ها در دکوراسیون تزئینات زیاد

 • روکش پلاستیکی مبلمان

روکش های پلاستیکی زمانی برای محافظت از مبلمان استفاده میشد اما امروزه برای دکوراسیون منزل ناخوشایند است، میتوانید برای محافظت از مبل از پارچه های مقاوم در برابر لکه و مواد شوینده که به راحتی پاک شوند استفاده کنید.

نباید های دکوراسیون روکش پلاستیکی روی مبل

 • استفاده از دیوار های آینه ای

دیوارهای آینه ای زمانی خانه را بزرگ نشان میداد، این مدل امروزه به خاطر ظاهر قدیمی و چسبنده محبوبیت کمتری دارند، اما بازتاب نور از ویژگی های بارز آینه در خانه است که میتوانید با قرار دادن آینه بزرگ  از بازتاب نور در فضا استفاده کرد.

نبایدهای دکوراسیون دیوار آینه ای

 • استفاده از کاشی های تمام سفید

طراحان داخلی بر این باورند که دیگر نباید از کاشی های یک رنگ سفید  استفاده کرد و باید از طرح ها و رنگ های دیگر نیز استفاده شود برای مثال، کاشی های رنگارنگ، لانه رنبوری و و هشت ضلعی استفاده کرد، که این طرح ها در طراحی مدرن وارد آشپزخانه و سرویس های بهداشتی استفاده کرد.

نباید های دکوراسیون کاشی های تمام سفید

 • کاغذ دیواری شلوغ

استفاده از کاغذ دیواری کاری بسیار شیک است اما استفاده از کاغذ دیواری های شلوغ امروز خواهانی ندارد و فضایی ناآرام ایجاد میکند. سعی کنید از کاغذ دیواری های ساده و رنگ روشن استفاده کنید.

نباید های دکوراسیون کغذ دیواری های شلوغ

 • پرده های شلوغ

از موارد دیگر دکوراسیون منسوخ شده استفاده از پرده های شلوغ است، سعی کنید از پرده هایی ساده استفاده کنید اگر هم کمی نقش نگار روی پرده را دوست دارید از پرده هایی که نقش ها و خطوط ظریف دارند استفاده کنید.

نبایدهای دکوراسیون استفاده از پرده شلوغ

 • گل های مصنوعی

گل های مصنوعی دیگر محبوبتی در دکوراسیون داخلی ندارد، این گل ها حس شادابی و سرزندگی ندارند. گیاهان طبیعی حس شادابی، زندگی و سرزندگی دارند همچنین باعث تهویه هوای خانه و و تصویه هوای خانه است.

نبایدهای دکوراسیون استفاده از گیاهان مصنوعی

 • فرش هایی از پوست حیوانات

این فرش ها زمانی مورد علاقه بسیاری از افراد بودند اما با گذشت زمان و آگاهی مردم نسبت به این موضوع، این عمل ناخوشایند را با استفاده فرش هایی از الیاف طبیعی برای گرم کردن و دکوراسیون استفاده کردند.

نباید های دکوراسیون استفاده از پوست حیوانات

 

نکات مهم برای تغییر دکوراسیون

 • مبلمان ، تاثیر زیادی در فضای خانه شما دارد و از رایج ترین تغییرات در خانه به حساب می آیند:
  1. خرید مبل: برای خرید مبل ابتدا دکورواسیون داخلی منزل خودتان را در نظر بگیرید و طبق آن مبلی را تهیه کنید که با فضای خانه شما متناسب باشد.
  2. تغییر چیدمان: این کار فضا را تغییر میدهد و گزینه مناسبی برای تغییری چشمگیر است.
  3. مبلمان چند منظوره: امروزه برای بهینه کردن فضای داخلی و استفاده بیشتر از فضای خانه خرید مبل تخت خواب شو، بهترین گزینه برای صرفه جویی در فضا و تغییر دکوراسیون شما است.
 • شلف، استفاده از شلف و باکس میتوانید فضاهای بی روح و بلا استفاده را کاربردی کنید و با استفاده از وسایل تزئینی میتوانید بهترین استفاده را ببرید. شلف ها در رنگ ها و طرح های مختلف قابل استفاده میباشند برای اطلاعات بیشتر به صفحه کتابخانه (شلف) مراجعه نمایید.
 • نورپردازی، عنصری بسیار مهم در دکوراسیون داخلی به حساب می آید زیرا نورپردازی خوب فضای خانه دلباز تر و بزرگ تر نشان میدهد.
 1. لامپ LED: این لامپ علاوه بر مصرف کم و بهینه، نور با کیفیتی ارائه میدهد.
 2. نور طبیعی: نور طبیعی در خانه فضای دلنشین و گرم ایجاد میکند و از نور گیر بودن خانه برای پرورش گیاهان طبیعی استفاده کنید.
 3. نور های مختلف: از نورهای مختلف مثل ریسه ها آباژور ها یا هر چیز دیگری استفاده کنید که تاثیر بیشتری روی فضا دارد
 • قبل از خرید هر چیز به ابعاد آن با فضای اتاق دقت کنید.
 • همه وسایل را در یک ارتفاع و نقطه نچینید.
 • استفاده از میز مناسب برای مبلمان، از عناصر مهم در دکوراسیون داخلی استفاده از میز جلو مبلی مناسب و اکس سوری برای تزئیین آن است.

دکوراسیون داخلی شیکدر نتیجه 

علم طراحی داخلی و دکوراسیون، بسیار مهم است و بدون آگاهی شما نمیتوانید از دکوراسیون داخلی خوبی برخوردار باشید. با مطالعه و دانستن باید ها و نباید ها میتوانید همیشه جزو کسانی باشید که همه از سلیقه و طراحی خوب او سخن میگوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *