آموزشی, اخبار, دکوراسیون

نکات مهم و کلیدی برای خرید میزتحریر و صندلی 1403

میز تحریر و یا میز مطالعه به همراه صندلی یکی از عناصر مهم در المان های خانه به شمار می رود که کاربرد آن در خانه، مدرسه ، محل کار و محیط دانشگاهی برای مطالعه و خواندن و نوشتن یا استفاده از تجهیزاتی مانند کامپیوتر استفاده می شود.

نشستن طولانی مدت پشت میز چه برای فعالیت های مطالعه و چه در محل کار با آسیب هایی همراه است که ممکن است جبران ناپذیر باشد، و فشاری است که ممکن است بدن شما برای آن طراحی نشده باشد. بسیاری از مطالعات ارگونومیک نشان داده است که یک میز تحریر و صندلی مناسب می تواند بهره وری را افزایش دهد و کارایی را به حداکثر برساند، و در مقابل اگر یک میز تحریر و صندلی نامناسب داشته باشید ممکن است منجربه کشیدگی کمر و مشکلات پا شود.

در هنگام خرید میز تحریر به دنبال چه چیزی باشم ؟

اگر از خود می پرسید برای کار و مطالعه در منزل به چه میزی نیاز دارم؟ جواب این سوال ساده است. بسته به آن کاری که انجام می دهید و تجهیزات و لوازمی که در طول روز استفاده می کنید باید توجه کنید. ممکن است یک یا چند رایانه را بخواهید بر آن بگذارید، بنابراین به یک میز پر کاربرد نیاز دارید. از طرف دیگر اگر محیط کاری شما نیاز چندانی به لوازم ندارد و یک لپ تاپ برای کارتان کفایت کند می توانید میز تحریر کوچک تری را انتخاب کنید که در فضاهای کوچک تر هم کاربرد دارد.

جای مناسب میز تحریر و صندلی کجا است؟

همچنین در نظر بگیرید که این میز قرار است در کجا نهاده شود. اگر بخواهید این میز را در اتاق مطالعه قرار دهید باید به هماهنگی آن با دیگر المان ها مانند مبلمان هم دقت کنید.

آیا قرار است این میز و صندلی در اتاق نشیمن قرار بگیرید؟ و آیا برای آن محیطی را فراهم کرده اید؟ با توجه به این نکات باید در نظر بگیرید که گذاشتن میز تحریر و صندلی در اتاق نشیمن با دیگر اجزا مانند میز کنسول، میز جلو مبلی و حتی در خانه های کوچک که فضایی برای جدا کردن اتاق نشیمن از اتاق پذیرایی نیست اجزایی مانند میز ناهارخوری هم قرار می گیرد. میز به طور کلی باید رو به درب ورودی اتاق باشد، اگرچه برخی از افراد ترجیح می دهند دید خوبی داشته باشند و رو به پنجره بیرونی باشند که ممکن است در طرف مقابل باشد. این قطعاً باعث می شود با نگاه کردن به بیرون از پنجره، استراحت ذهنی از کار خود را آسان کنید.

مقاله مرتبط: 5 مورد از پرفروش ترین مدل های میز تحریر در سال 1403!

انواع میز

 • میز مدیریتی 
 • میز های ذخیره سازی
 • میز تحریر تاشو
 • میز تحریر با قابلیت تنظیم ارتفاع

مواد و مدل های میز تحریر

اشکال میز را به دو صورت بهتر است انتخاب کنید:

 1.  میز های L مانند
 2. میز به شکل U

متریال مورد استفاده در میز تحریر و صندلی:

 1. چوب
 2. فلز
 3. شیشه
 4. پی وی سی
 5. ام دی اف

5 نکته برای چیدمان میزتحریر

 1. توجه به فضا
 2. در نظر گرفتن تنالیته دکوراسیون
 3. دسترسی آسان به میز تحریر و دیگر المان ها مانند کمد لباس
 4. چیدمان ساده اما شیک و کاربردی

سبک چیدمان اتاق مطالعه

 • سبک روستیک
 • سبک مدرن
 • سبک کلاسیک

میز تحریر را کجا بگذاریم؟

 1. اتاق مطالعه
 2. اتاق نشیمن
 3. اتاق خواب
 4. تراس و بالکن
 5. اتاق پذیرایی

استفاده از این محل ها صرف این است که با چیدمان های دیگر هماهنگ باشد و فضای کافی داشته باشد، در غیر این صورت ظاهر کار را به هم ریخته و نمای زیبایی ندارد. چیدمان هر گونه اجزا در دکوراسیون داخلی باید هماهنگی عناصر را با هم داشته باشد. برای مثال در اتاق خواب شما اگر قرار است که میز تحریر و صندلی قرار گیرد باید با سرویس خواب شما از نظر رنگ و طرح هارمونی داشته باشد.

سخن آخر

حال که به آخر مطالب رسیده ایم شما توانستید محل قرارگیری میز تحریر، سبک آن، نکات رعایت چیدمان آن و دیگر مطالب مهم را دریافتید. حال وقت این است که یک چراغ مطالعه و وسیله های ضروری خود را روی میز قرار داده صندلی را برداشته و پشت میز بنشینید و از یک مطالعه راحت و جذاب لذت ببرید. شما می توانید به راحتی در سایت گامی نو انواع میزتحریر را مشاهده کنید و با سرعت بالا و خیالی راحت آن ها را سفارش دهید. این را هم در نظر بگیرید که مجموعه گامینو ارسال رایگان در تهران و کرج و ارسال عادی به سراسر کشور داشته و درب منزل محصول را به شما تحویل می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *