دکوراسیون

چگونه از شلف ها در دکوراسیون خانه استفاده کنیم؟!

شلف ها از جمله عناصری هستند که به وسیله آن ها می توانیم دکوراسیون یک محیط را دگرگون نماییم. شلف های دیواری یا قفسه های شناور، قیمت مناسبی دارند و می توانیم آن ها را در سایز های متنوعی پیدا کنیم. علاوه بر این خصوصیات، دکور کردن و نصب آن ها بسیار راحت است و در مدت زمان کوتاهی می توانیم آنها را خریداری، نصب و دیزاین کنیم.

شما می توانید خرید شلف دیواری  مد نظر خود را از gaminodena.com تهیه نمایید. خرید از ما، بدون واسطه؛ علاوه بر اینکه قیمت ها را پایین نگه میدارد، خیال شما را از بابت کیفیت نیز مطمئن می کند. یکی از مزیت های خرید از  گامی نو این است که شما می توانید شلف و دیگر محصولات موجود در سایت ما را طبق نظر و سلیقه خودتان از لحاظ رنگ و مدل تغییر دهید و آنها را با دیگر لوازم منزل تان ست و هماهنگ نمایید.

برای چیدمان و استفاده از شلف ها میلیون ها راه و روش وجود دارد که نیازمند کمی خلاقیت و آزمون و خطا می باشد اما ما در ادامه این مقاله ایده برای استفاده از این محصولات پر کاربرد را برای شما آماده کرده ایم. این ایده ها و روش ها بسیار ساده و جذاب هستند و در هر خانه ای قابل اجرا می باشند.

1 : کنار هم قرار دهید

گاهی اوقات هدف شما از خرید شلف دیواری چیزی نیست که می خواهید در قفسه ها قرار دهید، بلکه آن چیزی است که قرار است در کنار آن ها قرار دهید. شما می توانید از یک تابلو هنری برای پر کردن فضای کنار شلف های خود استفاده نمایید. در این روش می توانید چند شلف در سایز های مختلف را به صورت خوشه ای کنار این تابلو نصب کنید.

2 : نقطه کانونی

می توانید از شلف ها به عنوان نقطه کانونی اتاق خود استفاده نمایید. به این ترتیب که برای مثال در اتاق خواب خود قسمت بلااستفاده بالای تخت خواب دو نفره را به این کار اختصاص داده و از آن برای قرار دادن انواع دکوری های مورد علاقه خود استفاده نمایید.

3 : قفسه کتاب 

یکی از کاربرد های بسیار جالب شلف ها استفاده از آن ها به عنوان قفسه کتاب یا کتابخانه است. این ایده به خصوص در اتاق هایی که فضای کمی دارند بسیار به کار می آیند و می توان برای اکسسوری ها هم از آن استفاده کرد. می توانید از قسمت بالای میز تحریر جدید خود برای نصب چند شلف هماهنگ استفاده نمایید.

4 : مینیمال باش 

اگر طرفدار های سبک مینیمال هستید یا اینکه می خواهید اتاق خواب نوجوان خود را دکور کنید، به شما شلف های دیواری را پیشنهاد می کنید از آن ها می توانید به عنوان طاقچه هایی یا کتابخانه برای قرار دادن آنچه دوست دارید مانند یک تابلو مینیمالیست استفاده نمایید.

5 : لاندری روم بساز

اگر فضای بالکن شما این امکان را به شما می دهد که لباسشویی تان را در آن قرار دهید، پس منتظر چه هستید؟ آن را با افزودن چند شلف به یک لاندری روم یا رختشویخانه تبدیل نمایید. با استفاده از شلف هایی که می توانید از گامی نو در اندازه های دلخواه سفارش دهید، فضای خود را کاربردی نمایید.

6 : ورودی را فراموش نکن

ورودی های خانه معمولا نقاطی هستند که برای دکوراسیون به آن ها فکر نمی کنیم. با نصب چند شلف و قرار دادن یک نیمکت این قسمت از خانه خود را به مکانی زیبا و کاربردی تبدیل نمایید. می توانید از نیمکت برای پوشیدن و درآوردن کفش ها، بوت های بندی خود در کنار جاکفشی لاکچری استفاده نمایید.

7 : کاربرد مضاعف

اگر شما هم مثل من عاشق گیاهان و گلهای طبیعی هستید، می تواند از شلف ها برای قرار دادن آن ها استفاده نمایید. به راحتی آن را در نزدیکی پنجره نصب کنید تا نور کافی به آن برسد. اگر از گیاهان رونده مثل پتوس استفاده می نمایید می توانید از جند قلاب برای نظم دادن به شاخه های آن استفاده نمایید. این ایده در کنار میز کنسول نیز بسیار جذاب است.

8 : همکاری دراور و شلف 

دراور ها جزو اعضای اصلی خانواده مبلمان هستند که همیشه نقش پررنگی در نظم دادن به وسایل ما ایفا می کنند. اما همیشه فضای بالای آن ها بلا استفاده و خالی می ماند. یک راه عالی برای پر کردن این فضا استفاده از شلف های مختلف می باشد که از آن ها برای چیدن دکوری های زیبا و مورد علاقه تان می توانید استفاده نمایید. به این ترتیب از فضای اتاق حداکثر استفاده را خواهید نمود.

9 : آشپز خانه

هر چقدر هم که آشپزخانه جادار و بزرگی داشته باشیم ( که در خانه های امروزی غیر ممکن است ) باز هم به قفسه هایی برای قرار دادن لوازم پرکاربرد نیاز داریم. چه انتخابی بهتر از شلف ها برای افزودن کمی فضای بیشتر برای ذخیره سازی در آشپزخانه؟

اگر از ایده شلف ها در آشپز خانه خوشتان آمده است، چرا به جای کابینت های دیواری از آن ها استفاده نکنیم، به این شیوه ی استفاده دو منظوره از آن ها، هم به عنوان فضای دکوری برای نمایش ظروف و هم نظم دادن به آن ها داشته ایم. به راحتی میتوانید رنگ این شلف ها را با میز و صندلی یا میز ناهار خوری خود ست کنید.

 

10 : نقلی و گوشه

همیشه گوشه های اتاق ها از مناطقی هستند که بلا استفاده می مانند در حالی که در خانه به دنبال فضای بیشتر هستیم؛ با نصب شلف ها در گوشه هر چند کوچک می توانیم برای موارد مختلفی از آن ها استفاده نماییم. حتی میتوان آن ها را با استفاده از متریال چوب و فلز به یک کافی بار تبدیل کرد.

11 : هم زیر و هم رو 

قسمت بالا و روی قفسه ها تنها قسمت شلف نیستند که می شود از آن استفاده نمود، با نصب قلبا های آویز به زیر شلف ها می تواند به راحتی به دو برابر فضا دسترسی داشته باشید، کافیست چند قلاب آویز را به زیر شلف ها بچسبانید یا پیچ کنید تا از آنها برای آویزان کردن ماگ ها و سایر لوازم خود استفاده نمایید.

12 : کتاب های داستان

اگر کودک شما به شنیدن و خواندن داستان قبل از خواب علاقه دارد، بر روی دیوار کنار تخت خواب او چند شلف بارک و کوچک نصب کنید تا کتاب های خود را در آن قرار دهید به این شیوه هم اتاق را زیبا و دلنشین کرده اید و هم از فضای مرده بهترین استفاده را برده اید.

13 : بالای مبل 

اگر فکر می کنید که شلف ها تنها در آشپزخانه و اتاق خواب قابل استفاده هستند، سخت در اشتباه هستید، نشیمن های امروزی بهترین مکان برای نصب چند شلف شیک و کاربردی هستند. این شلف ها برای قرار دادن انواع اکسسوری که به دکوراسیون خانه شما شخصیت می دهند، می توانید استفاده نمایید.

14 : کمد دیواری

اگر یک کلوزت روم بزرگ و حتی یک کمد دیواری کوچک دارید، چند شلف را به دیواره آن در قسمت های مختلف نصب کنید تا کفش ها و کیف های خود را در آن قرار دهید. با این کار کمد خود را به یک محل پر زرق و برق تبدیل کرده و به وسایلتان نظمی دیگر بخشیده اید.

15 : کافی بار

همیشه یک قسمت بین آشپزخانه و نشیمن هست که خالی می ماند و به نوعی مرز بین این دو فضا است. می توانید با یک کافی بار زیبا این مرز را به پل تبدیل نمایید. با خرید میزکنسول زیبا از گامی نو  و با شلف هایی که همراهش سفارش می دهید یک بارِ خانگی برای چای، قهوه دمنوش و هر آنچه دوست دارید، بسازید.

16 : پایه برای گلدان

قبلا هم به این نکته اشاره کردیم که می توانید از شلف ها برای قرار دادن گیاهان استفاده نمایید اما این یک ایده دیگر برای گلدان های شماست تا هر کدام یک فضای خصوصی برای خود داشته باشند. بسته به علاقه و سلیقه خود می تواند از یک یا چند شلف تکی برای گلدان های خود بهره ببرید.

17 : شلف به عنوان پاتختی 

همه ما در اتاق خواب های بزرگ که جا برای انواع وسیله مثل پاتختی ها، میز آرایش و… نداریم. در این صورت می توانیم از شلف های مناسب به عنوان میز پاتختی مدرن استفاده نماییم و برای قرار دادن وسایلی که هنگام خواب احتیاج می شود، از آن ها استفاده نماییم.

دکوراسیون مدرن، مبلمان جدید، مبلمان مدرن، فرش مدرن

 

نکاتی برای چیدمان شلف ها:

  • قبل از این که شروع به چیدمان کنید، خوب در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و pinterest جستجو کنید تا ایده های جدید را پیدا کنید.
  • حتما نیازی نیست که کلی اکسسوری جدید بخرید، از چیز هایی که در خانه دارید به روش دیگر استفاده کنید.
  • از اشیاء و لوازم با عرض کم نیز استفاده کنید و تنها به بزرگ تر ها اکتفا نکنید.
  • دکوری های بلند تر مثل شمع دان ها یا گلدان های بلند را در انتهای شلف ها قرار دهید.
  • چیدمان را به صورت لایه، لایه انجام دهید و تمام وسایل را در یک ردیف قرار ندهید.
  • در زمان چیدمان مدام لوازم مورد نظرتان را جابجا کنید تا به ایده آل ترین حالت ممکن دست یابید.
  • از فرد دیگری برای نظر دادن کمک بگیرید، همیشه کسی که از دور و خارج از گود به قضیه نگاه می کند بهتر متوجه نقص ها می شود.

همچنین مطالعه این مقاله نیز به شما توصیه می شود:

بهترین و اصولی‌ترین راه برای تمیز کردن کاغذ دیواری

تزئین اصولی میز کنسول با ساده ترین لوازم

5مورد از پر فروش ترین مدل های تخت خواب در سال 1403

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *