آموزشی, دکوراسیون

راهنمای تزیین دکور پشت تلویزیون با ایده‌های خلاقانه

راهنمای تزیین دکور پشت تلویزیون با ایده‌های خلاقانه

زمانی که از دکوراسیون اتاق نشیمن صحبت می‌کنیم یکی از مواردی که نمی‌توان به آن بی‌توجه بود محل قرارگیری میز تلویزیون یعنی دیوار پشت تلویزیون است و دکوراسیونی که برای دیوار پشت آن در نظر داریم. 

در خانه‌های ایرانی تلویزیون به عنوان مرکز اصلی چیدمان مبلمان محسوب می‌شود، بنابراین باید در چیدمان دیوار پشت آن خلاقانه تر عمل کرد، زیرا بیشتر از سایر قسمت ها در معرض دید است و جلب توجه می کند.

راهنمای تزیین دکور پشت تلویزیون با ایده‌های خلاقانه

راهنمای تزیین دکور پشت تلویزیون با ایده‌های خلاقانه

با دیوار پشت تلویزیون چه کنیم؟

اگر به خانه‌ای جدید نقل مکان کرده‌اید و یا می‌خواهی دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید ما در این مقاله از گامی نو به شما ایده‌هایی برای تزیین دیوار پشت میز تلویزیون ارائه خواهیم داد.

استفاده از انواع قاب عکس

در مقالات پیشین راجع به تبدیل یک دیوار به گالری ای از تصاویر اشاره کرده بودیم، اما این ایده در مورد دیوار پشت تلویزیون یا میز کنسول جدید تان یا حتی در اتاق خواب پشت دراور هم صدق می‌کند و می‌توانیم آن را به کار بگیریم. 

استفاده از انواع قاب عکس برای دیوار پشت تلویزیون

استفاده از انواع قاب عکس برای دیوار پشت تلویزیون

کافیست یک موضوع دلخواه را انتخاب نمایید، برای مثال عکس‌های خانوادگی! سپس آنها را در قاب عکس‌های یک شکل و متحد با نظم و ترتیب مشخص در اطراف صفحه تلویزیون خود بچسبانید. البته اگر طرفدار دکورهای شلوغ و پر زرق و برق هستید می‌توانیدقاب هایی با اندازه‌ها و شکل‌های مختلف را نیز برای این کار انتخاب نمایید.

در مورد موضوع عکس‌های داخل قاب‌ها هیچ محدودیتی وجود ندارد و می‌تواند از میان هنرهای خودتان یا چند نقاشی باشد. اگر میز ناهار خوری شما در کنار یک دیوار خالی است، میتوانید برای تزئین آن هم این ایده را مورد استفاده قرار دهید.

استفاده از انواع قاب عکس برای دیوار پشت تلویزیون

استفاده از انواع قاب عکس برای دیوار پشت تلویزیون

نکته‌ای که در مورد این نوع تزیین دیوار برای پشت تلویزیون وجود دارد این است که باعث می‌شود تلویزیون دیگر در معرض توجه نباشد، پس برای افرادی مناسب است که می‌خواهند ‌توجه ها را به نقطه‌های دیگری به جز صفحه تلویزیون مانند آینه خود دهند. اگر چنین قصدی ندارید و دوست دارید که تلویزیون شما خود را نشان دهد، بهتر است ایده‌های دیگر را بررسی کنید.

دیوار خود را کاغذ  کنید

از بهترین، ایده آل‌ترین و ساده‌ترین راه‌ها برای تزیین دیوار پشت تلویزیون استفاده از انواع کاغذ دیواری است. تنها زحمتی که کاغذ کردن دیوار برای شما دارد، این است که باید یک طرح زیبا انتخاب کنید؛ پس از آن دیگر نیاز نیست که ‌دست های خود را آلوده کنید، همه کارها را متخصصین انجام می‌دهند. اگر فضای زیادی برای استفاده از دکورهای مختلف ندارید و یا طرح‌های ساده را بدون تجمل می‌پسندید این ایده برای شما مناسب خواهد بود. این ایده برای پشت انواع میز تحریر مناسب خواهد بود.

البته اینکه چه نوع سبک دکوراسیون را انتخاب کرده‌اید تاثیر زیادی بر روی طرح‌های انتخابی شما خواهد گذاشت. برای مثال اگر دوست دارید که دیوار خود را بلندتر و در نتیجه اتاق را بزرگتر نشان دهید بهتر است از کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌های عمودی استفاده کنید‌. در حالت کلی بهتر است کاغذ پشت میز با سایر قسمت ها مثلا پشت صندلی و نشیمن های شما متفاوت باشد.

استفاده از کاغذ دیواری برای دیوار پشت تلویزیون

استفاده از کاغذ دیواری برای دیوار پشت تلویزیون

علاوه بر این موارد کاغذ دیواری یک راه مقرون به صرفه نسبت به شیوه‌های دیگر برای تزیین دیوار است چون شما به هر حال برای پوشاندن دیوار تان نیاز به یک پوشش دارید. به این ترتیب می توانید به جاکفشی جدید هم فکر کنید.

حتی از این روش می‌توان برای اجاره نشین‌ها نیز با برچسب‌های دیواری استفاده نمود، این برچسب‌ها هم به صرفه هستند و هم اینکه به راحتی آنها را حذف و نصب کرد. خصوصیات دیگری که کاغذ دیواری را برای پوشش دیوار پشت تلویزیون مناسب می‌کند این است که خیلی زود دلزدگی ایجاد نمی کند و می توانید تا مدت ها با یک طرح، دکوری شیک و بروز داشته باشید. بهتر است اگه به فکر کاغذ کردن قسمت های دیگر خانه هم هستید، طرح این دیوار و دیوار پشت تخت خواب  و را متمایز و برجسته تر انتخاب نمایید البته باید به ملحفه و سرویس رختخوابی که برای روی تشک خود انتخاب کرده اید نیز توجه کنید..

قفسه های دیواری

اگر فرصت این را دارید که یک دیوار کامل را به تلویزیون و متعلقات آن اختصاص دهید، این کار را با نصب قفسه‌های کمد دار به دیوار انجام دهید. با این کار نه تنها می‌توانید دیوار تلویزیون خود را به شیوه‌ای بسیار زیبا پر کنید بلکه با افزودن قفسه‌ها و کمد‌ها فضای ذخیره سازی خود را نیز افزایش داده‌اید..

استفاده از شلف یا قفسه دیواری برای دیوار پشت تلویزیون

استفاده از شلف یا قفسه دیواری برای دیوار پشت تلویزیون

البته منظور ما کمد لباس نیست، این قفسه‌ها هم برای چیدن دکوری‌ها بسیار مناسب هستند و هم مانند یک کتابخانه می‌توانید برای نظم دادن به کتاب‌هایتان از آنها کمک بگیرید. اگر از تعداد زیادی وسایل الکترونیکی مثل کنسول‌های بازی، ستاپ باکس‌ها، اسپیکرها و دیگر موارد، علاقه دارید که در کنار تلویزیون خود استفاده کنید؛ این شیوه بسیار برای شما مناسب خواهد بود. زیرا یک فضای اختصاصی برای نگهداری هر کدام برای شما فراهم می‌کند.

استفاده از شلف یا قفسه دیواری برای دیوار پشت تلویزیون

استفاده از شلف یا قفسه دیواری برای دیوار پشت تلویزیون

فراموش نکنید که این ایده نیازمند فضای کافی برای نصب شلف دیواری می‌باشد.

دیوار آجری یا آجر نما

اگر دوست دارید که دیوار پشت تلویزیون خود را به صورتی طراحی نمایید که حس طبیعی بودن مانند سبک هایی همچون بوهو را به نمایش بگذارد، استفاده از آجر را پیشنهاد می کنیم. استفاده از مصالح ساختمانی واقعی حسی خاص و منحصر به فردی را به محیط القا میکند.

استفاده از آجر برای دیوار پشت تلویزیون

استفاده از آجر برای دیوار پشت تلویزیون

اما اگر چنین کاری به دلایل مختلف برای شما امکان پذیر نیست و یا زمان انجام آن را ندارید، راه حل های جایگزینی برای آن مانند استفاده از کاغذ دیواری یا پوستر های شبیه به آجر وجود دارد. شما میتوانید با توجه به مبلمان خود نظیر میز کنسول یا میز جلو مبلی، رنگ دیوار آجری خود را انتخاب نمایید.

قاب بندی دیوار

اگر تمایل دارید که در عین حال که دکوراسیون خانه خود را به سبک مینیمال حفظ می کنید، به آن نما ببخشید و از حالت خنثی و بی روح بودن خارج کنید، به شما قاب بندی دیوار را پیشنهاد می کنیم. 

قاب بندی دیوار بسیار راحت بوده و با کمی گذاشتن وقت و به خرج دادن حوصله می‌توانید یک دیوار زیبا به وجود بیاورید اما اگر دوست ندارید که آستین‌ها را بالا بزنید می‌توانید از افراد فنی برای انجام پروژه خود استفاده نمایید.

قاب بندی دیوار برای دیوار پشت تلویزیون

قاب بندی دیوار برای دیوار پشت تلویزیون

این کار در عین سادگی می‌تواند جلوه بخش دیوار پشت تلویزیون شما باشد اگر نظرتان عوض شد می‌توانید با افزودن چند دیوارکوب یا قاب عکس آن را از حالت مینیمال خارج و به سبک کلاسیک نزدیک کنید. این قاب بندی در ساده ترین حالت ممکن دیوار خانه شما را به نقطه کانونی اتاق تبدیل میکند. البته این روش برای میز آرایش هم بسیار جذابیت ایجاد می کند و حس لاکچری بودن به فضا می دهد.

پنل های دیواری

یکی از ساده ترین روش ها و در عین حال زیباترین طرح هایی که میتوان برای دیوار پشت میز تلویزیون اجرا نمود، استفاده از پنل های چوبی یا  طرح چوب است. این پنل ها به طور کامل نواقص دیوار را می پوشاند و به آن زیبایی می دهد و در عین حال که حس لاکچری بودن به فضا می دهد، می توان با گزینه های مقرون به صرفه نیز آن را اجرا نمود.

استفاده از پانل های چوبی برای دیوار پشت تلویزیون

استفاده از پانل های چوبی برای دیوار پشت تلویزیون

اگر این ایده را برای دیوار پشت تخت یا هدبورد در نظر دارید، بهتر است پانل ها را بیشتر از ابعاد تخت و تا میز پاتختی ادامه دهید.

با الهام از wayfair

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *