آموزشی, دکوراسیون

هدبورد یا دیوار پشت تخت را چگونه تزیین کنیم؟

هدبورد یا دیوار پشت تخت را چگونه تزیین کنیم؟

یکی از مهمترین اتاق‌های هر خانه اتاق خواب است جایی که ما در آن یک سوم از عمر خود می‌گذرانیم و نقش مهمی در دکوراسیون خانه ما دارد اما خود این اتاق هم دارای یک عنصر بسیار مهم به نام تخت خواب است که بزرگترین عنصر هر خانه‌ای محسوب می‌شود و نقش کانون اصلی در اتاق را به عهده دارد. همین نکته باعث می‌شود هر چیزی که به تخت خواب مربوط باشد، اولین نکته‌ای باشد که در دکوراسیون اتاق جلب نظر می‌کند.

ایده تزیین هدبورد یا دیوار پشت

یکی از موارد بسیار مهم که در دکوراسیون داخلی اتاق خواب تاثیر دارد دیواری است که تخت خواب به آن تکیه می‌کند که در اصطلاح طراحی داخلی به آن هدبورد می‌گویند. ما در این مقاله از گامی نو به بررسی چگونگی طراحی هدبورد و نکات مهم در طراحی آن می‌پردازیم.

چگونه دیوار پشت تخت را تزیین کنیم؟

اهمیت تخت و تشک استفاده شده برای آن خیلی زیاد است زیرا روی سلامت و کیفیت خواب و در نتیجه کیفیت زندگی ما تاثیر زیادی دارد. وقتی نوبت تزیین دیوار بالای تخت میرسد کار راحتی نیست و نکات زیادی وجود دارد که در این بین باید به آن توجه کرد. از آنجایی که این دیوار معمولاً بزرگ‌ترین دیوار خالی هر اتاق می باشد و در یک اتاق چون وسایل زیادی مثل میز آرایش نیز وجود دارد،  بسیار با اهمیت است که آن را به گونه‌ای تزیین کنیم تا ناقص و تمام نشده به نظر نرسد.

چگونه دیوار پشت تخت را ایده برای اینکه تزیین کنیم

چگونه دیوار پشت تخت را ایده برای اینکه تزیین کنیم

بنابراین همانقدر که از داشتن یک بوم خالی برای اجرای ایده هایمان خوشحال خواهیم شد، همانقدر هم دلهره آور و نگران کننده خواهد بود! اما نیازی نیست شما در این باره نگران باشید ،کافیست این مقاله را تا انتها دنبال کنید تا به شما نکات مهم و ایده‌هایی برای تزیین دیوار بالای تخت یا هدبورد ارائه کنیم.

استفاده از کاشی ها

زمانی که از کاشی‌ها یاد می‌کنیم شاید اولین چیزی که به ذهن برسد سرویس بهداشتی و حمام باشد، اما نباید خود را محدود کرد. با توجه به پیشینه پر از رنگ و لعاب ما ایرانی ها در استفاده از کاشی ها، اگر سبک سنتی و ایرانی را برای دکوراسیون اتاق خواب خود میپسندید، استفاده از کاشی ها میتواند یک گزینه خاص در بین بقیه برای تزیین دیوار بالای تخت باشد. 

استفاده از کاشی ها به عنوان هدبورد

استفاده از کاشی ها به عنوان هدبورد

نکته مهم در استفاده از کاشی ها برای این دیوار این است که سعی کنید رنگ و طرح آن را با توجه به سایر اجزای دکوراسیون انتخاب نمایید و همچنین از کاشی هایی با اندازه های بزرگ تر استفاده کنید تا دیوار مدنظر بهم ریخته و شلوغ به نظر نرسد. از این ایده برای تزیین دیوار پشت میز تحریر و حتی میز تلویزیون هم میتوانید برای کمک به خلاقیت بیشتر استفاده نمایید.

استفاده از شلف ها

اگر هنوز در مرحله ابتدائی چیدمان دکوراسیون اتاق خود هستید میتوانید در دیوار طاقچه یا شلف دیواری هایی بسازید تا از آن برای قرار گیری اکسسوری های تزئینی استفاده کنید.

استفاده از شلف برای هدبورد

استفاده از شلف برای هدبورد

اگر هم چنین امکانی برای شما فراهم نیست به راحتی یک شلف دیواری از میان ده ها شلف موجود در سایت گامی نو را انتخاب نمایید و به راحتی آن را بالای تخت خواب خود یا بالای میز تحریر یا میز کنسول و حتی جاکفشی نصب کنید و از فضای مضاعفی که در اختیار شما قرار می دهد استفاده بهینه را بیرید.

از این شلف ها علاوه بر این میتوانید به عنوان میز پاتختی نیز استفاده کنید و آباژور های خود را روی آن قرار دهید.

یک گالری دیوار

گالری دیواری به مجموعه ای از تصاویر یا قاب ها گفته میشود که در تعداد زیاد کنار هم قرار میگیرند و یک دیوار را به طور کامل پوشش می دهند. با این تکنیک میتوانید هم عکس های خود را به جای پنهان کردن در کشوها و کمدها در معرض دید قرار دهید و هم هدبورد اتاق تان را به شیوه ای کمتر عمومی شده دکور نمایید.

ایده یک گالری دیواری برای هد بورد

ایده یک گالری دیواری برای هد بورد

میتونید از قاب های یک شکل و یا با طرح های مختلف استفاده نمایید و همچنین از اندازه های متفاوت یا یکسان، این جزییات وابستگی کاملی به سلیقه و سبک اتاق و منزل شما دارد. این قاب ها میتواند با عکس های خانوادگی، ژورنالی یا موضوع مورد علاقه شما پر شده باشد. این ایده را به خصوص به عکاس ها برای نشان دادن استعداد و علاقمندی شان پیشنهاد می کنیم. قاب عکس ها کاربرد فراوانی دارند و حتی اخیرا برای تزیین کتابخانه هم مورد استفاده قرار میگیرند.

یک قاب بزرگ

اگر از ایده آویزان کردن تصاویر به دیوار خوشتان آمده است اما ‌خواهید اتاق خود را خیلی شلوغ کنید و یا اینکه از تمیز کردن و گردگیری چندین قاب عکس پرهیز می‌کنید به شما یک قاب عکس بزرگ به جای چند قاب کوچک را پیشنهاد می‌کنیم. این قاب عکس بزرگ می‌تواند یک تصویر از شما و همسرتان باشد و یا یک منظره زیبا، می‌تواند یک تابلو نقاشی که خودتان آن را کشیده‌اید! حتی میتوانید آن را بالای صندلی و نشیمن نیز نصب کنید و یک دکور خاص و منحصر به فرد ایجاد نمایید.

ایده استفاده از یک قاب بزرگ برای هدبورد

ایده استفاده از یک قاب بزرگ برای هدبورد

تنها چیزی که در این میان مهم است؛ هماهنگ بودن قاب تابلو با دکوراسیون اتاق شما مثلا دراور و کمد لباس یا سایر عناصر به کار رفته در آن است. شما با اضافه کردن یک عکس بزرگ به دیوار اتاقتان آن را به نقطه کانونی تبدیل می‌کنید.

ایده استفاده از یک قاب بزرگ برای هدبورد

ایده استفاده از یک قاب بزرگ برای هدبورد

استیکر دیواری

این ایده که از کم هزینه‌ترین ‌ها برای تزیین دیوار بالای طرح است مخصوصاً می‌توانید از استیکرهای دیواری برای اتاق کودکان و نوجوانان به شیوه بسیار کاربردی استفاده کنید. استیکرهای دیواری با توجه به تنوعی که دارند می‌توانند برای انواع سلیقه‌ها مناسب باشند و با استفاده از آنها رنگ و طرح‌های مختلفی را به دکوراسیون اتاق خود اضافه کنید. شما می‌توانید رنگ این استیکرها را با سایر اکسسوری‌های اتاق خود ست کنید. 

ایده استفاده از استیکر دیواری برای هدبورد

ایده استفاده از استیکر دیواری برای هدبورد

نصب  و استفاده از این استیکرها ساده است و به راحتی خودتان بدون کمک متخصص نیز می‌توانید از آنها استفاده نمایید. 

تاج  تخت

راه‌ها استفاده از خود تاج تخت به عنوان تزیین دیوار آن می‌باشد. زمانی که به دنبال انتخاب تاج تخت خود هستید و یا می‌خواهید آن را سفارش دهید کمی بیشتر هزینه کنید و یک تاج تخت مجلل را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید اگر تخت خود را از قبل خریداری کرده‌اید یک تاج برای به صورت مجزا تهیه نمایید تا به وسیله آن دیوار بالای تخت خود را دکور کنید.

ایده استفاده از تاج تخت لمسه کوبی برای هدبورد

ایده استفاده از تاج تخت لمسه کوبی برای هدبورد

یکی از بهترین ایده ها در این زمینه، استفاده از تاج تخت های لمسه کوبی شده است که علاوه بر حس مجلل و شیکی که به اتاق شما می افزاید، زمانی که روی تخت برای مطالعه یا استراحت نشسته اید حس راحتی خوشایندی را به شما دست می دهد.

انواع لامپ های دیواری

امروزه با کمی گشت و گذار در فضای مجازی می توانید به هر آنچه دوست دارید یا نیاز دارید، دسترسی داشته باشید. به این ترتیب می توانید خیلی راحت یک دیوارکوب برای بالای تخت خود تهیه کنید تا هم با سایر عناصر دکوراسیون همخوانی داشته باشد و هم جلوه گر اتاق شما باشد. 

ایده استفاده از لامپ دیواری برای هدبورد

ایده استفاده از لامپ دیواری برای هدبورد

با استفاده از دیوارکوب ها هم دکور اتاق خود را زیبا کرده اید و هم به عنوان یک منبع روشنایی از آن کمک گرفته اید. زیرا همانطور که در مقالات قبلی به آن اشاره کرده ایم، استفاده از چند منبع نوری مختلف در بالا بردن سطح دکوراسیون تاثیر گذار است. میتوانید از لامپ های آویز نیز مانند آن هایی که بالای میز ناهار خوری شما آویزان میشوند نیز استفاده کنید.

کاغذ دیواری

اگر میخواهید بدون زحمت و دردسر دیوار پشت تخت خود را تزئین کنید، به شما استفاده از کاغذ دیواری را پیشنهاد می کنیم. برای این کار شما کافیست طرح مد نظر خود را انتخاب نمایید و سایر کار ها را به تکنسین مربوطه بسپارید و بعد از زمان کوتاهی آن را کامل شده تحویل بگیرید.

ایده استفاده از کاغذ دیواری برای هدبورد

ایده استفاده از کاغذ دیواری برای هدبورد

این که این کاغذ دیواری را ساده انتخاب نمایید یا شلوغ و پر جزئیات، به عوامل زیادی بستگی دارد برای مثال اینکه می خواهید این دیوار به عنوان دیوار شاخص اتاق شمال کند.

با الهام از houzz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *